Seedbank cali trip
Search
Close this search box.

Volcano Digit Easy Valve set – high-tech vaporizér

Volcano Digit Easy Valve set je balónkový stolní vaporizér pocházející z dílny geniálních německých inženýrů Markuse Storze a Jürgena Bickela. Tento vaporizér je obecně považován za jeden z nejlepších na světě, a já proto neváhal ani vteřinu, když mi v pražském Growcity nabídli, abych přístroj důkladně otestoval. Navíc asi není lepšího adepta pro začátek nového seriálu, v němž se jednotlivým vapíkům budu věnovat.

Konstrukce

Vaporizér je vyroben z kvalitních a odolných materiálů, čehož si každý všimne hned při vybalování. Výsledkem je, že Volcano je jedním z nejodolnějších výrobků. Souvisí s tím ale také jeho poměrně vysoká váha asi 1,8 kilogramu, u stolního přístroje to ale zas takový problém není.

Vapík je také poměrně rozměrný. Jeho základna měří asi 20 cm a na výšku má 18 centimetrů. Výhodou jeho šířky je, že je díky ní opravdu stabilní na jakémkoli povrchu.

Volcano funguje jako většina stolních vaporizérů na principu konvekčního zahřívání, kdy se sušina ohřívá pouze pohybem horkého vzduchu. Ten ji rozpaluje, přičemž se tvoří pára, která je následně vháněna do balónků opatřených ventilem. Srdce mnoha uživatelů si tento produkt získal díky prvotřídní výkonnosti bez potřeby složitého nastavování. Složíte jej během několika vteřin, balónky jsou naplněné ještě rychleji a získané chutné výpary z bylin jsou perfektně vychlazené, takže jejich vdechování nedráždí.

Díky konvekčnímu zahřívání nehrozí riziko zapálení bylin, do páry se tak nedostanou žádné nežádané substance. Digitální ovládání je navíc naprosto přesné, což znamená, že páru si můžete nastavit zcela podle svých představ.

Snadné ovládání a údržba

Velkou předností vaporizéru Volcano je jeho ultra snadné použití. U digitálního modelu k základním úkonům postačují tlačítka pro zapnutí zahřívání a ventilátoru vhánějícího vzduch do balónků a dvě tlačítka + a – pro úpravu teploty zahřívání bylin. Na displeji potom horní číslice ukazuje aktuální teplotu a dolní teplotu nastavenou.

K pohodlnému používání velkou měrou dopomáhá i skvěle vymyšlený systém ventilů Easy Valve, jehož ohromnou výhodou je naprostá bezúdržbovost. Žádné čištění nebo připojování nového balónku k ventilu. Balónek je totiž k ventilu již připojen a uživatel jej může okamžitě nasadit na zahřívanou komoru s bylinami.

Když je balónek zapotřebí vyměnit, prostě se vyhodí a použije nový (pokud nechcete produkovat zbytečný odpad, v krabici s vaporizérem se nachází jeden ventil Easy Valve, u něhož je možné vyměnit pouze balónek a ventil znovu využít). Vzhledem k tomu, že balónek vydrží při každodenním používání asi rok a se soupravou Easy Valve jich dostane kupující celých pět, není nad čím přemýšlet.

Ani údržba ostatních částí není nijak složitá. Přebytečný materiál v komoře na bylinky lze jednoduše vymést štětečkem, komora při správné údržbě vydrží dva až tři roky. Sítka a malý vzduchový filtr v případě potřeby prostě vyměníte. Na tomto místě je nutno vyzdvihnout práci výrobce, který vše potřebné přibalil do krabice s novým přístrojem, takže není zapotřebí nic shánět několik měsíců. Za tohle palce nahoru.

Pomalé zahřívání

Většina stolních vaporizérů potřebuje na zahřátí čas a Volcano není výjimkou. Než se dostane na požadovanou teplotu, trvá to od tří do šesti minut, což je čas, který jsem využíval pro nadrcení bylin. Jakmile je dosaženo požadované teploty, je naplnění balónků otázkou vteřin.

Přístroj Volcano Digit má v sobě navíc z důvodu ochrany elektroniky zabudovaný časovač pro automatické vypnutí po třiceti minutách.

