Seedbank cali trip
Search
Close this search box.

Sharing Grow-How!

Od samého začátku je věda základem pro všechny produkty společnosti CANNA. Díky našim výrobním zařízením, zkušebním laboratořím po celém světě, našim výzkumníkům a vývojářům, kteří nám pomáhají růst, vám CANNA nabízí rozsáhlou a konzistentní řadu vysoce kvalitních substrátů, živin a přísad, díky nimž vaše rostlina získává synergickou podporu. Náš zkušený zahradník Pieter Klaassen cestuje po Evropě a vzdělává zákazníky i nás… takzvaně sdílí Grow-How!

Projekt Sharing Grow-How spatřil světlo světa loni na podzim a poprvé byl představen na veletrhu Cannafest 2017. Základnou projektu je zelený karavan, jímž holandský odborník Pieter cestuje napříč Evropou, přednáší, pořádá workshopy a vzdělává nadšené zahrádkáře.

Letos Pieter již navštívil Českou republiku hned třikrát. První roadtrip se konal v březnu a na třech místech – v prodejnách v Olomouci, Praze a v Klatovech. Druhou událostí byl dubnový veletrh Konopex, kde jsme s naším karavanem strávili tři slunné dny. Poslední roadtrip se konal v červnu, kdy jsme navštívili Mladou Boleslav, Ostravu, Brno a Prahu.

Hlavním tématem letošních uspořádaných akcí byl workshop nesoucí název Analýza vody. Testování vody bylo k dispozici ve všech zmíněných prodejnách. Ze vzorku vody Pieter určil přesný poměr důležitých minerálů, jako je vápník, hořčík, sodík, a také celkovou tvrdost vody a pH. V případě vody ze studny jsme testovali také přítomnost siřičitanů, chloridů či železa. Na základě analýzy náš dvoučlenný tým poté informoval zákazníky o přesném nastavení živin pro ještě lepší pěstitelské výsledky. Ve většině obchodů se také konaly odborné semináře na téma EC a pH, které s analýzou vody přímo souvisí. Během aktivních a vědomostmi nabitých dnů nás provázela skvělá atmosféra za doprovodu grilování, hudby a přátelské debaty s pěstiteli. A také – kdo přišel, dostal dárek!

Za společnost CANNA a Pietera bychom chtěli poděkovat všem, kteří se zúčastnili turné Sharing Grow-How. Děkujeme všem obchodům, které hostovaly termíny jednotlivých akcí, sdílely své události online a instore a obecně přiměly náš tým, aby akce zrealizoval! CANNA také děkuje každému zákazníkovi, který přišel, zeptal se na své otázky, přinesl vzorky vody a užil si s námi odpoledne. Děkujeme vám, že jste učinili turné Sharing Grow-How úspěšným! Dobrou zprávou je, že Pieter se svým karavanem navštíví Českou republiku letos ještě jednou, a to na veletrhu Cannafest 2018. Až spatříte venku stojící zelený CANNA karavan, přijďte si pro dárek, radu či jen tak na kus řeči.

A zajímá vás, jak tedy letošní analýzy vody dopadly?

Výsledky jednotlivých zatím naměřených vzorků ukázaly hodnoty EC od 0,1 až po 0,8. Vcelku máme v Čechách vodu dobrou, ve většině případů však musela být voda upravována reverzní osmózou či naopak přidaným vápníkem a hořčíkem, aby dosáhla „ideální hodnoty“ 0,4.

Pokud jste nestihli ani jeden z letošních happeningů, nezoufejte. Ještě pořád můžete navštívit veletrh Cannafest 2018 nebo sledovat www.sharinggrowhow.com, kde postupně naleznete veškeré informace k připravovaným akcím.

Budeme se těšit!
Váš CANNA tým

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

seedbank -30%
seedbank -30%

Další články:

Nepřehlédněte:

Poznejte vítězný strain Banana Punch od Barney's Farm, který vyniká jedinečnou vůní a chutí zralých banánů.
Asi to pro vás nebude překvapením: vaporizace se pomalu stává stále oblíbenější metodou užívání bylin – dokonce předhání i balené jointy.
Podíváme se na dvě nejoblíbenější příslušenství stolních vaporizérů (hadička a balónek) a na to, jak si vedou ve vzájemném srovnání.