Cali trip za Growshop.cz 800x100
Search
Close this search box.

Recenze – Flowermate CAP PRO vaporizér

V ROOTS 4/2020 jsme uveřejnili recenzi vaporizéru Flowermate CAP. Dostal nadprůměrné hodnocení 87 %. Zpráva, že Flowermate tiše vydal upgradovanou verzi tohoto přístroje, mi tedy udělala radost. A když jsem se dozvěděl, že vylepšený kousek budu mít možnost otestovat, byla moje radost ještě větší.


Použití

Zařízení Flowermate byla vždy jednoduchá a efektivní. Použití je i tentokrát, stejně jako u předchozího modelu, naprosto jednoduché. Pět stisknutí jednoho ze dvou tlačítek a je zapnuto. Dalších pět stisknutí a je vypnuto. Na obě tyto změny vás upozorní jemná, ale zřetelná vibrace.

Nastavení teploty

U předchozího modelu měl uživatel k dispozici tři přednastavené teploty, což osobně považuji u vaporizérů za značné mínus. Flowermate CAP PRO je v tomhle o velký kus dál.

U této jednotky máte naprostou kontrolu teploty, a to v rozsahu od 40 do 230 °C. Tak široký rozsah teplot umožňuje využít potenciál prakticky všech bylin.

U vaporizérů v podobné cenové hladině není taková možnost úplně obvyklá. 

Na nejběžněji využívanou teplotu 190 °C se přístroj zahřeje asi za 30 sekund, což oznámí již známou vibrací.

Poté stačí jemně vdechovat vytvořené páry. Jednodušší to už opravdu být nemůže.

Náustek

Tvar náustku je vyzkoušenou klasikou a díky tomu, že je magnetický, lze jej snadno sejmout a odhalit tak komoru na byliny.

Spirálová dráha vedení vzduchu dává parám dost času na ochlazení a ty jsou díky tomu jemné a nedráždí. Tato cesta je zcela izolována od elektroniky a je vyrobena ze zirkonu.

Baterie

2 000 mAh není úplně málo, na druhou stranu to ani není rekordní hodnota. Nicméně přístroj v pohodě zvládne celý den běžného používání.

Baterie bohužel není vyjímatelná, takže na to budete muset myslet a v případě plánu několikadenního výletu si přibalit nabíječku.

Kvalita par

Nový CAP PRO se pyšní zvětšenou komorou na byliny, která nyní pojme cirka 0,3 gramu materiálu. U původního modelu to byla jen jedna desetina gramu, takže posun je poměrně markantní.

I když komora využívá převážně kondukční zahřívání, odvádí bezvadnou práci.

Chlazení par je až překvapivě efektivní. Dokonce mi ani nevadí, že náustek nemá formu skleněné trubičky, která poskytuje dodatečné chlazení.

Kvalita zpracování

Flowermate vyrábí poměrně spolehlivé a robustní jednotky. I když jsem samozřejmě neměl čas na dlouhodobé testování, nemám důvod si myslet, že tomu tentokrát bude jinak.

Tělo z eloxovaného hliníku v ruce působí komfortně a navíc pěkně vypadá. OLED displej a magnetický náustek jsou elegantní a v přístroji prvotřídně zakomponované.

Přenosnost

CAP PRO je přibližně dvakrát větší než původní CAP. I tak je to ale stále přístroj velmi dobře a pohodlně přenositelný. S hmotností pouhých 90 gramů vám také příliš nezatíží kapsy. 

Čištění

Čištění Flowermate CAP PRO je poměrně jednoduché – stačí jen vyčistit komoru a sítko náustku každých pár použití. Každých zhruba tucet sezení rozeberte náustek a namočte jej do izopropylalkoholu, abyste zcela vyčistili cestu par.

Diskrétnost

Díky matné barvě a přiměřené velikosti je snadné tento vaporizér ukrýt v kapse a náhodnému pozorovateli bude připadat spíš jako powerbanka.

Mějte na paměti vůni, kterou jednotka produkuje, když se bylina v komoře zahřeje – není tak výrazná jako při kouření, ale rozhodně vydává znatelnou vůni.

Hodnocení

Už jeho předchůdce si vysloužil nadprůměrné hodnocení, a jelikož u nové verze výrobce do přístroje zapracoval většinu (ne-li všechny) připomínky uživatelů předchozího modelu, řadím tento počin ještě o třídu výš.

Verdikt

Vaporizér Flowermate CAP PRO v lecčems moje očekávání překonal. Navíc se opravdu snadno používá!

CAP PRO Gray 2

Technické specifikace

Flowermate CAP PRO
  • Výška: 10,5 cm
  • Šířka: 4,5 cm
  • Hloubka: 2,4 cm
  • Váha: 90 g
Plusy
  • Glazovaná zahřívací komora
  • Magnetický náustek
  • Prvotřídní rozsah teplot
  • Cena
  • Naprosto jemné páry
Mínusy
  • Náustek se při delším použití zahřívá, zejména zirkonový průduch uprostřed

Hodnocení 93%

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

Cali trip za Growshop.cz 400x400
seedbank -30%

Další články:

Nepřehlédněte:

Podíváme se na dvě nejoblíbenější příslušenství stolních vaporizérů (hadička a balónek) a na to, jak si vedou ve vzájemném srovnání.
Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.