happy seeds
Search
Close this search box.

Německo schválilo částečnou legalizaci konopí od dubna

Nový zákon umožní dospělým osobám mít u sebe až 25 gramů konopí pro vlastní spotřebu a doma skladovat až 50 gramů. V platnost by měl vstoupit 1. dubna.

Horní komora německého parlamentu, Spolková rada, v pátek 22. 3. 2024 uvolnila cestu k částečné legalizaci konopí.

Zákon má podporu vlády a prošel již ve Spolkovém sněmu, ale Bundesrat, který je složen z delegátů vlád 16 německých spolkových zemí, mohl jeho schválení zastavit.

Někteří zástupci ve sněmovně argumentovali negativními důsledky zákona a páteční návrh na odeslání zákona mediačnímu výboru mohl prosazení zákona zpozdit.

Návrh však nezískal dostatečný počet hlasů, čímž se uvolnila cesta k tomu, aby se konopí 1. dubna stalo legálním.

Ministr zdravotnictví Karl Lauterbach se v pátek znovu vyslovil pro tuto politiku s argumentem, že předchozí protidrogová politika selhala a vedla k rozvoji černého trhu.

Co nový zákon umožňuje?

Dospělí starší 18 let budou moci mít u sebe až 25 gramů konopí pro vlastní spotřebu.

Veřejná konzumace bude povolena, pokud nebude na dohled od dětí nebo v blízkosti sportovních zařízení. Zakázána bude také na pěších zónách mezi 7. a 20. hodinou.

Dospělí budou také moci doma skladovat až 50 gramů konopí, stejně jako pěstovat v domácím prostředí až tři rostliny.

Speciální konopné kluby budou moci drogu pěstovat a nakupovat v omezeném rozsahu od 1. července. Kluby budou moci mít až 500 členů.

Konopí bude i nadále zakázáno pro nezletilé.

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

happy seeds 2

Další články:

Nepřehlédněte:

Podíváme se na dvě nejoblíbenější příslušenství stolních vaporizérů (hadička a balónek) a na to, jak si vedou ve vzájemném srovnání.
Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.