Super osvěžující smoothie bowl z konopného mléka

Lepší snídani nenajdete. Pokud se chcete hned po ránu nakopnout něčím osvěžujícím, doporučujeme si připravit smoothie bowl, který máte hotový raz dva. Tedy, když si den dopředu připravíte konopné mléko.


Potřebujete na dvě porce:

– 200 g banánů, na kousky, plus 1 banán na ozdobu (nakrájený na kousky)
– 130 g malin nebo borůvek
– 400 g růžového grapefruitu, na kousky
– 70 ml konopného mléka
– 20 ml agávového sirupu
– 5 polévkových lžic konopného semínka

Postup:

Do mixovací nádoby vložte maliny (borůvky), grapefruit, 200 g banánů, konopné mléko, agávový sirup, 2 polévkové lžíce konopných semínek a mixujte dohladka. Přendejte do dvou misek. Poté ozdobte banánem, nakrájeným na kousky konopnými semínky a ovocem podle chuti.

Na závěr můžete svoji mističku, místo pomyslné třešničky na dortu, zakápnout pár kapkami CBD oleje.

Výroba konopného mléka

Konopné mléko můžete koupit již hotové, nebo si jej doma vyrobit. Na výrobu konopného mléka budete potřebovat: 1 hrnek syrových loupaných konopných semínek a cca 1 litr pitné vody. Na závěrečnou filtraci si připravte plátýnko.

Semínka s vodou mixujte přibližně po dobu tří minut. Až vznikne jemná směs, přefiltrujte ji přes plátýnko. Mléko je potom připraveno k podávání. Nejlépe samozřejmě chutná vychlazené. V lednici vám tento nápoj vydrží tři dny.

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

Další články:

Nepřehlédněte:

Časopis Roots se stává mediálním partnerem prvního ročníku Festivalu konopí Growfest, události slavící Světový den konopí v roce 2024.