Cali trip za Growshop.cz 800x100
Search
Close this search box.

Metody konzumace konopí s vysokým obsahem CBD

Všichni jsme se vyvinuli a už jsme mnohem dál než jen u bongu. Vzhledem k tomu, že prodej léčebného konopí je legální v mnoha státech, mohli  jsme zaznamenat drastický nárůst typů dostupných konopných produktů, zejména s vysokým obsahem CBD.

Zatímco nejoblíbenější je pravděpodobně kouření, existuje řada alternativních způsobů, jak užívat konopí jak k léčebným, tak rekreačním účelům. Účinek, doba trvání a doba nástupu se u každého způsobu spotřeby mírně liší. Mnohé z nich mohou být kombinovány pro trvalou úlevu. Správná metoda užívání pro vás bude otázkou s ohledem na požadovaný účinek, intenzitu, trvání a osobní preference. Jakmile budete připraveni začít, doporučujeme, abyste si zakoupili potřebné položky od renomovaného prodejce.

Kouření

Nejjednodušší a nejběžnější způsob konzumace konopí vyžaduje více než trávu a zapalovač. Konopí můžete dát do dýmky, ubalit do jointu nebo naložit do bongu. Kouření konopí zahrnuje inhalaci kouře uvolněného zahřátými květy nebo koncentrátem.

Při kouření konopí mohou být účinky pocítěny téměř okamžitě a trvají od 90 minut do 3 a více hodin v závislosti na jednotlivci, obsahu kanabinoidů a účinnosti odrůdy. Vzhledem k minimálnímu času nástupu, který je spojen s kouřením konopí, je kontrola dávkování oproti jiným metodám konzumace jednoduchá. Nevýhodou je možnost podráždění dýchacího ústrojí.

Vaporizace

Vaporizér je zařízení, které ohřívá palice konopí a/nebo koncentráty na teplotu 157–227 °C, což způsobuje, že se kanabinoidy uložené v rostlinných trichomech vypařují do plynného skupenství bez spalování rostlinného materiálu. Pro informaci, bod varu THC je mezi 157 °C a 200 °C. Všechny ostatní hlavní nepsychoaktivní kanabinoidy se vypařují při teplotách mezi 160 °C a 220 °C.

Účinky konopí nastupují při vaporizování téměř okamžitě, což usnadňuje kontrolu dávkování. Páry bohaté na kanabinoidy (až 95 %) neobsahují dehet ani karcinogeny, což je výhodné pro ty, kteří se chtějí vyhnout potenciálnímu podráždění plic a dýchacích cest. Jako bonus mnoha uživatelům vyhovuje víc chuť vaporizovaného konopí proti chuti spáleného květu.

Některé vaporizéry jsou určeny pro domácí použití a mají digitální nastavení teploty, zatímco malé, přenosné vaporizéry vám umožní užívat si konopí a konopné koncentráty na cestách.

Potraviny a poživatelné oleje

Díky tomu, že dostupnost konopí pro léčebné i rekreační využití vzrostla, vzrostla i popularita potravin (potravin a nápojů s obsahem konopí). Výběr potravin a nápojů s obsahem konopí se neustále rozšiřuje o místa, kde se prodává vše od obohacených limonád až po pikantní zákusky. Ti, kteří žijí v méně tolerantních státech, si mohou snadno připravit vlastní přímo doma. V podstatě každý recept, k jehož přípravě je zapotřebí olej nebo máslo, může být doplněn konopím. V procesu přípravy se kanabinoidy kombinují s lipidy (tuky) a dekarboxylování (zahřívání) je převádí z jejich kyselých forem do aktivovaných stavů. Aktivovaný olej může být také požíván ve formě tablet.

Účinky po snědení konopí trvají mnohem déle než u jiných způsobů konzumace (od 4 do 8 hodin a déle) a mohou být výrazně intenzivnější. Je to proto, že THC, primární psychoaktivní složka konopí, je v játrech konvertována na více psychoaktivní 11-hydroxy-THC. Tato sloučenina je přibližně 5 až 10krát silnější než původní THC. Kouřené/vaporizované konopí nemá stejný účinek, protože neprochází játry. Pro ty, kteří se chtějí vyhnout „zkouřenosti“ spojené s užitím potravin s obsahem THC, doporučujeme potraviny s vysokým obsahem CBD nebo odšťavňování surového konopí.

Nevýhodou u potravin je opožděný nástup, který může trvat od 20 do 90 minut. Doba nástupu přímo souvisí s procesem trávení – konzumace nalačno vede k rychlejšímu zpracování a naopak. Kombinace opožděného nástupu a rozdíly v účinnosti zvyšují obtížnost kontroly dávkování. 