Teplotní rozsah

Toto digitální zařízení je vybaveno mnohem přesnějšími nástroji než analogové. Uváděná teplotní odchylka je u digitálního modelu asi 1 °C, což je více než dostatečná přesnost.

Digitální Volcano potom nabízí mnohem vyšší rozsah teplot, s nimiž umí pracovat. Díky tomu lze úspěšně vaporizovat materiály vyžadující extrémně nízké teploty (nejnižší teplota, kterou lze nastavit, je 40 °C).

Balónky

Výraznou známkou vaporizéru Volcano je využití balónků pro vdechování páry. To má oproti jiným metodám své výrazné výhody – skvěle se například hodí na párty, kdy může balónek kolovat mezi větším počtem účastníků.

Osobně považuji za obrovské plus využití balónků to, že pára se v nich zchladí. Nedráždí potom a její vdechování je velmi příjemné.

Rovněž nepřijdete ani o obláček vzácných výparů, protože vše jde přímo do balónku. Ventily neumožňují žádné úniky a vdechování páry je pro uživatele tak přirozené, jak jen může být. Namísto určitého odporu, který můžete vnímat při používání přenosných vaporizérů, vzduch z balónku bez jakékoli námahy prostě vdechnete.

Hodnocení

Z vaporizéru Volcano Digit jsem byl během testování doslova unesený. Kdokoli v té době přišel na návštěvu a o ocelovou sopku na stole se zajímal, dostal ode mě nadšenou přednášku o všech jejích přednostech. Chvílemi jsem asi působil jako obchodní zástupce firmy Storz & Bickel. Před závěrečným hodnocením jsem si proto naordinoval pár dní pauzu, abych si mohl srovnat myšlenky a měl čas na sundání růžových brýlí.

Přesto nemohu skončit jinak, než že Volcano Digit potvrzuje oprávněnost tvrzení o svém postavení mezi nejlepšími vaporizéry na světě. Bez ohledu na to, jakou bylinu uživatel preferuje, přístroj z ní dostane to nejlepší.

Sice nejde o to nejlevnější zařízení na trhu, ale investice se kupujícímu bohatě vrátí v podobě prvotřídního vaporizéru a úžasného zážitku z vapování. Volcano je navíc velmi odolné a jeho výrobce svým zákazníkům vychází vstříc jako málokterá společnost.

Verdikt

Volcano Digit je nejlepší stolní vaporizér, jaký jsem kdy vyzkoušel, a z mého pohledu si titul „nejlepší vaporizér na světě“ plně zaslouží.

Plusy

 • Snadné použití a údržba
 • Balení obsahuje náhradní sítka a vzduchové filtry
 • Zcela přesné ovládání teploty
 • Velké rozpětí nastavitelných teplot (40 až 230 °C)
 • Použití balónků pro uchování par
 • Systém ventilů Easy Valve zamezuje únikům par
 • Velmi přehledné zobrazení teplot na displeji
 • Automatické vypnutí přístroje po 30 minutách
 • Vaporizér Volcano je vhodný pro bylinky i výtažky
 • Vysoká odolnost
 • Německy přesné zpracování a použité materiály
 • Součástí návodu je přehledná tabulka teplot vhodných pro jednotlivé byliny

Minusy

 • Pro někoho to mohou být nezvykle velké rozměry a váha
 • Poměrně vysoká cena, nicméně za ferrari mezi vaporizéry to není žádná tragédie
 • Celkem značná hlučnost ventilátoru

Rozměry základny

 • Výška 18 cm
 • Průměr 20 cm
 • Hmotnost 1,8 kg

Co je v balení

 • Vaporizér Volcano Digit
 • Easy Valve set
 • Drtička Storz & Bickel
 • Náhradní vzduchové filtry
 • Náhradní sítka
 • 4 balónky s ventilem Easy Valve + náustek
 • 1 vyměnitelný balónek s ventilem Easy Valve + náustek
 • Sítka (průměr cca 3 cm)
 • Komora pro bylinky
 • Podložka pro tekutiny
 • Čisticí štětec
 • Uživatelský manuál

Digitální vaporizér Volano Digit Easy Valve set byl zapůjčen z Growcity.cz, kde ho lze zakoupit za 11.189,- Kč. Pacientům je poskytována sleva 20 %.

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

Cali trip za Growshop.cz 400x400
Cali trip za Growshop.cz 400x400

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.