Weedshop 696x86

Clash Royale

Clash Royale je bojová strategie. V bitvě je na každé straně je království s hlavní věží a dvěma vedlejšími. Vy hrajete vždycky dole a musíte nepříteli pobořit více věží, než protivník vám. Když skosíte jeho hlavní, vyhráváte rovnou.

Hra má dvě ohromné výhody. Zaprvé se dostanete do hry během pár vteřin, přestože budete bojovat proti chlapíkovi z Filipín. Hráli jsme opravdu hodně mobilních her a snad žádná nemá tak rychlé nahrávání jako Clash Royale. Druhou velkou výhodou je, že samotná bitva trvá 3 minuty. Plus, když je remíza, tak prodloužení minuta, no do pěti minut jste prostě hotoví i s kroucením hlavou, jak jste mohli ztratit tak dobře rozehranou partii.

Alfou a omegou hry jsou jednotky. Silné, pomalé, malé, svižné, letecké, kouzlící a dokonce i minér, co se dokáže podkopat na druhou stranu podzemím. Po nějakém čase jich budete mít desítky, ale do hry můžete poslat jen osmičku. Jak si společně vyladíte svých osm statečných, je první základní kámen vašeho úspěchu. Stejně tak důležitý je timing jejich nasazování. Když na Obra královského pošlete 14 Kostlivců, velmi svižně ho udolají, protože on jedním úderem zabije stále jen jednoho z nich. Pokud je ale pošlete na Popravčího, ten jedním švihem sekery smete celou čtrnáctku. Hog rider se s vámi prát nebude a rovnou zaútočí na věž, proti roji létajících minionů jsou bezmocné pozemské jednotky bez střelby, ale jedna sprška šípů je může vymazat. Vzduchem létají ohnivé koule a lektvary pomocné i likvidační. Těch možností, jak sestavit svůj „deck“ (rozuměj sestavu jednotek), je prostě hrozná spousta a právě to je na hře krásné. Samozřejmě v pozadí funguje jakýsi kámen-nůžky-papír systém, tedy že každá karta je účinnější proti jednomu typu jednotek, zatímco druhý ji sfoukne jak svíčku.

Celé je to posychrované elixírem, což je energie, která vám umožňuje jednotky posílat na hřiště. Partička tři kostlivců stojí jeden jediný bodík, zatímco tři mušketýři stojí bodů devět, golem osm. Když vám řekneme, že maximálně můžete mít 10, je jasné, že s mušketýry přijde na bojiště velká síla, ale vy zároveň hezkou chvíli nic neuděláte.

Bitvy jsou úžasné. Nechybí zde mohutné tlaky, protiútoky, obětování i podlé lsti.

O moc lepší samozřejmě když vyhráváte, ale někdy vidíte tak pěkně zahrané tahy, že byste si pak partii přehráli jako velmistrovské šachy. A zatímco šachy zvládnete díky zápisu, zde si s klidem pustíte záznam videa.

Clash Royale spadá do tak zvaných freemium titulů, což je poslední dobou velmi oblíbený model. Znamená to, že si hru zahrajete naprosto zdarma, ale pokud chcete nějaké výhody, musíte si připlatit. Hra v tomto směru poskytuje ohromná lákadla a chápeme lidi, co v tom nechají majlant. Na druhou stranu jde hrát v pohodě naprosto zdarma. Ono fakt, že si vylepšíte jednotky a získáte nové, znamená, že budete bojovat i s lepšími protivníky, takže stále bude záležet převážně na vaší taktice na bojovém poli.

Celá grafika, styl i konkrétní jednotky vychází z jiného hitu finských SuperCell a to Clash of Clans. Clash Royale nás ovšem baví mnohem víc. Boje jsou adrenalinové, a pokud vás to chytne, nebudete se nudit. Stále se objevují nové jednotky, nové turnaje, další herní módy. Pokud vás hra nechytne, buďte v klidu a běžte relaxovat nebo meditovat!

IMG 7804

CR facebook share 02

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

seedbank -30%

Další články:

Nepřehlédněte:

Časopis Roots se stává mediálním partnerem prvního ročníku Festivalu konopí Growfest, události slavící Světový den konopí v roce 2024.