happy seeds
Search
Close this search box.

Extatická tantra – učení, jak rozeznít každou buňku těla

Co se vám vybaví, když se řekne tantra? Doteky, tlumené osvětlení, trocha napětí, očekávání a možná stud? Mnoho lidí už slyšelo o tantrických masážích, ale bojí se na ně jít, protože se stydí a tak trochu neví, co od nich čekat. Ta druhá polovina už na masáži byla, nadšeně o ní hovoří a stali se jejími vyznavači. Nyní prozradíme, co je vlastně tantra – terapie dotekem.


Věříte povídačkám?

Tantra je v dnešní době z velké části ve společnosti především mylný předsudek. Jakási bublina, kterou nafukují bajkaři a málokdo pak vůbec touží proniknout do hloubky, pod povrch, ke skutečnému jádru tohoto životního stylu. Tradují se pověsti, že jde o extatický zážitek, cestu kolem světa pomocí masáže, a to za nemalé peníze samotné masáže, ne-li za ještě větší sumu za víkendový kurz. Nejde ale o nezřízené sexuální hrátky. Tantra pracuje dotykem na vyšším, duchovním poznání. Nejde jen o kurz nebo příjemnou jednu masáž, ale o komplexní životní styl.

Národ, jenž dal lidstvu Kámasútru

Začalo to, jak už to tak bývá, v dávné minulosti, asi před 5 tisíci lety v Indii. Nejprve jako doporučení a ústní rady, pak vznikla i první kniha učící, o čem tento životní postoj je. Pomocí různých metod a technik je cílem tantry přivést člověka ke svému nitru, ke spojení s vesmírem. Nastoluje harmonii, a to s pomocí meditací, nejen v duši, ale také ve vztazích či životě. Hlavním nástrojem tohoto přesvědčení je pozitivní přístup v životě. Pozitivní přístup k sobě samému, ke svému tělu, ke všemu, co nám nabízí. Tantra vyznává vděk za vše, co nám naše tělo přináší každý den. Klade důraz zejména na „život v pravdě“. To znamená nepřetvařovat se, neskrývat se pod žádnou maskou, vyjadřovat city a myšlenky jasně, čistě a naplno. Ještě stále v tom vidíte především sexuální prožitky? Nezklameme vás. Trocha té rozkoše v tom přeci jen je.

Rozkoš jako životní filozofie

Tantra se soustředí především na to užívat si života, žít jej naplno a především dokázat prožívat okamžik teď a tady. Nebýt myšlenkami v budoucnosti, co je třeba udělat zítra, jak naplnit pracovní den nebo co jste ještě nestihli. Ani se nezabývá minulostí, kterou již nikdo stejně nezmění. Tantra je tady a teď, zcela, až po poslední buňku v těle. Za touto stránkou duchovního hnutí se ukrývá prostor pro tělesné prožitky. Tantra jako učení totiž neuznává dualitu. Podle tantry je muž i žena na stejné úrovni, nestojí proti sobě, neexistuje dobro ani zlo. V každém muži je podle tohoto vyznání kus ženy a v každé ženě je naopak kus muže. Na těchto základech a pozitivním přístupu k životu se otevírá cesta k mimořádným masážním prožitkům.

Na počátku všeho bývá masáž

Tantrické masáže, cvičení i meditace. Jejich úkolem je přimět vás zastavit, soustředit se na přítomný okamžik, soustředit se na každičkou buňku těla. Nespěchat a uvědomovat si svou přirozenost, existenci, jednotu, pocit svobody. Podle tantry vede cesta ke štěstí právě přes doteky a sexuální energii. Tantrická masáž je intimní rituál, při kterém dochází k výměně energie mezi masérem a klientem. Dobrý tantrický masér dovede vaši energii nasměrovat, hrát si s ní, přesouvat ji z jedné části těla do druhé a ve chvíli nejvyššího napětí ji nechá velkolepě uniknout. Možná jste netušili, že by někdy někdo mohl věnovat tolik pozornosti vašemu stehennímu svalu, palci u nohy nebo jen koleni, a to tak, že to nabudí každý nerv ve vašem těle. Prožitek přítomnosti, vyvrcholení, sdílené s každou buňkou těla je pak o mnoho silnější a osvobozující.

Tantra léčí

Překvapivě nejde pouze o uvolňující masáž, která je nejviditelnějším projevem tohoto vyznávání. Masáže tohoto typu dovedou pomáhat při problémech s početím, s poruchami erekce a dalšími onemocněními pohlavních orgánů. Zájemci ale vyhledávají tento typ masáží také proto, že chtějí v životě zažít změnu. Vnímají náhlou prázdnotu, netuší, kam dále. Chtějí se cítit oblíbení, milovaní, vnímají, že v jejich životě je něco špatně. Masáží to obvykle začíná. S ní přijde hlubší uvědomění, poznání a sebereflexe, co vlastně od života chtějí a jak toho docílit.

Některé vztahy tantru neustojí

Někdy se ale z tantrické masáže může stát dvojsečná zbraň. Pokud cestu poznání nastoupí jeden z partnerů, je plný prožitků a nadšení, které s ním ale druhá polovička nesdílí, může dojít (a často dochází) k rozkolům životních postojů a definitivnímu rozpadu vztahu. Skutečnost, že masáž končí většinou orgasmickým vyvrcholením, je pro mnohé partnery těžko stravitelnou daní, kterou odmítají snášet opakovaně. A většina klientů tantrických center se přitom na masáže opakovaně vrací. V drtivé většině případů jde o manželky, které masáž koupí partnerovi, a nakonec ze vztahu odejdou. Ženy totiž vyvrcholení a sex propojují s city a s láskou a nedokážou opakovaně snášet, že manžel prožívá extatické stavy někde jinde než s nimi. Ženy, navštěvující tantrické masáže, se naopak do maséra často zamilují.

Připravenost na cestu za štěstím

Nastoupit cestu tantrického učení a tantrických masáží se vší hloubkou, kterou toto filozofické učení poskytuje, vyžaduje určitý stav vyrovnanosti, kterého nejprve musíte dosáhnout. Musíte být připraveni na to, naučit se užívat život ve všech jeho směrech a ze všech stran. Musíte být připraveni na to, projevovat vděk a lásku sami sobě, žít v přítomnosti, tady a teď. Pokud si nejste jistí stabilitou současného vztahu, vyzkoušejte párovou tantrickou masáž a nastupte na cestu poznání spolu. Tantra je plná intimity, doteků, důvěry a otevřenosti. Není zde místo pro stud a pochybnosti. Tantra je ryzí učení o tom, jak přijímat život takový, jaký k nám přichází. Jak nasměrovat energii přesně tam, kde ji v životě právě teď potřebujete, i když o tom v tuto chvíli ještě nevíte.


“Tantra se soustředí především na to užívat si života”

“Někdy se ale z tantrické masáže může stát dvojsečná zbraň”

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

Cali trip za Growshop.cz 400x400
Cali trip za Growshop.cz 400x400

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.