Weedshop 696x86
Search
Close this search box.

V Krkonoších mají novou stezku vedoucí korunami stromů. Měří přes jeden a půl kilometru

Krkonoše mají od začátku prázdnin novou turistickou atrakci. V Jánských lázních byla otevřena stezka vedoucí korunami stromů, jejíž délka přesahuje jeden a půl kilometru. Návštěvníci vystoupají až do výšky 45 metrů a užijí si výhledy na tři světové strany – jih, východ a západ. Jak se dočteme v tiskové zprávě Královehradeckého kraje, Krkonoše vítají rok od roku stále více turistů a nová stezka tento trend podporuje.Více informací o stezce najdete ZDE.

Co všechno turisty na stezce čeká? „Návštěvníci se mohou těšit na jedinečný zážitek. Nejen, že se budou moci podívat až k vrcholkům stromů, z nichž některé jsou staré až 150 let, ale díky podzemní jeskyni budou mít možnost poznat i jejich kořenovou část. Čeká je zde expozice, kterou připravuje Správa Krkonošského národního parku,“ popisuje Filip Pekárek, jednatel společnosti Stezka korunami stromů Krkonoše.

A kde přesně stezku najdete? Stojí hned na úpatí Černé hory u v úvodu zmiňovaných Jánských Lázní v samém okraji Krkonošského národního parku. A proč byla zvolena právě tato lokalita? Odpověď nabízí Jan Hřebačka, ředitel Správy Krkonošského národního parku, který je partnerem stezky. Ten uvedl, že zástupci parku věří, že je to místo, kde lidem mohou mnohé ukázat. Zároveň jim stezka pomůže také přilákat turisty z vrcholků Krkonoš a ulevit tak přetíženým hřebenům. „Naším cílem bylo poskytnout lidem zábavnou formou informace o okolní přírodě, které nenajdou v učebnicích. Chceme jim ukázat, jak vypadá pěkný a zdravý les. Prostřednictvím kořenové části stezky jim pak vysvětlíme, jak je půda důležitá pro život lesa,“ dodává Hřebačka.

Pokud už do Krkonoš vyrazíte, nevynechejte ani ostatní stezky, které tamní národní park nabízí. Nejedná se o nic náročného a výlet bez problémů zvládne celá rodina. Takže pokud máte rádi dobrodružství, hurá do hor.

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

happy seeds 2

Další články:

Nepřehlédněte:

Podíváme se na dvě nejoblíbenější příslušenství stolních vaporizérů (hadička a balónek) a na to, jak si vedou ve vzájemném srovnání.
Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.