Search
Close this search box.

Recenze – Flowermate CAP vaporizér

Flowermate vypustil v průběhu let spoustu produktů, které byly někdy lepší, někdy slabší. Na začátku letošního roku jsme vám představili vaporizér s duálním ohřevem Flowermate Cross, tentokrát se podíváme na o něco menší kousek Flowermate CAP!


Jak snadné je použití?

Hned na začátku musím přiznat, že vaporizér Flowermate CAP je určen spíš novým uživatelům, a proto je jeho ovládání velmi jednoduché. 5 stisknutí ovládacího tlačítka pro zapnutí, 3 stisknutí pro přepínání mezi třemi nastaveními teploty. Snadnější už to být nemůže. Základní displej s třemi LED diodami zobrazuje nastavení teploty: modrá barva signalizuje nízkou teplotu 196 °C, zelená barva 205 °C, červená barva 215 °C. Je to sice dostačující, ale osobně bych ocenil širší výběr s více možnostmi nastavení. Nejnižší nastavitelná teplota 195 °C je poměrně vysoký výchozí bod. Obvykle začínám spíš na 180 °C, při níž vaporizéry produkují přirozenou bylinkovou chuť.

Čištění

Čištění zařízení je velmi jednoduché a přiloženým kartáčkem snadno vyčistíte sítko komory a náustku. Jednou za čas je nutné namočit náustek do isopropylalkoholu, abyste jej zbavili špíny a zbytků spotřebovaného materiálu. Zcela jednoduché a snadné.

Baterie

Flowermate CAP je opravdu malé zařízení a očekával bych, že výdrž baterie bude pouze průměrná. Nicméně jedno nabití vystačí na pět a více sezení, což je vzhledem k velikosti celkem překvapivé.

Nabíjí se pomocí micro USB a úplné dobití nezabere ani jednu hodinu. I když baterii nelze vyjmout, vzhledem k malé velikosti a ceně zařízení to nevadí.

IMG 3373 1

Velikost komory a systém ohřevu

Téměř každý levný vaporizér suchých bylin využívá keramickou kondukční komoru, ale nový Flowermate CAP používá komoru mírně odlišnou.

Velikost komory je vhodná pro osobní použití. Vejde se do ní jen asi 0,1 gramu. Její velikost nelze změnit, ale popravdě řečeno k tomu ani nevidím důvod.

Zahřátí trvá jen necelých 20 sekund, což je velmi působivé! Přístroj lze použít pouze se suchými bylinkami.

Kvalita par

Musím se přiznat, že hned při prvním vyzkoušení jsem byl doslova ohromen! Překvapivě je chuť o dost výraznější než u jiných přenosných vaporizérů a proud vzduchu je překvapivě volný – a pokud byste si přeci jen přáli silnější odpor, stačí zakrýt rukou vstupní otvory. Produkce par je poměrně dobrá, ale ne dechberoucí.

Náustek jednotky v sobě má zirkonovou chladicí cestu, která ve skutečnosti páry před tím, než se k vám dostanou, velmi dobře ochlazuje. Vedení par je také zcela izolováno od elektroniky, což je chvályhodné!

Vzhledem ke své velikosti je Flowermate CAP v kvalitě par opravdu přeborníkem.

Jak diskrétní je?

Váží 52 gramů. Stačí? Pokud pro vás není tato informace působivá, pak nevím, co jiného. Je malý, je lehký.

Jeho velikost je 3 x 9,2 x 2 cm. Je tedy menší než Pax 3, velmi podobný DaVinci Miqro a tak nenápadný, jak byste předpokládali. Jediná nápadná záležitost je zápach plynoucí z jeho používání. Není sice tak silný jako z kouření, ale stále dost na to, aby zaplnil místnost.

IMG 2810

Pro koho je Flowermate CAP vhodný?

Toto zařízení je vynikající pro začátečníky a nováčky ve vaporizování. Použití je zcela jednoduché, vaporizér je účinný a velmi malý a nenápadný. Pokud hledáte jeden z nejlepších přenosných a nenápadných vaporizérů, zkuste tento!

Navíc díky tomu, jak funguje, s ním budou spokojení i zkušení uživatelé, kteří chtějí ultralehký přenosný bylinný vaporizér.

Také v případě, že nechcete investovat horentní částky, pak se vám bude tento přístroj rozhodně líbit. Životnost baterie a velikost komory však náročné uživatele neuspokojí.

Hodnocení

Toto malé zařízení je vzhledem k velikosti a nízké ceně více než zajímavé. I když je vybaveno kondukčním systémem, produkuje celkem výraznou chuť. Pokud hledáte jeden z nejmenších bylinných vaporizérů, pak byste neměli tento vynechat.

Pokud jste však silný uživatel a vaporizér využíváte často, nebude pro vás tento přístroj asi to pravé.

Verdikt

Hledáte levný, a přesto kvalitní vaporizér? Potom je pro vás Flowermate CAP dobrou volbou. Poku ale vaporizér využíváte často, investujte o pár korun víc a pořiďte si přístroj z vyšší třídy.

IMG 3097

Technické specifikace

  • Výška: 9,2 cm
  • Šířka: 3 cm
  • Hloubka: 2 cm
  • Váha: 52 g

Plusy

  • Nenápadný design
  • Snadné ovládání s využitím jediného tlačítka
  • Kvalitní páry
  • Nízká cena

Mínusy

  • Velmi malá komora na bylinky
  • Pouze tři přednastavené teploty

Hodnocení: 87%

Tento a další vaporizéry pro správné užívání léčebných bylin zakoupíte v největším specializovaném obchodě s konopnými produkty pro zdraví => Canatura.com

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

weedshop 3
weedshop 3

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.