HOBBYGROW – 2+1

Rok buvola – čínský zlom v životě

Ať už astrologii věříte, nebo ne, přichází rok kovového buvola a kovová krysa odchází. Oslavy nového čínského roku ve znamení přežvýkavce započaly 12. 2. Co to pro nás znamená, kromě zpoždění objednaných zásilek z Číny? Dočkáme se změny oproti předešlému roku?


Rok tvrdé práce

Číňané věří, že rok kovového buvola přinese řád a nastoluje pořádek. Že bude lepší, než byl rok předchozí. Přesto bude tento rok tvrdou zkouškou. Buvol je veskrze zvíře silné, houževnaté, nebojácné a přímočaré. A ve stejném duchu by se měl nést i nový lunární rok. Pro všechny, kdo se práce nebojí, nabízí mnoho nových příležitostí a šanci stoupat v kariérním žebříčku nahoru. Ať už pro ty, kdo o práci nedobrovolně přišli, nebo se ji rozhodli dobrovolně změnit. Do klína ale samo nic nespadne, a kdo si to uvědomí a bude ochotný na sobě pracovat, čeká ho rok bohatství a hojnosti. Obzvláště letos ale platí jedno odvěké pravidlo – nic nebude zadarmo.

Bílá naděje

Barvou tohoto roku je bílá, což je barva štěstí a úspěchu. Hledáte-li talisman pro letošní štěstěnu, noste světlé barvy a kovové doplňky. Buvol slibuje nadějné vyrovnání nejen finančních ztrát z předešlého roku, ale také bystrý úsudek při všech budoucích důležitých rozhodnutích. Letos by se hojnost měla usmát na ty, kterým nepřála v loňském roce. Ti, co naopak pocítili hojnost i loni, o ni letos budou muset tvrdě bojovat. Vše, co jste v minulém roce řešili, se tento rok úspěšně dokončí. Dluhy finanční i vztahové.

Bude přát vztahům?

Kovový buvol tentokrát příliš není nakloněn spokojeným vztahům. Mnoho nestabilních párů nastálý tlak nevydrží a nadobro se rozejdou. Šťastně zamilovaní by rozhodně neměli riskovat domácí štěstí krátkými zálety a nevěrnými myšlenkami. Mohlo by to pro ně znamenat definitivní konec. Naopak ve stabilních vztazích by mohla zavládnout pohoda a mír. Tak jako ve všech sférách života, slibuje buvol hojnost pro ty, kteří neusnou na vavřínech a nadále budou vytrvale budovat základy pro spokojenou budoucnost i na poli vztahovém.

Zhluboka se nadechněte

A co nám říká čínská předpověď pro napjatou otázku zdraví? Věnujte si dostatek pozornosti a rozmazlujte se. Přichází čas ozdravné rekonvalescence. Vaše tělo si to zaslouží. Buvol pouze nabádá k opatrnosti před úrazy a nečekanými pády. Neměli byste podceňovat prevenci a zdravý životní styl, protože co zaséváme, to také sklízíme. A jak s čím zacházíme, tak s tím občas také scházíme. Nyní je čas pro posilování těla i ducha. Kdo bude věřit sám v sebe a svůj selský rozum, bude růst.

Nové oblečení pro štěstí

Ať už v předpovědi astrologie věříte, nebo ne, možná vám tento rok přinese nové netušené možnosti. Stačí se jen pozorně dívat. V Číně jsou oslavy nového roku tradičně spojeny s velkým úklidem a s rodinou. Prvních pět dní je zvykem nevycházet ven a být prostě jen spolu. Nesmí se nadávat a zametat, aby se nevymetlo hned zkraje roku štěstí. Naopak se pro štěstí hodí mít na nový rok nějaké nové oblečení a již tradičně se vypouštějí lampiony štěstí. Takže naklikejte na e-shopu nákup nějakého nového kousku do šatníku a vrhněte se do budování příznivější budoucnosti. 


“Číňané věří, že rok kovového buvola přinese řád a nastoluje pořádek”

Foto: shutterstock.com

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

Další články:

Nepřehlédněte:

Časopis Roots se stává mediálním partnerem prvního ročníku Festivalu konopí Growfest, události slavící Světový den konopí v roce 2024.