Seedbank cali trip
Search
Close this search box.

Flowermate V5.0s Pro

O vaporizaci suchých bylin je obecně známo, že je ve srovnání s jejich konzumací kouřením mnohem zdravější. Konopný průmysl to vzal na vědomí a přišel s širokou škálou vaporizérů, které přicházejí v různých podobách s odlišnými vlastnostmi a různými cenami.


Dnes se podívám na přístroj Flowermate V5.0s Pro. Když výrobce tohoto přenosného vaporizéru do jeho názvu zahrnul výraz Pro, určitě věděl, proč to dělá. Jednoduše řečeno se jedná o vylepšenou verzi předcházejícího modelu Flowermate V5.0.

Vaporizér Flowermate V5.0s Pro umožňuje skutečnou vaporizaci a tedy žádné hoření během užívání bylin. To znamená, že suché bylinky nikdy nebudou mít spálenou chuť a ani se nezmění v popel. Pokud vaporizace proběhne správně, bylinky se změní na hnědý prach. Jednotka využívá konvekční ohřev, který obvykle zaručuje čistou chuť. Nezapomeňte, že vaporizace suchých bylin umožňuje vyhnout se nepříjemným dopadům kouření. Pokud vás doma trápí neustálý zápach, propáleniny na gauči a skvrny od bongu, potom neváhejte a vydejte se novým směrem. Jestli vám k tomu může dopomoci vaporizér Flowermate V5.0s Pro, zjistíte z následující recenze.

Pohodlné použití

Jednotka má na každém konci posuvný kryt. Náustek se skrývá pod krytkou na spodní straně přístroje. Nadrcenou bylinu poté stačí vložit do keramické komory, která je umístěna pod krytem na horní straně vaporizéru.

Flowermate nabízí více možností, jak to udělat – za pomoci trychtýřku nebo s využitím praktické předem naplněné komory, což je malá kovová kapsle, která je menší než základní komora. Kapsli ani komoru nesmíte naplnit příliš, protože byste tak mohli omezit proudění vzduchu a pokazit si tak zážitek z vaporizace.

Vaporizér zapnete klasicky pěti stisknutími tlačítka napájení jdoucími rychle za sebou. LCD displej na zapnutí upozorní krátkým textem. Tento displej navíc zobrazuje skutečnou teplotu v komoře. Na přístroji jsou dále tlačítka plus a mínus, která slouží k nastavení teploty. 

Po skončení používání je vhodné zařízení vypnout. K tomu postačuje pět rychlých stisknutí tlačítka napájení. Na displeji LCD se zobrazí upozornění na vypnutí vaporizéru. Pokud jej vypnout zapomenete, nic se neděje, protože se po 5 minutách nečinnosti vypne automaticky sám. To pomáhá prodloužení životnosti baterie i zařízení samotného. Po skončení stačí sejmout náustek a vložit jej zpět do komory umístěné ve spodní části zařízení. Ideální je následně vyčistit komoru na bylinky.

Snadno čitelný LCD displej

Jak jsem již zmiňoval, vaporizér je vybaven LCD displejem, který je velmi jasný a zřetelně zobrazuje stav baterie, aktuální teplotu v komoře na byliny a požadovanou teplotu, díky čemuž máte dokonalou kontrolu nad průběhem vaporizace.

CJwcGhKhWvW 1

Zahřívání

Flowermate v5.0 pracuje s teplotami od 40 do 230 °C a maximální teploty dosáhne během pár vteřin. Teplotu je možné regulovat po jenom stupni, což je vlastnost, kterou velmi oceňuji, a pokud ji jinak kvalitní vaporizéry nemají, ztrácejí v mém hodnocení body.

Univerzálnost

Vaporizér je primárně určen pro užití se suchými bylinami. Kapsle pro kapaliny nebo vosky z něj však dělá skvělou volbu pro všechny druhy produktů. 

Baterie a nabíjení

Nabíjení Flowermate V5.0s Pro je ten nejjednodušší úkol. Stejně jako u ostatních moderních přístrojů k tomu postačí klasická USB nabíječka dodávaná spolu s přístrojem. Rozdíl oproti běžným zařízením je však v tom, že pokud jej nepoužíváte, otvor pro USB kabel je skrytý posuvnou krytkou. Elegantní vzhled vaporizéru tedy nic nenarušuje. Sice drobný detail, ale skvěle zapadá do celku.

Stav a průběh nabíjení se zobrazuje na již zmiňovaném displeji.

Do plného nabití baterie Flowermate V5.0s Pro to trvá přibližně 3 až 4 hodiny, nejlepší tedy je nechat přístroj nabíjet přes noc.

Čištění

Povrch můžete čistit vlhkým hadříkem, přístroj ale neponořujte do vody. Sítko a náustek potom můžete samostatně namočit do alkoholu, vroucí vody nebo čisticího prostředku, jako je například LimPuro, který jsem mimochodem nedávno vyzkoušel a skleněnka i kovová sítka vypadala jako nová. 

Pokud jde o topnou komoru, nejdůležitější je udržovat ji v čistotě, ale k jejímu vyčištění můžete použít vatový tampon. K čištění keramické komory je nejlepší využít kartáček z příslušenství vaporizéru.

Hodnocení

Vaporizéry jsou na trhu k dispozici v mnoha různých provedeních, s různými cenami a výkonem. Pokud jde o pohodlné používání, cenovou dostupnost a celkově kvalitní výkon, patří Flowermate V5.0s Pro mezi to nejlepší.

Závěr

Pokud hledáte elegantní a diskrétní vaporizér, který se hodí k použití doma i na cestách, pak je Flowermate V5.0s Pro to pravé.


Technické specifikace

 • Výška: 13,4 cm
 • Šířka: 9,4 cm
 • Hloubka: 4,5 cm
 • Váha: 250 g

Plusy

 • Velmi příznivá cena
 • Solidní množství par
 • Rychlé zahřívání
 • Kompaktní velikost
 • Snadné ovládání
 • Přesné nastavení teploty

Mínusy

 • Nečekaně slabá chuť par
 • Při prvních několika použitích je cítit elektronika / plasty

Hodnocení: 81%

Foto: instagram.com/flowermatevapes/

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

happy seeds 2
weedshop 3

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.