Seedbank cali trip
Search
Close this search box.

We Choose Nature

We Choose Nature je on-line platforma, která vytváří globální povědomí o udržitelnějším způsobu života. Díky tomu, že globální a místní iniciativy poskytují příležitost prezentovat se světu a sdílet zprávy, informace a tipy, inspirujeme všechny s respektem k přírodě, aby začali jednat. Jedním z těchto projektů je Justdiggit, mezinárodní nezisková organizace, která vyzývá svět, aby pozvedl zelenou lopatu a pomohl bojovat proti změnám klimatu.

Justdiggit opět obnovuje suchou půdu tím, že zachycuje dešťovou vodu a zavádí udržitelné zemědělství, aby vytvořil zdravé ekosystémy. Jeho přístup k obnově půdy se nazývá „Hydrologický koridor“. Začíná to zásadou, že naše země může být obnovena malým nakopnutím v podobě lidských zásahů na zemi. V suchých oblastech je půda degradována a dešťová voda již nemůže pronikat do země. Odpařuje se nebo způsobuje erozi a záplavy a odplavuje zbývající úrodnou půdu. Otevřením půdy může dojít k infiltraci dešťové vody, která je opět k dispozici pro vegetaci. Semena vyklíčí, rostliny a stromy začnou růst a divoká zvěř se vrací do těchto oblastí.

Hydrologický koridor

Hydrologický koridor je oblast, ve které dochází k obnově degradovaných pozemků ve více oblastech. Za pomoci zapojení místních komunit se uplatňuje kombinace techniky sběru a zachování vody. Některé z těchto technik jsou: kopání malých příkopů, přehrad, obrysových bundů, permakultura, výsadba a opětovné osazení. Cílem těchto technik je zvýšit vlhkost půdy a obnovit růst rostlin. Zavedením znalostí místních partnerů společnost Justdiggit benefituje z lokálních sítí, aby vytvořila řešení s vysokou udržitelností. Aby se rozhodlo, jaké techniky jsou pro určitý projekt nebo oblast nejvhodnější, jsou důkladně analyzovány místní podmínky a využití půdy.

Když se vegetace vrátí a půdní podmínky se zlepšují, zvyšuje se kapacita zadržování vody. Cyklus úpadku ekosystému je obrácen a Matka příroda získává podporu, aby obnovila svou půdu. Je to jednoduché. Tím, že je realizuje ve větším měřítku, obnovení krajiny dokonce zmírňuje změnu klimatu.

Projekty

Justdiggit má již úspěšné projekty ve třech zemích Afriky. V Keni, Maroku a Tanzanii. Re-ekologický projekt v Amboseli v Keni byl jedním z prvních úspěšně realizovaných projektů. Společně s místními partnery vytvořil Justdiggit od začátku v roce 2015 8 km 2 nové zelené plochy.

Ve městě Rehamna poblíž Marrakeche v Maroku zahájil Justdiggit druhý projekt afrických hydrologických koridorů. Bude to projekt v plném rozsahu zahrnující 3 000 hektarů půdy. 62 % dešťové vody, která nebyla v marrákešském regionu využita, těžba dešťové vody v kombinaci s opětovným zalesněním, udržitelné zemědělství a zlepšení půdy jsou skvělými příležitostmi k nastartování ekosystémů polosuchých oblastí v království.

V centrální Tanzanii Justdiggit využívá metodu přírodní regenerace řízené farmáři (FMNR) a znovu zavádí postupy sběru dešťové vody. Cílí na obnovu půdy, opětovné zazelenění oblasti a zvýšení produktivity půdy. Tímto projektem osloví 300 obcí v regionu Dodoma, a tím pomáhá 900 000 lidí. Přestože komunity v oblasti Dodoma prokázaly úžasnou odolnost vůči drsnému prostředí a přísnému klimatu, komplexní problémy odlesňování, degradace půdy a změny klimatu se nadále zrychlují alarmujícím tempem. Justdiggit pomáhá regionu tyto změny zvrátit.

V současné době čtyři další země v Africe (Malawi, Benin, Burkina Faso a Ghana) uzavřely smlouvy o zahájení projektů hydrologického koridoru. Vliv se rozšiřuje dále.

We Choose Nature

We Choose Nature je odvozeno z BIOCANNA. BIOCANNA je organická řada hnojiv. Produkty BIOCANNA jsou 100% rostlinné, používají pouze organické přísady nejvyšší kvality. Cílem ekologického zemědělství je produkovat zdravé plodiny udržitelným způsobem a v souladu s přírodou. Inspirují všechny, aby pěstovali 100% ekologicky a usilovali o ekologičtější způsob života s respektem k přírodě.

logo just digg it

Nezisková platforma We Choose Nature je vytvořena, aby podporovala misi BIOCANNA a zdůrazňovala důležitost zachování životního prostředí. We Choose Nature vyzývá všechny zelené iniciativy po celém světě, od obrovských mezinárodně působících organizací až po malé místní bylinné zahrady, abychom sdíleli své příběhy a poznatky se zbytkem světa. Sdílením znalostí můžeme benefitovat a společně pracovat na ekologičtější planetě.

www.wechoosenature.org
www.justdiggit.org

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

weedshop 3
Cali trip za Growshop.cz 400x400

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.