seedbank -30%

Extrakce esenciálních olejů? Dexso revoluce je tu!

Chtěli jste si udělat vlastní esenciální olej z vlastnoručně vypěstovaných bylinek a nevěděli jak? My to už víme a funguje to perfektně.

Ultimátní přístroje na extrakci oleje

Vyhlášená švýcarská preciznost je vždy zárukou nejvyšší kvality. Nejinak je tomu i v případě přístrojů na extrakci firmy Dexso. Účinné extraktory jsou vyrobeny ze speciálního eloxovaného hliníku s anodizovaným povlakem s A1203 krystalem. Díky tomu jsou velmi odolné vůči chemikáliím, vysokým teplotám a celkovému opotřebení.

Aktuálně najdete v nabídce českého výhradního dovozce Growshop.cz dva přístroje na extrakci jemných olejů. Menší verze Dexso Standard (výška 27,5 cm) umožňuje extrahovat až 50 gramů sušených bylin během pěti minut. Zvětšená verze Dexso Professional (výška 53 cm) zvládne dokonce až 100 gramů sušiny na jeden zátah.

Sofistikované švýcarské přístroje se mohou pochlubit vskutku prvotřídními vlastnostmi, které posílají předchozí butanovou metodu do propadliště dějin. Mezi hlavní výhody patří zejména rychlá, jednoduchá manipulace a velmi čistá dimethyletherová extrakce.

Perfektní stabilitu zajišťuje praktická magnetická trojnožka. Díky ní máte při transformaci suchých rostlin na jemný olej volné ruce a klid na práci. Integrovaná sběrná jednotka zase napomáhá rychlému vyprázdnění vyextrahované sušiny a umožňuje opakovat proces takřka okamžitě.

Nejčistší metoda pomocí dimethyletheru – Dexso D.M.E.

Největším pozitivem nové technologie je extrakce pomocí dimethyletheru. Organické rozpouštědlo je používané v potravinářském průmyslu, protože je netoxické, nekarcinogenní a nezatěžuje životní prostředí.

Jedno z nejčistších rozpouštědel na trhu, Dexso D.M.E. se chlubí 99,99% čistotou. Narozdíl od butanu neobsahuje žádné pachové příměsi. Sám o sobě má jemnou a rozpoznatelnou vůni. Dimethylether je méně vznětlivý než butan. Celý proces je tak bezpečnější. Unikátní molekulární struktura dimethyletheru garantuje účinnější extrakci a tím pádem čistější, kvalitnější i objemnější extrakt. Navíc s přirozenou vůni transformovaných bylin a rostlin. Dodejme, že dimethyletherová metoda je i levnější. Ekvivalentem Dexso D.M.E. 500 ml je totiž minimálně 900 ml butanu!

Extrakce pomocí švýcarských přístrojů Dexso je zkrátka ta nejjednodušší a nejrychlejší možnost, jak si připravit vlastní esenciální olej.

 

Hlavně opatrně

Dimethylether je v podstatě rozpouštědlo a především vznětlivá a hořlavá látka. I když není toxická a neohrožuje životní prostředí, je bezpodmínečně nutné bezpečné zacházení. Při extrakci dochází k tzv. blowback efektu a kapénky dimethyletheru jsou rozprašovány v okolí přístroje. Extrakci proto vždy provádějte venku nebo v dobře větraném prostoru a hlavně mimo dosah otevřeného ohně. Po dokončení extrakce si důkladně očistěte ruce i oděv.

Extraktory Dexso si můžete prohlédnout nebo koupit u Growshop.cz.

 

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

HOBBYGROW – Plagron 400x400

Další články:

Nepřehlédněte:

Časopis Roots se stává mediálním partnerem prvního ročníku Festivalu konopí Growfest, události slavící Světový den konopí v roce 2024.