Weedshop 696x86
Search
Close this search box.

Jak bojovat ekologicky proti parazitům

Někteří z nás o tom už slyšeli, uvažovali nebo to i zkoušeli. A někteří ani netuší, že existuje spousta parazitů, kteří mohou okupovat vaše tělo. A mohou být příčinou mnoha onemocnění. Jak na odčervení bez většího chemického zásahu?


Neví, co by roupama dělaly

Nejohroženější skupinou jsou samozřejmě děti. A také nejčastěji nakaženou skupinou. Že má dítě roupy (nejen ty metaforické), poznáte podle toho, že jej často bolí bříško, případně může mít zvýšenou teplotu a svědí jej zadeček. Zejména v noci, kdy samice roupů kladou vajíčka. Jinak příznaky v podstatě nezaznamenáte. Červíka si dítě může přinést i ze školky. Dnes jde o zcela běžnou nákazu. Způsobuje ji parazit Enterobius vermicularis, který žije v tlustém i tenkém střevě. Kupodivu jsou roupy výhradně lidským parazitem. Jsou bílé, jako nitky,
dosahující délky až 13 mm. Vajíčka zůstávají při nedostatečné hygieně za nehty. Stačí, aby děti strkaly do pusy předměty, kterých se předtím dotýkalo jiné nakažené dítě, a roupy máte doma. Proto je důležitá dostatečná hygiena a co nejkratší nehty.

V menší míře se v Česku můžete potkat i se škrkavkami, výjimečně tasemnicemi. Ale i přesto, že psi těmito parazity oplývají často, u lidí se jim moc dobře nevede a nejsou příliš častým jevem.

Základem je nedrbat!

Řešení roupů je více než zajímavé. Protože roupy svědí a dotykem na zadnici se šíří pod nehty a zpět do trávícího traktu ústy, v případě nákazy je potřeba zabránit především v noci dětem, aby se drbaly. Takže zašít rukávy nebo nasadit rukavice. Můžete použít i speciální pyžamo pro děti s atopickým ekzémem. Důležitá je hygiena a sprcha každé ráno. Protože roupy pro své přežití potřebují cukr, doporučuje se také omezit cukry. Vajíčka bohužel ve vnějším prostředí přežívají až tři týdny, a tak je to boj na trochu delší tratě. No a koneckonců – nezapomeňte sebe i své děti odčervit. Jak na to?

Německo vede

Přestože jsou v Německu v ledasčem oproti nám pozadu (například internetové bankovnictví je u nich v plenkách), ve většině případů jsou poněkud napřed. Například odčervení. Každý, kdo má strach, že mu ve střevech přežívá něco, co příliš papá, může si do lékárny zajít koupit účinné léky, které téměř vždy zaberou. U nás je něco takového pouze na předpis a pouze v omezeném výběru. Jak jinak. Obvykle musíte navštívit několik lékařů a počkat si na výsledky a pak na recept, který často ani není dostatečně účinný. Ale jde to i jinak.

Bio odčervení po česku

Chemie není jedinou variantou. Pokud máte podezření na jakéhokoliv vnitřního parazita, prožeňte trávením silný česnek. Udělejte si třeba poctivou česnekovou pomazánku. Paraziti nemají česnek rádi. Kromě několika málo přípravků z lékárny, které nejsou účinné ve všech případech, můžete vyzkoušet také křemelinu! Jde o přírodní a organický zdroj křemíku.

Vzniká ze schránek jednobuněčných řas a kromě toho, že doplňuje dnes již častý nedostatek křemíku v těle (projevuje se lámavostí vlasů a nehtů, zhoršenou kvalitou zubů a dásní a lámavostí kostí), je výborný na detox. Při dlouhodobém a pravidelném užívání alespoň po dobu tří týdnů je křemelina schopna odstranit škrkavky, roupy i tasemnice. Zcela přirozenou cestou.

Největším orgánem těla je kůže

A ani jí se nevyhnou někteří parazité. Například trudník tukový se často vyskytuje na kůži nebo na řasách očí. Žije nejraději v místech, odkud vyrůstají chloupky, a předpokládá se, že jej může mít až 100 % populace! Onemocnění ale vyvolává jen výjimečně, při výrazném oslabení imunity. Není ani nijak viditelný na pohled. Má osm nožiček a po celý život se živí bakteriemi na kůži. Omezení jeho výskytu tedy výrazně podpoří pečlivá a důkladná péče o pokožku celého těla, pravidelné odličování, popřípadě UV paprsky (například v soláriích).

Parazité jako příčina vážných onemocnění?

Některé vědecké teorie se zabývají možností, že parazité jsou příčinou většiny závažných onemocnění. Například Alzheimerovy choroby, parkinsona nebo sklerózy. Parazit toxoplazmóza, přenášený kočkami, má v těle rovněž většina populace a některé studie již skutečně potvrdily, že jeho přítomnost v mozku člověka snižuje pud sebezáchovy, zvyšuje pravděpodobnost depresí a narušuje imunitu. Účinný prostředek proti toxoplazmóze ovšem zatím neexistuje. Nezabírá na ni ani křemelina. Většina lidí s ní prostě žije. Tečka.

Pozor na zahraničí!

Často si můžete nezvaný suvenýr dovézt z cizích zemí. Ani nemrknete. Většinou poznáte příznaky změněnou funkcí trávicího traktu. Pokud je vám po návratu domů více jak týden špatně a běháte neustále na toaletu, proberte to raději se svým doktorem. Anebo se preventivně odčervěte. Přirozenou bio formou. Za to nic nedáte. O parazity přeci nikdo nestojí.


“Chemie není jedinou variantou”

Foto: istock.com

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

seedbank -30%

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.