Cali trip za Growshop.cz 800x100
Search
Close this search box.

Domácí první pomoc – Kuří oko

Jarní slunce pomalu nabývá na síle a zalévá pozitivní energií celou krajinu. I my cítíme chuť se s lehkostí rozběhnout vstříc novým cílům, zdolávat výzvy, které před nás život staví. K tomu však potřebujeme zdravé a silné tělo. A ta naše dostala v uplynulých měsících dost zabrat. Vinu nemůžeme klást jen zimním měsícům a omezením, která nás provázela, ale také svojí lenosti a pohodlnosti. 


Až vyzujeme nohy z pevných zimních bot, možná nás překvapí jejich stav. Různé otlačeniny i deformace, sem tam jizvy po puchýřích a možná i kuří oka. 

Při kontaktu příliš těsné obuvi s vystupující částí nohy, třeba kloubu či paty, vznikají vysoké kuželovité vrstvy ztvrdlé kůže okolo jádra – oka. To sahá poměrně hluboko do chodidla, s jeho fyzickým odstraněním tedy buďte opatrní. Kuří oko je bolestivá záležitost, protože jeho trn tlačí na nervy, každý pohyb může být nepříjemný.

Výběr pohodlných, dobře padnoucích bot je prvním krokem. Možná je právě teď ten správný čas vyzkoušet barefoot. Tvarem i vlastnostmi, zejména ohebností, jsou zcela přizpůsobené našim nohám, je jedno, jaký tvar máte. Ještě před pár lety mnozí při výběru váhali, barefootky byly často nevzhledné, humpolácké. Situace se však změnila a dnes je hračka najít vhodné a krásné boty pro každou příležitost. Nejlepší bude stavit se v nejbližší specializované prodejně, kde vám s výběrem poradí proškolený personál. A jakmile to půjde, odhoďte boty úplně, kontakt se zemí je blahodárný nejen pro nohy, ale i pro celé tělo.

Pečovat o nohy je potřeba průběžně, i když nejsou reklamami zrovna milované. Samozřejmostí by mělo být jejich pravidelné ošetření pemzou i mastnými krémy (výborný bude třeba měsíčkový), aby kůže zůstala jemná a měkká. Za masáž se určitě bohatě odmění, vždyť nás nosí celý den a malou pozornost si zaslouží. Jen pro jistotu připomenu, že dobře padnout by měly i ponožky, u nich dbejte i na volbu kvalitního materiálu. Pokud se vám nohy více potí, častěji se převlékejte.

Jestli ale čtete tento článek, je pravděpodobné, že se nějaký problém už vyskytl. Jak tedy vyřešit kuří oka pomocí domácích zdrojů?

Kuří oko bude potřebovat změkčit, aby se ho podařilo šetrně vyloupnout. K tomu dobře poslouží buď obklady, nebo koupele. 

Sůl nechybí ani v kuchyni toho nejzapřísáhlejšího dietáře. Koupel s ní nejen zjemní kůži chodidel, ale také napomáhá detoxikaci těla. Obohatit ji můžete o výluh z řebříčku. Postačí spařit hrst sušené bylinky asi třemi litry vody a nechat louhovat, až zchladne na příjemnou teplotu. Kuří oko po koupeli namažte medem a nechte působit. A na ošetření hrubé kůže pat, které přeci jen dostávají z chodidel nejvíc zabrat, vyzkoušejte obklad z tvarohu. 

Kuří oko neodolá síle česneku. Kdo by taky odolal. Prolisovaný česnek smíchejte s citrónovou šťávou a octem a směs naneste na postižené místo. Nebo můžete zkusit jen cibuli s octem. Výběr nechám na vás, tak jako tak to bude síla. 

A protože je mi jasné, že tahle medicína nebude pro každého, mám pro vás ještě další tipy. Pomoct by měla i čistá citronová šťáva, respektive obklad z citronu nakrájeného na plátky. A nebo, když jsme už u té exotiky, ananas. Sloupněte kousek slupky a vnitřní stranu přiložte na kuří oko.

Uvidíte, zda to vaše podlehne spíš domácím, či cizokrajným prostředkům.

Jestli jste doteď váhali s pořízením ricinového oleje, věřím, že rozhodování se vám značně ulehčí. Využijete ho skutečně na celé tělo, od hlavy po paty. Je výborným bojovníkem s vráskami i jizvami, hydratuje přeschlou kůži, podporuje růst vlasů, řas i obočí. V neposlední řadě si na něm smlsne i ztvrdlá, suchá kůže nohou. Pro posílení účinků ho můžete smíchat s éterickým olejem z tea tree.

Oblíbené jsou také náplasti s kyselinou salicylovou, dají se koupit v lékárně nebo drogérii.


“Samozřejmostí by mělo být jejich pravidelné ošetření pemzou i mastnými krémy”

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

happy seeds 2
happy seeds 2

Další články:

Nepřehlédněte:

Podíváme se na dvě nejoblíbenější příslušenství stolních vaporizérů (hadička a balónek) a na to, jak si vedou ve vzájemném srovnání.
Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.