Cali trip za Growshop.cz 800x100
Search
Close this search box.

Recenze – Linx Blaze vaporizér

Se značkou Linx už jste se na stránkách ROOTS několikrát setkali. Přesněji to bylo třeba v letošním třetím vydání v recenzi vaporizéru Linx Eden. Nedopadl vůbec špatně, a protože je Blaze navíc určen pro vaporizaci koncentrátů (vosků, olejů, krystalů), nemohl jsem se ho dočkat.


Snadné použití

Vaporizační pera jsou poměrně jednoduchá zařízení a Linx Blaze není výjimkou. Stejně jako u většiny vaporizačních per se i Blaze zapne po 5 rychlých stiscích tlačítka, zatímco pomocí 3 stisknutí stejného tlačítka nastavíte požadovanou teplotu. Tato vlastnost činí přístroj vhodný i pro začátečníky.

Před použitím stačí sejmout náustek z atomizéru a vložit do komory malé množství materiálu o velikosti zrnka rýže. Jakmile jste připraveni na akci, jednoduše během inhalace podržte stisknuté tlačítko a začne se vytvářet pára!

Pokud potom necháte zařízení po dobu 5 minut bez akce, bude nutné jej znovu odemknout dalšími pěti stisknutími.

Čištění

I čištění je naprosto jednoduché. Stačí k němu vatový tampon namočený v izopropylalkoholu. Aby byl proces ještě snazší, je vhodné atomizér mírně zahřát, aby se nahromaděné nečistoty uvolnily.

Čištění je na druhou stranu vhodné provádět poměrně často. Nechá-li se vosk ztvrdnout a zůstane ve vaporizéru delší dobu, bude čištění mnohem komplikovanější!

Nastavení teploty

Na výběr máte pouze 4 předem nastavené teploty. Bohužel jejich přesné hodnoty a uživatel se musí spokojit s prostým popisem stupňů nízká, střední, středně vysoká a vysoká teplota, kterým odpovídají barvy modrá, zelená, žlutá a červená!

Ocenil bych spíš OLED displej zobrazující přesnou teplotu nebo jiný způsob jejího nastavení. Čtyři přednastavené teploty se sice zdají být pohodlným řešením, ale osobně mám radši větší volnost.

Design & zpracování

První dojem po vybalení byl, že v ruce držím prémiový produkt. V ruce působí příjemně, vypadá úžasně a každá část je kvalitně zpracovaná. Povrchová úprava z nerezové oceli je na pohled velmi atraktivní.

V balení je poměrně standardní sada obsahující baterii, křemenný atomizér, keramický atomizér, magnetické víčko náustku, dva skleněné náustky, nástroj pro dabování, USB kabel, to vše v elegantním uzavíratelném tvrdém pouzdru. Nedočkáte se tedy žádných vyložených vychytávek, ale v žádném případě nejde o zklamání.

Přenosnost a diskrétnost

Blaze je téměř tak malý, že ho lze úplně skrýt v sevřené pěsti, a je velmi lehký. Pohodlně se vejde téměř do jakékoli kapsy, o batohu ani nemluvě. Navíc se příliš neliší od běžné elektronické cigarety.

Vyměnitelné díly

Modulární konstrukce Blaze vám umožňuje střídat všechny díly. Vyměnit lze atomizéry, náustek, filtrační sekci.

blaze2 1

Kvalita par

Pokud hledáte tu nejčistší chuť, Blaze budete milovat! V recenzích na internetu se sice můžete dočíst, že u obou přiložených atomizérů je množství produkované páry spíš menší, podle mě je ale naprosto dostatečné.

Rozhodně mám ale pocit, že Blaze patří s kvalitou par a jejich chutí mezi to nejlepší, co na trhu můžete najít. I proto jsem rád za rozhodnutí vsadit u užívaného materiálu oproti jiným recenzím na profesionálně vyrobený plnospektrální CBD koncentrát, konkrétně Girl Scout Cookies od Golden Buds. Jeho chuť a vůně při užití v Blaze skutečně vynikla.

Vzhledem k relativně krátké dráze vedení výparů mohou dvě nejvyšší nastavení teploty dráždit hrdlo a plíce, i když ve srovnání s ostatními přístroji nejde o nic výjimečného.

Baterie

900mAh baterie je dostatečná, ale mám pocit, že by vapíku slušelo o něco víc energie, a nabití přes micro USB trvá asi 2 hodiny.

Moje celkové hodnocení vaporizéru potom silně sráží chybějící indikátor stavu baterie. Prý 8krát blikne světlo, což je signál, že je čas baterii nabít. Já si toho ale za celou dobu nevšiml, a že je vapík vybitý, jsem pokaždé zjistil až v okamžiku, kdy prostě nešel zapnout. Nesmím být sprostý a vulgární, ale tohle se fakt nepovedlo. Jestli to pro vás není problém, klidně si k hodnocení přičtěte deset procent navíc.

Hodnocení

Společnost Linx i nadále ohromuje svou všestrannou a krásně navrženou řadou přenosných per a Blaze lze právem považovat za jejich vlajkovou loď. Chuť produkovaných par je bezkonkurenční, navíc lze pro dosažení vynikajícího zážitku využít velmi malé množství materiálu. Navíc modularita Blaze je naprosto jedinečná, k tomu je vše zabaleno v elegantním kabátu.

Závěr

S Linx Blaze jsem spokojený, ale k dokonalosti přeci jen pár detailů chybí. Například o něco silnější baterie, přesnější nastavení teploty a hlavně zřetelnější signalizace vybité baterie.


Technické specifikace

Linx Blaze

 • Výška: 10,5 cm
 • Průměr: 1,9 cm
 • Váha: 76 g

Plusy

 • Elegantní, robustní, kvalitní zpracování
 • Dva různé atomizéry pro dva odlišné vaporizační zážitky
 • Superrychlý ohřev
 • Extrémně snadné čištění
 • Modulární systém
 • Diskrétnost

Mínusy

 • Nepostřehnutelná indikace vybité baterie
 • Nemožnost přesného nastavení teploty

Hodnocení 83 %

Foto: canatura.com

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

happy seeds 2
Cali trip za Growshop.cz 400x400

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.