happy seeds

Recenze – DaVinci IQ vaporizér

Tentokrát se podívám na zoubek designově povedenému kousku pocházejícímu z Las Vegas v USA s názvem DaVinci IQ a otestuji i jeho malého bratříčka DaVinci MIQRO.


V porovnání se svými předchůdci s přídomky Ascent a Classic je jejich nástupce o úroveň výš. U DaVinci IQ totiž jeho výrobce vychytal chyby a nedostatky dvou minulých modelů, které se uživatelům těchto vaporizérů nelíbily a z nichž se ve společnosti Organicix LLC poučili.

Konstrukce

Pravděpodobně první, čeho si po vybalení přístroje všimnete, je jeho váha. Už jen z ní vám bude hned jasné, že vaporizér není plastová hračka, která se po pádu z metrové výšky roztříští na milion a jeden kousek. Masivní schránka váží přes 140 gramů, což je způsobeno hlavně použitými materiály, a ne velikostí přístroje.

Jedinou slabší stránkou IQ je zirkonová kulička (perla) komory pro kondukční zahřívání bylin. Ta napomáhá regulaci a rozložení teploty v komoře a její postavení můžete jednoduchým šroubováním upravit. Pokud však nebudete pozorní, můžete ji snadno ztratit.

Protože jde o materiál odolávající vysokým teplotám, je ze zirkonu vyrobeno i vedení vzduchu a náustek. Páry z vaporizéru se tak stihnou dostatečně ochladit dřív, než se dostanou k vašim ústům. Pára je také zcela čistá a její chuť není ovlivněna žádnými vnějšími vstupy.

MIQRO Lifestyle Round 2 30

Design

IQ je, alespoň z mého pohledu, jedním z nejhezčích vaporizérů na trhu. Kovový vzhled těla doplňuje 51 LED diod zastupujících funkci digitálního displeje. Rozsvěcují se v různých vzorcích a uživateli předávají všechny důležité informace naprosto jedinečným (a parádním) způsobem.

Vzhled doplňují tři decentní tlačítka po straně přístroje, která dostačují k pohodlnému ovládání vaporizéru. Nicméně pokud podle vás patří tlačítka do minulého století a upřednostňujete dotykový displej, je pro vás k dispozici aplikace, o níž se zmiňuji dále v textu.

Kromě hmotnosti vaporizéru vás asi překvapí i jeho velikost. Z obrázků totiž vypadá o dost větší, než ve skutečnosti je.

Díky velikosti a tvaru je vaporizér pohodlně přenosný, navíc jej při používání velmi snadno schováte v dlani, takže diskrétnost je zaručena.

Mobilní aplikace DaVinci

Aplikace pro IQ je velmi jednoduchá na použití a nabízí bohaté možnosti úpravy chodu vašeho přístroje. Můžete si upravit nejen teplotu pro vapování a svítivost LED na těle vaporizéru, ale také ovládat mód s názvem Smart Paths.

Smart Paths

Mód Smart Paths umožňuje průběžně upravovat teplotu podle toho, jakou „cestu“ si zvolíte. Na výběr máte ze čtyř přednastavených, nebo si můžete upravit svou vlastní. Můžete začít na určité teplotě, která se poté během deseti minut postupně navyšuje.

Výhodou tohoto módu je možnost aktivovat různé terpeny v bylinách, díky čemuž se můžete pokaždé dočkat zcela odlišného zážitku z vapování.

Baterie

Z vyjímatelné baterie u DaVinci IQ (3 500 mAh) mám rozporuplné pocity. Její výdrž je asi osmdesát minut provozu, což není špatné, a dvě možnosti nabíjení – přes mikro USB, nebo s využitím externí nabíječky vypadají také lákavě. Jenomže čtyři hodiny nabíjení přes USB kabel je poměrně dlouhá doba. Nicméně využití externí nabíječky čas zkracuje asi na dvě hodiny.

MIQRO Lifestyle Round 3 1

Náustky u DaVinci IQ

U IQ si uživatel může vybrat ze dvou různých náustků. První je plochý a druhý s prodlouženou trubičkou.

Každý z nich má něco do sebe. Plochý náustek ničím neruší tvar vaporizéru, druhý ale ochladí páry mnohem víc. Díky tomu vám použití delšího náustku dodá přirozenější pocit. Nicméně nosit u sebe vaporizér s vyčnívající trubičkou je o něco méně pohodlné.

DaVinci MIQRO

Jak jsem slíbil na začátku, využil jsem příležitosti a rovnou otestoval i menšího bratříčka jménem MIQRO. Je asi o třetinu menší než IQ, ale mnoho vlastností s ním sdílí. Parádní LED displej, vyjímatelná baterie, kvalitní výpary, aplikace pro chytré mobilní telefony… Jediné skutečné negativum, které jsem postřehl, je teplota par, které se nestihnou při celkem krátké cestě pořádně ochladit.

Hodnocení

DaVinci IQ je moderní vaporizér produkující velmi čisté výpary, které se díky zirkonovým součástem skvěle ochladí. Ohromným plusem je jeho odolný a nenápadný, přesto krásný design a snadné ovládání vyšperkované aplikací pro chytré mobily. Třešinkou na dortu je možnost aktivovat boost, díky kterému teplota v zařízení stoupne mnohem rychleji než obvykle.

Verdikt

Nejde o ten nejlevnější vaporizér na trhu, ale kladné stránky vysoce převažují drobné nedostatky, takže DaVinci IQ můžu s čistým svědomím doporučit.

MIQRO Rust Cali 2018MAY 22

Technické specifikace

DaVinci IQ:

 • Výška: 9,0 cm
 • Šířka: 4,2 cm
 • Hloubka: 2,4 cm
 • Váha: 145 g

DaVinci Miqro:

 • Výška: 8,0 cm
 • Šířka: 3,4 cm
 • Hloubka: 2,3 cm
 • Váha: 104 g
NIK 4223

Plusy

 • Nenápadný elegantní design
 • Malé rozměry
 • Robustní konstrukce
 • Keramická zahřívací komora
 • Smart paths
 • Nabíjení baterie přes mikro USB port
 • 360° kondukční zahřívání
 • Vynikající kvalita par
 • Desetiletá záruka

Mínusy

 • Kuličku na uzávěru komory můžete snadno ztratit
 • Komora na byliny se rychle znečistí
 • Zdlouhavé nabíjení baterie

Hodnocení: 93%

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

Další články:

Nepřehlédněte:

Časopis Roots se stává mediálním partnerem prvního ročníku Festivalu konopí Growfest, události slavící Světový den konopí v roce 2024.