Recenze – Ghost MV1 vaporizér

Vaporizér Ghost MV1 se těší velké popularitě ve Spojených státech. Nevím, jak tomu bude u nás, ale trochu napovědět vám může následující recenze.


Konstrukce

Celková kvalita zpracování je prvotřídní. Konstrukce tohoto vaporizéru je jedna z věcí, která vás okamžitě dostane. Kromě toho, že je přístroj na první pohled velmi robustní a odolný, může se pyšnit i jedinečným vzhledem. V současné době na trhu pravděpodobně nenajdete jediný kousek, který by se mu podobal.

Pro mě trochu nedomyšlenou kaňkou v konstrukci je systém plnění bylinami. Zahřívanou komoru totiž tvoří malý oválný kelímek, který je navíc zakrytý titěrným plechovým sítkem. Věřte mi, že při představě nutnosti manipulovat s ním jinde než v pohodlí domova, mi ještě teď naskakuje husí kůže. Naštěstí si můžete k vaporizéru pořídit i elegantní zásobník, v něm můžete přenášet až pět předem naplněných kelímků/komor.

Zahřívání

Ghost MV1 využívá konvekční technologii zahřívání, kterou upřednostňuje většina uživatelů vaporizérů. Důvodem je to, že bylina se nikdy nedotýká topného prvku. Namísto toho je umístěna nad topným prvkem a prochází jí jen horký vzduch, čímž se uvolňují požadované páry. Protože se rostlinný materiál nikdy nedotýká topného článku, nehrozí žádné spalování a vznik škodlivých látek.

Co se doby zahřívání týká, MV1 se zahřeje asi za 10 vteřin, což je jeden z nejkratších časů u přenosných vaporizérů na trhu.

Výpary

Zde musím odlišit mezi vaporizováním suchých bylin a koncentrátů.

Při užívání suchých bylin MV1 produkuje velmi chutnou páru, která není nikdy příliš horká. Jedním z důvodů je i skleněný náustek, který prodlužuje cestu vedení par, a tím je udržuje chladné.

Koncentráty: MV1 má pouze jednu přednastavenou teplotu pro vapování koncentrátů, což není zrovna ideální. S mobilní aplikací sice lze jednotlivá nastavení upravit, to mi ale přijde trochu zbytečné. Pokud jde o výpary, nejsou špatné. Nicméně pro vapování koncentrátů bych doporučoval spíš jiné zařízení.

Velikost a přenosnost

V zářijovém vydání ROOTS jsem psal o vaporizéru Mighty a vzhledem k jeho hmotnosti 230 gramů vyjádřil mírné pochyby o tvrzení výrobce o jeho přenosnosti. U Ghost MV1 je to posunuté ještě o kus dál. Vaporizér je sice „přenosný“, ale hmotnost 345 gramů už je v kapse skutečnou zátěží. Když si k tomu připočtu poměrně značné rozměry přístroje, vychází mi z vaporizéru Ghost MV1 výborný společník na doma nebo na návštěvy k přátelům.

Baterie

Baterie vydrží velmi, velmi dlouhou dobu. Samozřejmě to záleží na nastavení teploty, způsobu používání nebo stavu vaporizovaného materiálu, ale obecně je baterie ve vaporizéru opravdu výkonná.

Bohužel je s tím spojena jedna vlastnost, která můj dojem z Ghost dost sráží. Tou je doba dobíjení. Pokud si totiž nepořídíte zvlášť prodávanou rychlonabíječku a spolehnete se na obyčejné dobíjení přes USB, zcela vybitá baterie bude zcela dobitá až za nějakých 7–8 hodin.

Aplikace pro chytré telefony

Stejně jako mnoho dražších vaporizérů má i Ghost MV1 aplikaci pro chytré telefony, která mimo jiné umožňuje nastavení přesné teploty mezi 180 °C a 215 °C. Tato nastavení můžete také uložit a pomocí aplikace dále upravovat.

Aplikaci můžete také použít k zamknutí vaporizéru a ke kontrole stavu baterie. To je sice parádní, ale tahle snaha výrobců vaporizérů o dodání jakéhosi high-tech prvku na jejich přístroje za cenu okleštění možností ovládání přímo se mi moc nelíbí. Je sice hezké, že na vaporizéru jsou jen dvě tlačítka, ale raději bych na něm viděl dvě další, než abych musel kvůli každému podrobnějšímu přenastavení vytahovat mobil.

Čištění a údržba

Ghost MV1 je složen z více dílů, takže čištění je naprosto nezáživný a poměrně komplikovaný úkol, navíc vyžaduje v porovnání s jinými přenosnými vaporizéry údržbu častěji. Nebudu se rozepisovat o podrobnostech, ale kromě vyčištění kelímků/komor je vše poměrně komplikované a časově opravdu náročné.

Hodnocení

Ghost MV1 má jak řadu plusů, tak i mínusů. Při použití se suchými bylinami vytváří páry prvotřídní kvality a na první pohled vás zaujme jeho jedinečný design. Bohužel ale také vyžaduje komplikovanější údržbu.

Verdikt

Ghost MV1 je prvotřídní vaporizér, pokud vám ale nesedí náročný proces údržby, poohlédněte se jinde.

Photo Feb 05 6 41 42 PM


Technické specifikace

 • Ghost MV1
 • Výška: 12,7 cm
 • Šířka: 5,7 cm
 • Hloubka: 3,5 cm
 • Váha: 340 g

Plusy

 • Prvotřídní páry ze suchých bylin
 • Skvělý vzhled
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Výsuvný skleněný náustek

Mínusy

 • Složité čištění
 • Velmi dlouhá doba nabíjení
 • Přesná regulace teploty je možná pouze prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu

Tento a další vaporizéry pro správné užívání léčebných bylin zakoupíte v největším specializovaném obchodě s konopnými produkty pro zdraví => Canatura.com

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

HOBBYGROW – Plagron 400x400

Další články:

Nepřehlédněte:

Časopis Roots se stává mediálním partnerem prvního ročníku Festivalu konopí Growfest, události slavící Světový den konopí v roce 2024.