happy seeds
Search
Close this search box.

Recenze – Flowermate Slick vaporizér

Značka Flowermate je ve světě vaporizérů známá výrobou prvotřídních, odolných přístrojů, produkujících kvalitní páry. Tentokrát se podíváme na jejich elegantní kousek Slick. Výrobce u něj uvádí skvělé parametry, kterým se u vaporizéru s cenou kolem dvou tisíc skoro nechce ani věřit.


Snadné použití

Manuály k vaporizérům čtu nerad. Přijde mi to jako ztráta času, protože většina přístrojů se ovládá hodně podobně. Sundat náustek, naplnit komoru pro byliny, stisknout pětkrát tlačítko napájení, nastavit teplotu a počkat. U Slicku se vše provádí jediným tlačítkem. Přístroj je navíc vybaven vibrační odezvou, která se ozve při zapnutí i při dosažení požadované teploty.

Nastavení teploty

Jak jsem zmiňoval, Slick je vybaven pouze jedním tlačítkem, kterým se zapíná, vypíná a také nastavuje teplota. U tohoto vaporizéru si může uživatel vybrat z tří předem nastavených hodnot, 196 °C, 205 °C a 215 °C. Přístroj sice nemá displej zobrazující hodnotu v zahřívané komoře, ale nahrazuje jej barevné světlo, kdy pro nejnižší teplotu svítí modré, pro střední zelené a pro nejvyšší červené. Zkušení uživatelé vapíků sice mohou upřednostňovat detailnější nastavení po jednotlivých stupních, pro začátečníky je ale systém přednastavených hodnot velmi užitečný.

Systém zahřívání

Flowermate Slick využívá hybridní topný systém s konvekcí i kondukcí. Černá keramická komora je velmi kvalitní. Vejde se do ní asi půl gramu suchých bylin. V balení přístroje je navíc k dispozici i ocelová kapsle na byliny, kterou lze do komory vložit, a tím ji fyzicky zmenšit. Druhá kapsle je určena na využití s oleji či vosky. Zahřátí na nastavenou teplotu trvá přibližně 35 sekund, což je poměrně rychlé.

20200305163503

Kvalita par

Kvalita par u Slicku je lehce nadprůměrná. Alespoň co se chuti týká. Jsou navíc příjemně hladké. Pomáhá tomu nejen skleněný náustek, ale i opravdu kvalitní keramická komora na byliny. Bohužel množství par je spíš podprůměrné, stejně tak i jejich hustota. Nicméně vzhledem ke skutečně nízké ceně vaporizéru nejde o nic zásadního.

Baterie

Vaporizér Flowermate Slick je vybaven často využívanou lithium-iontovou baterií 18650, 2500 mAh. Ta zaručuje asi hodinu nepřetržitého používání na jedno nabití. Nejvíc mě ale těší to, že baterie je snadno a rychle vyměnitelná. Uživatel si tedy může pořídit náhradní a vaporizér používat i ve chvíli, kdy se druhá vybije.

Zpracování

Flowermate Slick má povrchovou úpravu z uhlíkových vláken a ta vypadá opravdu stylově. Přístroj je navíc vyroben tak, aby vydržel. Víčko kryjící náustek do celého designu skvěle zapadá, navíc je magnetické a během používání vaporizéru jej lze snadno umístit na spodní stranu přístroje, takže ho neztratíte ani nikde nezapomenete. K celkové estetice přispívá i již zmiňované barevné informační světlo kolem tlačítka. Jinými slovy: Slick vypadá jako přístroj z vyšší třídy!

Přenosnost a diskrétnost

S přenosností a diskrétností to u Flowermate Slick není úplně optimální. Je poměrně vysoký (šestnáct centimetrů). Není vyloženě těžký a nemá velikost stolních vaporizérů, pokud je pro vás ale diskrétnost a nenápadnost důležitá, jsou dnes na trhu znatelně menší přístroje. 

4
Čištění

Udržování vaporizéru Flowermate Slick v čistotě je zcela snadné. Kartáček, který je součástí balení, umožňuje zbavit přístroj veškerého zbylého materiálu z předchozího použití. Na náustek stačí jednou za čas použít tyčinku do uší namočenou v alkoholu.

Hodnocení

Pro nováčky ve světě vaporizování je Flowermate Slick dobrou volbou. Je cenově dostupný, ovládání jedním tlačítkem je naprosto jednoduché, vaporizér nabízí poměrně kvalitní páry a jen tak se nerozbije. Plusem je i kapsle na koncentráty a vosky. 

Závěr

Vaporizér Flowermate Slick je stylový, odolný, funkční, levný a snadno použitelný vaporizér, který ocení především noví uživatelé vaporizérů.


Technické specifikace
 • Výška: 16 cm
 • Průměr: 2,5 cm
 • Váha: 144 g
Plusy
 • Snadné použití
 • Rychlé zahřívání
 • Parádní vzhled
 • Vyměnitelná baterie
 • Vibrační odezva
 • Lze používat během nabíjení
Mínusy
 • Slabší páry
 • Velikost

Hodnocení: 83%

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

seedbank -30%
seedbank -30%

Další články:

Nepřehlédněte:

Poznejte vítězný strain Banana Punch od Barney's Farm, který vyniká jedinečnou vůní a chutí zralých banánů.
Asi to pro vás nebude překvapením: vaporizace se pomalu stává stále oblíbenější metodou užívání bylin – dokonce předhání i balené jointy.
Podíváme se na dvě nejoblíbenější příslušenství stolních vaporizérů (hadička a balónek) a na to, jak si vedou ve vzájemném srovnání.