Search
Close this search box.

Vzhůru za mobilním dobrodružstvím!

Máme rádi masivní výpravy plné dobrodružství, bitev, kobek, dungeonů, zapadlých hradů i neprobádaných jeskyní nebo opuštěných planet a záhadných vesmírných korábů! Skyrim, Fallout, Mass Effect – to jsou hry, s nimiž zvládneme strávit desítky hodin. Na dotykových zařízeních jim to však tolik nesluší. Tam naopak oceníme dobrý nápad, který nám umožní cítit se jako hrdina, ale nenutí nás procházet rozlehlé světy, nebo dokonce cestovat vesmírem.

Tiny Rogue

Jedním takovým malým hrdinou se stanete v Tiny Rogue. Před vámi jsou různé lokace, kde se jen náhodně generují překážky a potvory. Jejich počet postupně roste, stejně tak jejich síla, ale i vy si můžete při přechodu na další úroveň zvýšit zdraví, údernost zbraně nebo sílu kouzel. Do jisté míry vše podstatné pro správné dobrodruhy zde je, přitom je to jednoduchý program, kde vám jde o jediné – vydržet co nejdéle.

Klíčem k úspěchu je dobré seznámení s nepřátelskými jednotkami. Rytíř je pomalý, ale má dvojnásobný útok. Divocí psi naopak ujdou dvě políčka na jeden zátah, duchové si nedělají příliš starostí se zdmi a kostlivec se po pár tazích vzpamatuje a jde po vás jako správný nemrtvý znovu. Rytmus hry je jednoduchý – vy uděláte tah (jdete o jedno políčko, zaútočíte nebo zakouzlíte) a následně udělají tah všechny potvory. Není to úplně jednoduchá gameska, a tak pokud nebudete dobře plánovat a počítat se speciálkami jednotlivých bestií, máte brzy smůlu. Náš rekord je 55 000, tak se snažte. Tiny Rogue je přesně ten kousek, kterému můžete věnovat 3 minuty i čtvrt hodiny!

Dungelot

Pokud vás naše kapesní dobrodružství zaujalo, zkuste Dungelot: Shattered Lands. Kobky jsou rozmanitější, potvor je více a mají rozdílnější vlastnosti a stejně tak váš inventář je bohatší. Celkově je tedy hra rozhodně propracovanější než Tiny Rogue, ale nejedete zde jenom na high score, Dungelot má vlastní příběh. Z podobného ranku bychom zmínili ještě Downgeon Quest.

Knights of Pen & Paper

Pokud jste hrávali Dračí doupě a vyráželi na ohromná dobrodružství, aniž byste opustili vlastní obývák, a kromě tužky, papíru a desetistěnné kostky byla vaší nejdůležitější pomůckou jen fantazie, zkuste Knights of Pen & Paper. V něm vám „Pán jeskyně“ připravuje postupně výpravy, což jsou vesměs vždy bitvy se skupinkami nepřátel. Hodně zábavný kousek se dočkal pokračování i vesmírné verze Galaxy of Pen & Paper.

Brány Skeldalu: 7 mágů

Jestli vám při zmínce o Dračím doupěti zablýskalo v očích, určitě si nenechte ujít Legend of Grimrock. Tato moderní pocta starým legendárním krokovacím dungeonům není hrou pro každého, ale veteráni by si měli poradit. Což platí i pro další kousek, tentokrát české výroby – Brány Skeldalu: 7 mágů. Nenechte se zmást CZ vlaječkou, hra je ve svém žánru světová špička a ještě navíc ji autoři kompletně počeštili. Kus můžete vyzkoušet absolutně zdarma.

Planescape a Baldur’s Gate

Jste-li fanoušek RPG z 90. let, máte na smart zařízeních možnost spustit také Planescape Torment nebo Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Jsou to naprosté legendy, ale upřímně, přes veškerou snahu nám dotykové ovládání nepřijde s těmito detailními hrami kompatibilní, tohle si asi spustíme spíše na PC.

Darkest Dungeon

A na závěr něco jen pro opravdové otrlce. Co je pro svět PC a konzolí Dark Souls, to najdete na iPadu jako Darkest Dungeon: Tablet Edition. Pozor, hra je úplně jiná než DS, ale ten pocit zoufalství, když vám budou postupně umírat vaše postavy, ten rozchodí jen největší tvrďáci.

Tak tohle byly tipy na pořádné RPG dobrodružství, které sluší dotykáčům a přitom zabaví. Pokud je to na vás moc složité, sáhněte po Lineage2 Revolution, je to nablýskané a hraje se to v podstatě samo. Ale to nám zdaleka nepřijde tak zábavné.

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

weedshop 3

Další články:

Nepřehlédněte:

Podíváme se na dvě nejoblíbenější příslušenství stolních vaporizérů (hadička a balónek) a na to, jak si vedou ve vzájemném srovnání.
Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.