Udržujte dům bez špatných energií

Někdy vejdete do domu a necítíte se v něm úplně dobře. Pokud si vybíráte dům ke koupi, dost možná si právě takový nekoupíte, a pokud se jedná o návštěvu blízkých, nejčastěji to přejdete taktním mlčením. Každý dům má svou vlastní energii, která ovlivňuje náš každodenní život. Jak ji vylepšit, abyste se i ve vašem domově cítili co nejbezpečněji, nejútulněji a maximálně pohodlně?


Dobro nebo zlo

Negativní myšlenky ovlivňují okolí i váš život samotný. Podle feng-šuej zůstávají negativní myšlenky, stres a strach v prostředí delší dobu než láska a pozitivní nálada. Nejcitlivěji na to reagují zvířata, jako třeba psi a kočky, kteří náladu přesně poznají. A je dobré i u sebe doma udělat občas pořádek nejen ve věcech, ale i v pocitech a vnést do svých životů více slunce, vzduchu, naděje a pozitivní energie.

Co dělá doma zlou krev?

Především jsou to dárky a předměty od lidí, kteří vás nemají rádi. Nevěříte? Možná máte doma starý snubní prstýnek, který vám dal vyvolený, než jste se navěky rozhádali a ve zlém se rozešli. Nebo náramek expartnerky, který je vám líto vyhodit. A pokaždé, když ho vezmete při úklidu do ruky, si na něj vzpomenete, na všechna zlá slova, co jste si řekli, a na to, jak vás ranil/a. Doporučuje se dárky od lidí, kteří vás nemají úplně v oblibě (ať už jsou to kolegové z práce, nebo lásky z minulosti), vyhodit z domu. Nebo třeba někam dále darovat nebo odnést na charitu. Uvidíte, jak se doma vzduch nečekaně pročistí.

Nenechte prach usednout

Máte doma na zdi fotografie šťastných okamžiků s partnerem či partnerkou, zamilované momentky z cest? Nedovolte, aby na ně usedl prach a pravidelně je oprašujte. Jakmile necháte zaprášit šťastné vzpomínky, může vztah začít uvadat stereotypem. Stejně tak udržujte čistá i zrcadla. A pokud máte rámeček nebo zrcadlo prasklé, vyměňte je za nové. Prasklé a rozbité předměty v domě obecně nosí podle feng-šuej nejen smůlu, ale také udržují negativní energii, která se pak v domě déle drží.

Pořádně dům ukliďte

A to skutečně pořádně. Nezapomeňte na žádný koutek, poodsunujte nábytek a vymeťte důkladně všechny pavučiny a prach. Jedině tak se v domě rozproudí energie tím správným směrem. A nakonec pořádně vyvětrejte, ať se můžete zhluboka nadechnout svěžího vzduchu. Neuškodí také občas od základu přesunout nábytek a udělat v domě nějakou změnu, aby mohla energie pořádně proudit. Proudění napomáhají také rostliny, čím více jich doma máte, tím svěžejší váš život bude.

Špetka magie na závěr

Pro všechny, kdo by rádi svůj život otočili správným směrem s malým nádechem mysticismu, máme pár tipů feng-šuej i na toto. Pomáhá na dva dny nasypat do všech koutů v domě špetku soli, jednak nasaje vlhkost a jednak stahuje i špatnou energii. Po dvou dnech ji ale pečlivě zameťte. Blahodárný vliv na atmosféru doma mají také porůznu rozmístěné krystaly. Třeba takový ametyst nebo turmalín. Vypadají stylově a pomůžou vyčistit vzduch. A pokud hledáte vůni do bytu, vsaďte na šalvěj. Už staří šamani používali šalvěj k vyhánění zlé energie. Zkuste třeba vonné tyčinky nebo aromatický olej. Uvidíte, jak se ve vašem domově i životě usídlí klid, spokojenost a víra v lepší budoucnost. A za to to přeci stojí.

A ke dveřím zvonkohru

Nakonec tip pro lepší náladu. Ke dveřím nebo někam do bytu si pověste zvonkohru či zvoneček, kterým pravidelně zacinkáte. Čím hlubší tón, tím rázněji očistí zvuk prostor, umožní starým energetickým vzorcům, aby odešly a aby do vašeho života vstoupily nové – energie, myšlenky i příležitosti. Vstříc novým zítřkům.


“Nakonec pořádně vyvětrejte, ať se můžete zhluboka nadechnout svěžího vzduchu”

Foto: shutterstock.com

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

happy seeds 2
HOBBYGROW – Plagron 400x400

Další články:

Nepřehlédněte:

Časopis Roots se stává mediálním partnerem prvního ročníku Festivalu konopí Growfest, události slavící Světový den konopí v roce 2024.