happy seeds
Search
Close this search box.

Život v přírodě – Sierras del Este – Uruguay

We Choose Nature je on-line platforma, která vytváří globální povědomí o udržitelnějším způsobu života. Díky tomu, že globální a místní iniciativy poskytují příležitost prezentovat se světu a sdílet zprávy, informace a tipy, inspirujeme všechny s respektem k přírodě, aby začali jednat.

We Choose Nature vyzývá všechny zelené14079465 1177958532264350 4351222380045061471 n  iniciativy po celém světě, od obrovských  mezinárodně působících organizací až po malé místní zahrádky s bylinkami, aby sdíleli své příběhy a poznatky se zbytkem světa. Ze sdílení znalostí mohou všichni těžit a pracovat na ekologičtější planetě. Jedna z prvních místních iniciativ, kterou si We Choose Nature vybrala, se nazývá Ambá, což je interdisciplinární skupina lidí, vedená snahou zachovat biologickou rozmanitost Sierras del Este del Uruguay, která se nachází v Uruguayi v Jižní Americe.

Proč je důležité podporovat rozvoj Yerba Mate v Las Sierras?

Yerba Mate je druh stromu, který je z ekologického hlediska jedním z posledních druhů tvořící součást složení původních hor Quebrady. Původně pochází z prostředí džungle v Uruguayi a je vyvinutý v údolí hor. Jeho přítomnost naznačuje, že se nacházíme ve zralém lese vysoké kvality.

Z regionálního pohledu ukazuje jeho přítomnost v zemi, zejména v Sierras del Este, výskyt druhů nacházejících se obvykle dále na jih. Znamená to, že populace Yerba Mate má v této oblasti zvláštní podmínky pro přizpůsobení se životnímu prostředí, což je velmi důležité z hlediska výzkumu a produkce na regionální úrovni, a to v kontextu globální změny klimatu a variability. Staří Guaraníové, domorodí obyvatelé této oblasti, pohřbívali své blízké a na stejném místě vysazovali Yerba Mate stejně, jako to dělají dnes.

Jaký je cíl v Sierras de Rocha?

S podporou budou schopni obnovit populaci Yerba Mate a druhů, které jej doprovázejí v původním lese. To zahrnuje pěstování lesního porostu a hospodaření v něm, ale také snahu o zlepšení jeho vývoje ve prospěch dozrávání původního lesa, jakož i ochrany jeho přirozené fauny. Pomáhá nám zvýšit přítomnost stromů Yerba Mate v nejvhodnějších oblastech domorodého lesa a usnadňuje ve střednědobém časovém horizontu možnost produkovat Yerba Mate na místě, přičemž usilujeme o získání ekologického produktu za využití původních receptů na zpracování.

Cílem Ambá je společně s podporovateli programu sladit práci správy lesa s výsadbou Yerba Mate, pracovat na environmentální výchově a dokonce i s otázkami identity, přičemž se využívá výhod Yerby Mate jako vlajkového druhu původního lesa a kulturního vztahu Uruguaye s konzumací této původní rostliny.

content local initiative yerba mate 2

We Choose Nature

We Choose Nature vznikla ze základu organické řady hnojiv BIOCANNA. Produkty BIOCANNA jsou 100% rostlinné s použitím pouze nejkvalitnějších organických složek a neobsahují žádné zbytkové živočišné produkty. Cílem ekologického zemědělství je produkovat zdravé plodiny udržitelným způsobem a v souladu s přírodou. Inspirují všechny, aby pěstovali 100% ekologicky a usilovali o ekologičtější způsob života s respektem k přírodě.

www.wechoosenature.org
amba.org.uy

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

Cali trip za Growshop.cz 400x400

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.