GrowShop -25%

Quacamole

Super vitamínová bomba, která vás nabije energií

Lehký a svěží pokrm, v dnešní době už tradičně přiřazovaný především do mexické kuchyně, byl oblíbenou pochoutkou i pro Aztéky. Název tohoto pokrmu pochází z jednoho z dialektů aztéckého jazyka, takzvaného Nahuatl, ve kterém tomuto jídlu říkali āhuacamolli, což v doslovném překladu znamená „avokádová omáčka“.

Avokádo, ze kterého je z poměrné části Quacamole stvořeno, je bohaté na celou řadu vitamínů, minerálů a zdraví prospěšných tuků. Obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, K a E, draslík, hořčík, linolovou, olejovou a palmitovou kyselinu a karotenoidy zeaxantín a lutein. Dokonce snižuje i úroveň cholesterolu v těle.

Nelze jednoznačně říct, že by tento recept měl být připravovaný jen jedním způsobem. V dnešní době se Quacamole těší velké oblibě ve všech státech světa. Je nutno říci, že současný recept už má jen málo co dočinění s opravdovým a starodávným Quacamole. Lidé do něj přidávají různé suroviny od ovoce až po jogurt.

Já osobně ho připravuji tímto způsobem:

Quacamole ingredience

  • 2 velká zralá avokáda (poznáme na omak, je měkké)
  • Jedno bio rajčátko
  • 1 – 2 stroužky českého česneku nebo chilli papričky
  • 1 bio limetka
  • sůl
  • pepř
  • panenský olivový olej 1 – 3 polévkové lžíce
  • koriandr
  • piniové oříšky – nejlépe také v bio kvalitě
  • zelenina jako příloha

Postup

Avokáda zbavíme slupek, nejjednodušší je rozkrojit je podélně, vyndat pecku a zbytek vydlabat do misky. Ovoce můžeme rozmixovat, ale ne na úplnou kaši. Nejlepší je protlačit vidličkou. Rajčátka nakrájíme na malinké kostičky a vložíme do misky k rozmačkaným avokádům a přidáme dvě menší polévkové lžíce olivového oleje. Poté si propasírujeme česnek (chilli) a přidáme k připravované směsi.

Když máme téměř hotovo, přidáme ještě šťávu z limetky – nemusíme jí vymačkat celou, špetku soli a pepře. Na pánvičku si vlijeme malé množství olivového oleje. Až se olej rozehřeje, přidáme piniová jádra a lehce orestujeme. Hotové Quacamole si naaranžujeme na talíř či misku a posypeme jemně orestovanými piniovými oříšky a ozdobíme koriandrem, který Quacamole dodá lahodnou chuť.

Přeji dobrou chuť 🙂

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

weedshop 3
weedshop 3

Další články:

Nepřehlédněte:

Růže šípková, planá, divoká, trnová růže. Těmito lidovými názvy u nás lidé označují velký počet druhů planě rostoucích a navzájem se křížících růží.
Dobré jídlo či pár skleniček vína nám může pořádně zhořknout. Jsou chvíle, kdy se žaludeční šťávy vzbouří a podráždí sliznici jícnu.
Třetí a poslední díl, kde se seznamujeme s chilli, kořením, různými pokrmy a kuchyní z Indie jako takovou.