happy seeds
Search
Close this search box.

Hadička vs. balónek při vaporizaci

Pokud uvažujete o přechodu z kouření ke stolní vaporizaci, určitě vás zajímá, jak z tohoto přechodu vytěžit maximum. Podíváme se na dvě nejoblíbenější příslušenství stolních vaporizérů (hadička a balónek) a na to, jak si vedou ve vzájemném srovnání. Můžete tak učinit informované rozhodnutí o tom, co pro vás bude vhodnější!


I když si mnoho lidí myslí, že vaporizéry jsou víceméně stejné, existuje řada různých možností. Konkrétně stolní vaporizéry nejsou tak populární jako jejich přenosné protějšky, ale jsou mnohem účinnější a efektivnější pro skupinové využití. Jakmile však půjdete do obchodu a požádáte o stolní vaporizér, budete si muset vybrat.

Vaporizér bude navržen buď s „hadičkou“, nebo „balónkem“, pokud ne s oběma možnostmi. Oba způsoby dodávání páry jsou v pořádku, ale téměř jistě vám bude jeden z nich vyhovovat víc. Abychom zjistili, co pro vás bude lepší, pojďme se podívat na rozdíly a na to, jak vypadají vaporizační sezení s každým z nich.

Při výběru je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů. Rozdíl mezi hadičkou a balónkem je otázkou preferencí chuti, hustoty par a celkových účinků. Fanoušci každé metody nevyhnutelně řeknou, že jejich oblíbená verze je nejlepší, ale opravdu to záleží na osobních preferencích. Bez ohledu na to, jak to vidíte vy sami, pokud si nepořídíte hybridní vaporizér, musíte se před nákupem spokojit s jedním stylem.

S ohledem na to se podívejme podrobněji na vaporizéry s hadičkou a balónky, počínaje prvními.

Co je vaporizér s hadičkou?

Hadička vaporizéru je v podstatě obyčejná trubička vyrobená ze silikonu nebo plastu, dostupná v různých velikostech. Připevňuje se k horní části komory vaporizéru (obvykle prostřednictvím skleněného připevňovacího kusu na konci hadičky), což umožňuje uživateli potahovat z náustku. Hadičky se často dodávají se sítky, které rozptylují páru pro hladší potažení. I když je to jednoduchý systém, s použitím hadičky jsou spojeny některé výhody a nevýhody.

Výhody používání vaporizéru s hadičkou

Výhoda: Hadička umožňuje ovládat typ potahování, které dostanete od vaporizéru. Například rychlé potažení vám přinese slabší páru. Poskytuje vám však také možnost pro delší a pomalejší tah, pokud chcete, takže můžete získat silnější páry.

Výhoda: Snadné použití – stačí připojit hadičku a jste připraveni!

Výhoda: Použití hadičky vám umožní sledovat, jak moc vapujete. Jednoduše vložte požadované množství byliny do vaporizéru a pusťte se do toho.

Nevýhody používání vaporizéru s hadičkou

Nevýhoda: Člověk by si myslel, že délka hadičky umožní páře, aby se ochladila, než dosáhne náustku. Bohužel tomu tak není a teplo může být pro nové uživatele vaporizéru často překvapením – buďte opatrní.

Nevýhoda: Hadička je určena pro ty, kteří chtějí zůstat při vapování prakticky bez pohybu. Protože je hadička připojená, je obtížné stolní vaporizér s připevněnou hadičkou přenášet. To samozřejmě nemusí být ideální pro někoho, kdo požaduje alespoň částečnou přenositelnost.

Nevýhoda: Ovládnutí preferovaného typu potahování může při prvním použití hadičky vyžadovat trochu cviku. Očekávejte tedy nutnost trochy učení, abyste dosáhli vytouženého cíle.

Hadička (a balónek): Volcano Hybrid

Chcete-li vyzkoušet hadičku, aniž byste ji už museli používat pořád, doporučujeme model Volcano Hybrid. Jak název napovídá, je také kompatibilní s balónky a zajistí, že se nemůžete splést. Vychází z proslulé značky vaporizéru a je ideální pro ty, kteří chtějí pokaždé čisté páry, bez ohledu na to, jak tahají.

Co je vaporizér s balónkem?

Zatímco hadička umožňuje okamžité potahování, balónek je vak připevněný k vaporizéru, který je nejprve nafouknut párami. Jakmile je naplněn, je připraven k vapování pomocí náustku připevněného na konci vaku. Použití balónků je pohodlné, protože mohou uchovávat páru přibližně po dobu deseti minut, což znamená, že nemusíte okamžitě vysát celý sáček. Stejně jako hadička má použití balónků své vlastní výhody a nevýhody.

Výhody používání vaporizéru s balónkem

Výhoda: Jakmile je balónek plný, máte naprostou mobilitu. Není třeba stát u vaporizéru, stačí naplnit balónek a odnést ho kamkoli jinam a užít si ho s přáteli!

Výhoda: Prostor uvnitř balónku umožňuje ochlazení páry, což umožňuje okamžité snadnější a plynulejší potažení.

Výhoda: Konzistence v tahu nabízí bohatší příchutě, které vydrží po celou dobu v sáčku. Kvalita páry je celkově hladší.

Výhoda: Ačkoli jeden balónek uloží spoustu páry, můžete jich v případě potřeby naplnit několik a užít si jeden po druhém.

Nevýhody používání vaporizéru s balónkem

Nevýhoda: Pára v balónku vydrží jen asi 10 minut. Díky tomu může být vaše vaporizační sezení časově omezené a vy si budete více hlídat čas, než abyste si užívali bylinek.

Nevýhoda: Použití hadičky vám umožní okamžitě vaporizovat. Používání balónku na druhou stranu znamená, že si budete muset na své bylinky počkat, až se balónek naplní.

Nevýhoda: Balónek má omezenou kapacitu. Pokud máte pouze jeden, budete jej muset před doplňováním vypotřebovat.

Balónek: Volcano Classic

To, čím je Volcano skutečně známé, je model Volcano Classic. Název mluví za vše. Je to klasika. Má obrovskou plnicí komoru, ideální pro nafouknutí balónků. Jeho použití je snadné: jednoduše naplňte komoru zvolenou bylinou, vyberte si preferovanou teplotu a poté stisknutím tlačítka naplňte svůj balónek. Zní to snadno? To proto, že to snadné je! Na rozdíl od Volcano Hybrid je však tento vaporizér určen výhradně k použití s balónky.

Hadička vs. balónek při vaporizaci: co si vyberete?

Který z nich je lepší: hadička nebo balónek? Odpověď je jen na vás! Pokud si chcete usnadnit rozhodování, můžete si zakoupit hybridní vaporizér, jako je Volcano Hybrid, který podporuje obě možnosti.

Ať už se rozhodnete pro cokoli, měli byste si být svou volbou jistí. Věnujte čas tomu, abyste pochopili, co bude nejlépe vyhovovat vašemu životnímu stylu. Udělejte si čas na výběr toho pravého kousku. Věřte, že to za to stojí!


“Rozdíl mezi hadičkou a balónkem je otázkou preferencí chuti, hustoty par a celkových účinků”

Foto: shutterstock.com

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

weedshop 3
happy seeds 2

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.