happy seeds
Search
Close this search box.

Piráti legalizují konopí

Regulace místo represe

  1. května proběhla v Praze tiskovka Pirátů, která se týkala legalizace konopí. A protože se jedná o jedinou politickou stranu u nás, která se této problematice věnuje hlouběji, můžete si její krátký souhrn přečíst v následujícím texu.

Pirátská strana představuje reformu politiky státu vůči konopí. Černý trh s konopím v ČR dosahuje miliardových obratů a represe nemá šanci ho zničit. Ve skutečnosti pouze vytváří podmínky pro černý trh a posiluje kriminalitu spojenou s psychotropními látkami.

Chceme se oprostit od hysterické a emotivní diskuze. Usilujeme o věcnou debatu založenou na vědeckých faktech a na zkušenostech ze zahraničí. Současný stav umožňuje, aby zisky z obchodu s konopím končily v rukou organizovaného zločinu. Černý trh nechce omezit dostupnost konopí pro děti a mladistvé. Naše reforma počítá nejenom s legalizací, ale i s regulací a zdaněním trhu. Přinese zvýšení bezpečnosti, ale pravděpodobně i více než 3 miliardy korun vybrané z daní a snížení výdajů spojených s neúčinnou represí. Předpokladem úspěšné regulace návykových látek je maximální možné omezení reklamy, včetně reklam na alkohol a tabákové výrobky.

Regulace v zahraničí vedla k pozitivním jevům v několika oblastech. Předkládanými opatřeními snížíme kriminalitu vyvolanou existencí černého trhu. Konopí a jeho produkty dostaneme mimo dosah dětí a mladistvých.

Legalizace konopí jde ruku v ruce s regulací trhu. Licencovaní výrobci budou zodpovědní za nezávadnost produktů a povedou evidenci přeprodeje. Distribuce rekreačního konopí bude probíhat prostřednictvím prodejen s koncesí. Ty budou ručit za prodej pouze zletilým zákazníkům. Výše spotřební daně bude úměrná tomu, aby pro výrobce i uživatele bylo výhodné využívat legálního trhu. Jednoznačně odmítáme monopolizaci domácími či zahraničními koncerny. Lidem dáme možnost pěstovat si konopí pro vlastní spotřebu v omezeném množství.

Požadujeme možnost úhrady léčebného konopí ze zdravotního pojištění a zajištění skutečné dostupnosti pro pacienty. Stávající legislativní úpravu považujeme za zjevně nefunkční.

Naše opatření neposouvají celospolečenskou morálku. Jsou odpovědí na reálný stav, kdy je konopí běžně dostupné na černém trhu. Logickým krokem je regulovaná legalizace.

Po tiskovce se (nejen) jedné otázce věnoval podrobněji Ivan Bartoš:Jaký je například současný „bezpečný stav“ co se řízení vozidel týká? Díky blbému způsobu měření nemohou řídit auto ani lidé, kteří se léčí konopím, ačkoliv tito pod vlivem nejsou! Konopí v lékárnách, které politici nemocným slíbili už před řadou let a posvětili zákonem, v lékárnách není! Když na oko pro reportáže v TV a PR bylo, tak za nesmyslný peníz a nehrazené pojišťovnou. Vše supluje černý trh, v lepším případě obětaví pěstitelé a konopní aktivisté, kteří válčí letité boje se státním klero-aparátem a jsou neustále v ohrožení soudů a věznění. Limitované domácí pěstování je trestáno. Babičky mastičkářky jsou tahány po policajtech a někdy si bohužel pod šikanou sáhnou i na život. A „děti“ obrací své kapesné namísto za Twister v KFC za „brka“ od svých kamarádů ve škole (tam lítají dvojky z chování a odnášejí to spíš rodiče) v případě lepším, nebo u pušerů, kteří kupují nahoněný skunky ve velkém z ilegálních velkopěstíren. To nechceš. Legalizace spolu s povolením malopěstění je jediným řešením. Ekonomický a hlavně zdravotní přínos je nesporný. Současný stav vyhovuje jen špičce represivního aparátu, černému trhu a politikům, kteří svou rétorikou podporují dávno vyvrácené bludy, aby se zavděčili voličům ve věci, ve které dlouhodobě lžou.“

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

Další články:

Nepřehlédněte:

Podíváme se na dvě nejoblíbenější příslušenství stolních vaporizérů (hadička a balónek) a na to, jak si vedou ve vzájemném srovnání.
Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.