Search
Close this search box.

Growshop.cz slaví 19. narozeniny!

Už rok si uličníci z Bořivojky užívají plnoletost a chystají bouřlivou oslavu své božské existence. Počítejte s 19% slevou v eshopu i v obchodě a hlavně s party v Lucerna Music baru. Pokud z jahod nemáte kopřivku, průjem nebo zácpu, následující oslavný a mírně chvástavý text je přesně pro vás!

Zrození legendy

Nejstarší český growshop vznikl ve starodávných dobách minulého tisíciletí. Jo, v těch krásných dobách, kdy o nějakém Čapím hnízdě, osvobození Krymu, prezidentské demenci, zhoubných chemtrails, chlubivých selfíčkách či všerozesírajícím facebooku nemohli vědět ani největší alternativní věrozvěstové. Překvapivě stejně nulové povědomí platilo také pro hydroponické a další sofistikované metody pěstování rostlin. Jak se ty časy mění…

Na počátku nového milénia otevírá Growshop.cz svou první kultovní prodejnu v Bořivojově ulici č. 95. Kdo nezažil na vlastní kůži, neuvěří. Kdo ale zažil, dodnes se slzou v oku vzpomíná na útulný krámek v podzemí a jeho neopakovatelné kouzlo. Pamatujete? Nejdřív průchod chodbou starého činžáku, hlavně bacha na exkrementy zvířecí i lidské, napravo i nalevo! Pak po schodech do sklepa, teď zas pozor na hlavu, zahnout doleva, pár metrů rovně, ještě po jedněch schodech dolů a… byli jste v království nebeském!

Co myslíte pamětníci, jak asi dopadli všichni ti potkani, kteří tak originálně dotvářeli místní genius loci svými celodenními rejdy a překvapivými útoky na nicnetušící prodavače a zákazníky?

První roky druhého tisíciletí jsou ve znamení rozvoje a přesvědčování zahradnické veřejnosti, že Kristalon, květináč a kropáč s vodou nemusí být jediné řešení. Obzvláště u pěstitelů jahod se to i díky povedenému logu daří vcelku úspěšně a rychle. Odpověď trhu přichází takřka okamžitě a následně vznikají další a další growshopy po celé republice. Paráda!

Kulturní fronta, to je taky reggae, dnb a rychta!

Growshop.cz se nebojí ani podpory nezávislých umělců, hudebních festivalů a dalších kulturních záležitostí, na které „slušným“ firmám a veřejným grantům nezbyly prachy.

K podpoře alternativní a postupem času i mainstreamové kulturní fronty patřily už od prvních let výjezdy se stánkem na festivaly.  Pamatujete tu šílenou kalbu na festivalu XX v roce YYYY u Jahodovýho stánku? Taky ne, co? Některý věci je lepší si totiž nepamatovat… Ale nebojte, letos zase vyjedou s valníkem a postaví svou vozovou hradbu na nejednom fesťáku v zemích českých. Zastavte se, bejvá s nima sranda!

O tom, že se v growshopu neprodává žádný šméčko, ale kvalitní produkty pro pěstování náročných i běžných rostlin se už před lety přesvědčilo i několik vědeckých pracovišť, včetně několika univerzit, Výzkumného ústavu rostlinné výroby nebo pražského Planetária a dalších. Ostatně, v současnosti už není žádným tajemstvím, že hnojiva, osvětlení a další vybavení ze skladu žižkovského growshopu slouží českým vědcům zkoumajícím ideální využití konopí.

Před deseti lety si zařídili nový prostornější obchod na křižovatce Bořivojovy a Krásovy ulice (shoda se jménem šéfredaktora ROOTS je čistě, ale opravdu čistě náhodná), rozlehlejší skladové prostory, rozšířili nabídku o další zajímavé produkty. To bylo jen logickým vyústěním situace, která se až do poloviny roku 2013 nezdála nikomu odpovědnému nezákonná.

Imperium strikes back

Náročná ale v mnoha ohledech zlatá léta ukončil spektakulární celorepublikový zásah samopaly ozbrojených kohort pod vedením hrdinného plukovníka Frydrycha. Nesmyslné konstrukce, ohýbání zákonů, popírání předchozích vyjádření, jednostranný výklad důkazů, odcizené zboží, devastace firem i životů… Hořké zklamání nad rozsudky viny zmírnily opticky snad jen podmíněné tresty pro odpovědné, ale nevinné pracovníky. Ani nejstaršímu growshopu se samozřejmě policejní akce a následné problémy a sankce nevyhnuly. Ostatně názor tváře growshop.cz Michala Otipky na zásah jste si mohli přečíst v minulých číslech časopisu ROOTS.

Proti všem a vstříc světlým zítřkům a dalším pětiletkám!

Přes to všechno jsou tu Jahoďáci furt v plné síle a těší se s námi na další hustě zelené roky. Odměnou všem věrným i pozvánkou pro nevěrné zákazníky je měsíční sleva 19 % na kompletní sortiment.

Ke každému nákupu dostanete navíc pozvánku pro dvě osoby na legendární party v Lucerna Music Baru ve čtvrtek 13. dubna. Třeba vám ty Jahody přijdou od 19. března do 19. dubna k chuti 😉

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

Cali trip za Growshop.cz 400x400
happy seeds 2

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.