happy seeds
Search
Close this search box.

Sůl, kterou si život neosolíte – ale má zázračnou moc

Epsomská sůl. Už jste o ní slyšeli? Není vůbec slaná, spíše hořká, jde vlastně o sůl kyseliny sírové. Název získala podle největšího naleziště v anglickém Epsomu. Obsahuje minerály hořčíku a síranu a polévku si s ní rozhodně neosolíte. Bohatě ji ale můžete využít v domácnosti, pro tělovou kosmetiku anebo i na zahrádce.


Blahodárný vliv na tělo

Díky vysokému obsahu hořčíku umí epsomská sůl neobyčejně zregenerovat tělo. Napusťte si vanu a přidejte do ní 4 hrsti této soli, abyste si mohli dopřát 20 minut luxusního regeneračního wellness pro vaše svaly. Teplá voda otevře póry na kůži a rozpuštěná sůl ve vodě snáze pronikne do těla. Hořčík aktivuje více než 300 důležitých enzymů v těle, pomáhá správné funkci svalů, uklidňuje, regeneruje a příznivě působí i na nervovou soustavu. Díky tomu se lépe zbavíte stresu. Spolu se sírany vyplavíte z těla toxiny a zmenšíte riziko a vznik migrén. Pokud si vodou s epsomskou solí umyjete i vlasy, dodáte jim objem a větší lesk a nebudou se tak rychle mastit.

Potěší i zahradu

Stejně nadšeně epsomskou sůl přivítají i rostliny na vaší zahrádce. Obzvláště pokud vás trápí invaze všežravých slimáků. Rozsypání vaječných skořápek kolem záhonků nepomáhá? A sypání chemických granulek už máte tak akorát? Vyzkoušejte záhon obsypat epsomskou solí. Slimáci se jí obloukem vyhnou, a jakmile zaprší a vsákne se do půdy, porostou rostliny jako smyslů zbavené. Jen je potřeba po deštích zásyp soli zopakovat, aby si slimáci udrželi odstup i nadále. Doporučuje se používat i při rezivění tújí, kterým doplní potřebné, chybějící živiny.

Účinné projímadlo

Díky vysokému obsahu hořčíku působí na lidské tělo projímavě. Proto se nedoporučuje ji běžně a často konzumovat, i když by jistě měla mnoho pozitivních účinků i zevnitř. Pokud ale potřebujete právě projímadlo, není nic lepšího než sáhnout po epsomské soli. Stačí jedna čajová lžička denně. Postará se o doporučený denní příjem zmíněného hořčíku, zároveň vám pomůže srovnat trávení hezky do latě. A to během 30 minut od spolknutí. Nic se ale nemá přehánět. Pokud své tělo předávkujete hořčíkem, poznáte to zarudlými místy na kůži, malátností jako při nízkém krevním tlaku či nevolností.

Zazáří i v domácnosti

Přimícháním epsomské soli do čisticích prostředků vytvoříte účinný odstraňovač skvrn a mastnoty. Ať už v koupelně, kuchyni, nebo kdekoliv jinde. Působí jako zázrak na kachličky a spáry mezi nimi. Dodá lesk všem umyvadlům i dřezům. A když ji přidáte do pračky, spolehlivě odstraní nánosy z dávkovací nádobky, kolem gumy a buben získá zase lesk jako za mlada.

Zlato v kosmetice

Bohatě se vám odvděčí také po přidání do vaší nejpoužívanější kosmetiky. Máte oblíbenou pleťovou vodu? Přimícháním špetky epsomské soli získáte léčivý obličejový peeling, který pročistí póry a zpomalí projevy stárnutí. Stejně tak účinně bojuje proti celulitidě, pokud ji přimícháte do svého tělového krému a pravidelně si s ní budete masírovat kůži třeba hned po sprše. Pomáhá také po hmyzím bodnutí, stačí dvě lžíce soli rozmíchat v hrníčku vody, namočit do ní tamponek a přiložit na postižené místo.

Pozitivní účinky epsomské soli dávno znají také modelky a televizní hvězdy. Koupel s touto solí zabraňuje zadržování vody v těle a nadýmání, takže pomáhá udržet plošší bříško. Všechny velké hvězdy si večer před focením nebo velkou rolí dopřávají tuto relaxační koupel. Buďte jako celebrity a vsaďte na tenhle malý zázrak přírody. Seženete ji dnes poměrně snadno v drogeriích i na internetu.


“Pokud si vodou s epsomskou solí umyjete i vlasy, dodáte jim objem a větší lesk”

Foto: shutterstock.com

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

weedshop 3

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.