Tinktury

Tinktura je tekutý konopný koncentrát získaný extrakcí v alkoholu. Tinktury byly kdysi před jejich zákazem nejběžnější formou užívání léčebného konopí. Tinktury se obvykle podávají sublingválně – několik kapek kapaliny bohaté na kanabinoidy pod jazyk je často dostatečná počáteční dávka. Tinktury jsou dostupné v různých potencích, kanabinoidních profilech a příchutích.

Jedním z hlavních přínosů tinktur je rychlý nástup v porovnání s orálně konzumovanými potravinami. Roztok je absorbován arteriálním přívodem krve pod jazyk během několika sekund. Roli v procesu absorpce hraje také sliznice uvnitř úst a samotného jazyka. Účinky se projeví zhruba za 15 minut, což umožňuje snadnější kontrolu dávek (oproti pokrmům). To znamená, že je nejlepší zadržet tinkturu pod jazykem tak dlouho, jak je to možné, a teprve potom ji polknout – maximalizuje se tak rychlost absorpce do krevního oběhu oproti zpracování přes gastrointestinální trakt. Nicméně ti, kteří touží po účinku potravin, mohou tinktury přidat do svého oblíbeného nápoje.

Transdermální náplast

Transdermální náplast funguje stejně jako nikotinová náplast a během času dodává kanabinoidy přímo do krevního oběhu. Po aplikaci náplasti na žilní část těla lze očekávat trvalou úlevu trvající 6 až 8 hodin nebo i déle. Protože dodání do krevního oběhu je velmi účinné, transdermální náplasti vyžadují v porovnání s potravinami mnohem menší dávky.

U náplastí existují různé stupně účinnosti i kanabinoidních profilů, jak psychoaktivních, tak nepsychoaktivních. Nástup spojený s transdermálními náplastmi je obvykle rychlejší (15–60 minut) než při perorálním podání.

Masti

Kanabinoidy lze využívat i pro namazání v podobě mastí, balzámů, sprejů, olejů a krémů. Aplikují se přímo na kůži pro místní úlevu od bolesti a zánětu, což je činí ideálními pro léčbu bolesti svalů, kloubů a pokožky.

Další výhodou těchto přípravků je, že jsou naprosto nepsychoaktivní. Různá mazání byla zvláště užitečná při léčbě pacientů s artritidou, ekzémem a psoriázou.

Dabování

Dabování označuje položení dávky konopného koncentrátu na zahřátou plochu a inhalaci kouře. Nejčastěji jsou používané nástroje vyrobeny z titanu, křemene nebo keramických materiálů. Dabování se liší od vaporizování v tom, že koncentrát konopí se zahřívá na mnohem vyšší teplotu (od 260–500 °C a více). V závislosti na teplotě se tak zahřátí koncentrované látky může pohybovat po linii mezi vaporizováním a spalováním (o tom se stále debatuje) – dabování lze brát jako formu bleskového vaporizování.

Intenzivní účinky spojené s dabováním koncentrátů lze pocítit téměř okamžitě. Dabování při nižších teplotách produkuje více páry než kouře. Kromě toho, dabování správně vyrobených koncentrátů je čistý aromatický zážitek bez využití rostlinného materiálu. Protože dabování využívá vysoce koncentrované konopné extrakty, není určen pro začínající uživatele.

Twaxing

Další populární technikou, která obíhá sociální sítě, se jmenuje twaxing a zahrnuje kombinaci konopných koncentrátů s ubalenými jointy nebo blunty. Přidáním BHO nebo podobných koncentrátů můžete dramaticky zvýšit účinnost malého jointu, což je vhodné řešení pro sdílení ve větší skupině. Je vám určitě jasné, že tato technika také není pro začínajícího uživatele.

Uchování konopí

Mnoho lidí kombinuje metody spotřeby pro dosažení kombinovaných účinků. Například: můžete kouřit joint pro okamžitou úlevu od úzkosti a jíst potraviny pro dosažení trvalejších sedativních účinků před dlouhým letem. Samozřejmě tato problematika je komplikovanější a chápeme, že nemusíte mít vždy možnost léčit se v pohodlí svého domova. Naštěstí to neznamená, že přeprava musí být problémem. Naučte se organizovat všechny pohyblivé části a poskládat je do kompaktního cestovního pouzdra, které nepropouští zápach a je vhodné pro všechna životní dobrodružství.

Nevýhodou je u potravin opožděný nástup, který může trvat od 20 do 90 minut

Po aplikaci náplasti na žilní část těla lze očekávat trvalou úlevu trvající 6 až 8 hodin nebo i déle

Různé masti jsou zvláště užitečné při léčbě pacientů s artritidou, ekzémem a psoriázou

 

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

seedbank -30%
happy seeds 2

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.