Seedbank cali trip
Search
Close this search box.

Recenze – Wolkenkraft Äris vaporizér

Pro recenzi do sedmého letošního vydání Roots jsem do rukou dostal kousek od relativně nové německé společnosti Wolkenkraft s názvem Äris na obalu. A během testování a psaní článku přišla dvě zlomová zjištění, která do značné míry ovlivnila i závěrečné hodnocení tohoto kousku.

Vezmu to samozřejmě popořadě. Protože jsem tentokrát před testováním porušil své tradice a nečetl žádné technické specifikace ani zkušenosti uživatelů na internetu, můj úplně první dojem po vyjmutí vapíku z krabičky byl, že jde o další tuctový kousek, který jen těžko vynikne. To byl omyl číslo jedna.

Po zapnutí přístroje se rozsvítil přehledný OLED displej umístěný příhodně na horní straně vaporizéru, který zobrazoval nejen nastavenou a aktuální teplotu v komoře na bylinky, ale také nastavitelný čas, po jehož uplynutí se přístroj automaticky vypne, a čas, který již uběhl.

To ještě není až tak zvláštní a nevídané, ale po prvním potažení se dostavil prvotřídní „wow efekt“. Takové množství hladké a husté páry plné chuti není obvyklé ani u stolních vaporizérů. A mně bylo okamžitě jasné, že přeci jen budu muset pátrání na internetu nějaký čas věnovat, abych zjistil, co za mým nadšením stojí.

A dozvěděl jsem se, že to je výsledek poměrně čerstvé technologie ECA (Easy Care Airpath™). To znamená, že cesta vedení vzduchu je zcela odkrytá. Má to několik přínosů, včetně toho, že páry jsou čisté a při inhalaci není zapotřebí vyvíjet zvlášť silné tahy. A jako bonus je zcela jednoduché čištění. 

Po o něco delším úvodu nyní Äris rozeberu tradičním způsobem podrobněji.

Použití

Použití vaporizéru je naprosto jednoduché. Ovládá se pouhými třemi tlačítky. Hlavní a zároveň to největší zařízení zapíná/vypíná a další dvě slouží k přesnému nastavení teploty. V kombinaci s oběma tlačítky můžete také změnit stupnici teploty ze stupňů Fahrenheita na stupně Celsia a zpět.

Používání usnadňuje i již zmiňovaný velký OLED displej.

Kvalita par

O kvalitě par jsem se již zmiňoval, ale v rámci úplnosti se k ní ještě v krátkosti vrátím. Použitá technologie konvekčního zahřívání ECA má totiž před sebou podle mě zářnou budoucnost a já jejím tvůrcům tleskám.

Pára, kterou tento vaporizér vytváří, je jako z jiného světa. Nemluvě o tom, že snaha, kterou je zapotřebí vyvinout k potažení, je zcela eliminována a to dělá vaporizaci mnohem zábavnější. Dočkáte se úžasných par plných chuti. Byliny se mísí s čistým čerstvým vzduchem a díky úžasnému konvekčnímu systému jsou páry čisté a skvěle ochlazené.

Nastavení teploty

Äris umožňuje velmi přesné nastavení teploty o 1 °C. Teplotní rozsah je potom od 160 do 221 °C, což je ideální rozpětí pro odpařování libovolného materiálu bez ztráty jakýchkoli jeho dobrých vlastností. Teplota se snadno nastavuje pomocí tlačítek na boku přístroje, aktuální teplotu můžete sledovat na displeji.

Baterie

Äris je vybaven baterií 2300 mAh, která vydrží poměrně dlouho, protože nový konvekční systém potřebuje k zahřátí materiálů méně energie. Nabíjení potom zabere asi 1,5 hodiny.

Zpracování

Vaporizér vypadá na první pohled moderně a design je určitě povedený a pokud jde o kvalitu materiálů, nenajdete na vaporizéru žádné kompromisy. Vysoce kvalitní materiály jsou nejen vidět, ale pocítíte je i na dotyk.

Přístroj je malý a diskrétní a pěkně se vejde do dlaně. Přesně řečeno je 52 mm široký, 25 mm hluboký a 102 mm vysoký se skleněným náustkem.

Byliny, oleje, vosky

Zásadní a pozitivní zjištění číslo dvě. Äris umí pracovat s prakticky všemi druhy materiálu – suchými bylinami, oleji i vosky. Samotná komora pojme asi 0,3 g bylin.

Vibrace

Ve výbavě vaporizéru nechybí ani vibrační funkce, která poskytuje již známé mechanismy hmatové zpětné vazby a signalizuje dosažení teploty, zapnutí a vypnutí atd.

Bonusové překvapení – volitelný bubbler

K nadprůměrnému hodnocení přispělo i to, že mi v zásilce s vaporizérem dorazil i vodní bubbler, který společnost Wolkenkraft vyrobila speciálně pro Äris. Jde sice o volitelný doplněk, ale za pořízení určitě stojí. Připevňuje se k zařízení místo skleněného náustku a funguje stoprocentně.

Hodnocení

Äris je dobře navržený a dobře vyrobený vaporizér, který přináší naprosto úchvatné páry a snadno se ovládá. Poskytuje uživatelům dostatečnou flexibilitu s přesnou kontrolou teploty a doby relace. Díky konvekčnímu ohřevu ECA je čištění přístroje velmi snadné a rychlé.

Verdikt

Äris je high-tech prémiový vaporizér za více než příznivou cenu.

AERIS with reflection 2500x2500 1

Technické specifikace

 • Výška: 8,4 cm (s náustkem 10,2 cm)
 • Šířka: 5,2 cm
 • Hloubka: 2,5 cm
 • Váha: 249 g

Plusy

 • Technologie ECA
 • Konvekční zahřívání
 • Neuvěřitelná kvalita a množství par
 • Rychlé zahřívání
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Volitelný bubbler
 • Vibrační odezva

Mínusy

 • Baterie není vyměnitelná

Hodnocení: 98 %

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

happy seeds 2
Cali trip za Growshop.cz 400x400

Další články:

Nepřehlédněte:

Podíváme se na dvě nejoblíbenější příslušenství stolních vaporizérů (hadička a balónek) a na to, jak si vedou ve vzájemném srovnání.
Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.