Seedbank cali trip
Search
Close this search box.

Recenze – Flowermate Cross vaporizér

Vaporizér Flowermate Cross je kousek vhodný jak pro milovníky dabování, tak pro ty, kdo upřednostňují suché bylinky. Má totiž dvě na sobě zcela nezávislé komory. Jak a jestli vůbec tento nápad funguje, si můžete přečíst v následující recenzi.


Společnost Flowermate si díky svým velice kvalitním vaporizérům vybudovala pevnou základnu fanoušků po celém světě. Jejich vaporizéry bylin, jako jsou ty z řady V5 OX a V5 Os, používají tisíce lidí po celém světě.

Nyní se zde rozhodli následovat stále populárnější trend poslední doby a pustili se do výroby vaporizérů určených pro koncentráty.

Technologie duálního ohřevu

Vaporizér Flowermate Cross je nástupcem všestranného vaporizéru Flowermate Hybrid X a umí pracovat s bylinkami i koncentráty. Vylepšení u Flowermate Cross spočívají ve speciální ohřívací komoře pro koncentráty a vibrační zpětné vazbě.

Jak jsem již předeslal, přístroj má dvě oddělené vnitřní topné komory. Jednu pro květy a druhou pro koncentráty. Vysoce kvalitní keramická topná komora na straně pro byliny umožňuje dosažení teplot od 93 °C do 220 °C, přičemž doba zahřívání je kratší než 30 sekund.

V komoře určené pro koncentráty je umístěn nový topný článek schopný dosáhnout teploty až 350 °C. Speciálně navržená komora pro koncentráty umožňuje produkci opravdu výjimečných par.

První dojem

Flowermate Cross mě překvapil už pohledem na jeho krabičku, díky které působí od začátku jako luxusní produkt.

K výše zmíněným komorám se dostanete zvednutím magnetických výklopných víček. Aby to bylo pro uživatele co nejsnadnější, jsou víčka označena specifickými symboly pro byliny a výtažky.

Využít můžete libovolnou komoru. Cross je dodáván se skleněným náustkem se silikonovými o- kroužky a lze jej připojit k oběma komorám.

Vapování bylin

Nejprve otevřete komoru pro byliny a naplníte ji. Bylinková komora je označena ikonou listu a má na dně otvory. Komoru nesmíte nacpat příliš!

Jakmile přidáte suché bylinky a vaporizér zapnete, ucítíte krátkou vibraci. Následně máte možnost zvolit si, která komora se má zahřát.

Osobně si myslím, že bylinková část vaporizéru nefunguje tak dobře, jako je tomu u ostatních vaporizérů určených jen na byliny. Menší komora, kratší doba sezení, ne tak výrazné páry. Něco jiného je to ale u použití s koncentráty.

Režim vaporizace koncentrátů

Na rozdíl od vapování suchých bylin musíte během užívání koncentrátů stisknout tlačítko napájení. Před automatickým vypnutím topného článku máte okno 15 sekund. Můžete ale stisknout a podrže tlačítko a ve vapování pokračovat.

Funkčnost části určené pro koncentráty se mi naopak líbila. Chuť par byla velmi dobrá. Nebylo to tak rychlé jako u typického vaporizéru určeného pro koncentráty, ale bylo to jako mít sezení s bylinkami, jen byl v přístroji namísto nich koncentrát.

Hodnocení

Vytvořit hybridní vaporizér sice zní jako skvělý nápad, ale popravdě řečeno jsem čekal něco trochu jiného. Na základě zkušeností z dřívějška jsem věřil, že přístroj si poradí skvěle hlavně s bylinami, protože většina vaporizérů Flowermate určených pro suché byliny si s nimi poradí bezvadně. Žádná očekávání jsem naproti tomu neměl u režimu vaporizování koncentrátů.

Z konečného výsledku jsem tedy překvapen.

První překvapení je, že Cross je mnohem lepší vaporizér koncentrátů. V tomto režimu odvádí skvělou práci a produkuje skvělé páry. Rychle se zahřívá a má poměrně dobrou výdrž baterie.

To druhé, a lehce negativní překvapení se týká vaporizace suchých bylin. Dostal jsem totiž mnohem méně, než jsem očekával. Žádné hutné voňavé páry, značným zklamáním byla i jejich velmi nevýrazná chuť.

Verdikt

Cross doporučuji hlavně jako vaporizér koncentrátů. Možnost použít jej i s bylinami není jeho silnou stránkou a lze ji považovat spíše za zajímavý doplněk.

IMG 5311

Technické specifikace

Výška: 8,3 cm
Šířka: 5 cm
Hloubka: 2,3 cm
Váha: 225 g

Plusy

  • Pěkný a praktický design
  • Vynikající kvalita par při použití s koncentráty
  • Snadné ovládání

Mínusy

  • Nízká kvalita par v režimu vapování bylin
  • Skleněný náustek je nutno přenášet odděleně od vaporizéru

Hodnocení: 84%

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

Cali trip za Growshop.cz 400x400

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.