Weedshop 696x86
Search
Close this search box.
Olympijský festival Most 2024

,

Olympijský festival Most 2024: Udržujte se v kondici!

Sportem ku zdraví, to známe všichni. Pokud ovšem stále nevíte, který sport je dlouhodobě vhodný právě pro Vás nebo pro Vaše děti, vydejte se v létě 2024 k jezeru Most na Olympijský festival Most.

Olympijský festival Most 2024

Olympijský festival se koná u jezera Most v severních Čechách ve stejný termín jako letní olympijské hry v Paříži, tedy od 26. července do 11. srpna 2024. Primárním cílem festivalu je představit návštěvníkům sportovní disciplíny a motivovat je ke sportu.

U stanovišť na hlavní pláži jezera Most si budete moci vyzkoušet téměř 50 sportovních aktivit. Vyroste tu i  promítací plátno, kde se budou živě přenášet olympijské hry ve Francii. U jezera bude možné se projet na buginách a celkově se připravuje bohatý doprovodný program a na festivalu se očekává vysoká návštěvnost.

V plánu je i účast olympioniků na festivalu. Ti by měli přímo z letní olympiády ve Francii na festival osobně dorazit. V příštím roce se tedy na severu Čech koná velká sportovní událost.

Během akce Olympijský festival Most se budete moci ubytovat ve stanovém městečku, které se dočasně vybuduje přímo u jezera, kde aktuálně žádný kemp ani jiné ubytování není. Stany ovšem poskytnou dostatečný komfort.

Jezero Most

380042443 632202585742552 7981105251514785092 n

Jezero Most, u kterého se bude Olympijský festival Most v příštím roce konat, má poměrně pohnutou minulost. Kdysi tu stávalo krásné historické město Most, které muselo ustoupit těžbě uhlí a bylo zbouráno. Až několik let po ukončení těžby se v rámci rekultivace krajiny začal lom zatápět z řeky Ohře, aby tak vzniklo dnes jedno z nejčistších jezer v České republice.

Jezero Most je přístupné celoročně, zaparkujete tu zdarma a neplatí se tu vstupné. Na hlavní oblázkové pláži jsou stánky s občerstvením, toalety zdarma a převlékárny. Můžete si tu bezplatně zapůjčit lehátka a lehnout si pod slaměné slunečníky umístěné na hlavní pláži.

Potěšíme i pejskaře, u jezera jsou totiž hned 3 pláže určené pro psy, takže sem můžete zajet i se svým čtyřnohým společníkem.

Kolem Mosteckého jezera se táhne 9 km dlouhá trasa. Ta je vhodná pro procházky, běh a cyklistiku. Jako inline dráha je v celé délce příliš úzká, rušná a místy strmá.

K jezeru se můžete vydat i s dětmi, na hlavní pláži jsou nová dětská hřiště. Pokud se sem chcete raději vydat s přáteli za zábavou u drinků, doporučujeme si vzít případně vychlazené nápoje s sebou. Na hlavní pláži je k dostání točená Plzeň, ovšem míchané drinky a Prosecco je tu poměrně drahé.

V okolí je řada výletních míst, kde se můžete zastavit. Vypíchnout jednoznačně musíme děkanský kostel, který byl ze starého města Mostu přesunut, aby nebyl kvůli těžbě uhlí zbourán jako zbytek historického města. Nachází se necelý kilometr od jezera, můžete k němu tedy dojít pěšky nebo zajet autem (parkování je u něj rovněž zdarma).

Na Mostecku během několika let utlumí těžbu uhlí a dojde k zatopení dalších lomů, jednou tu vznikne krajina plná jezer.

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

happy seeds 2

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.