Seedbank cali trip
Search
Close this search box.

Recenze – Sticky Brick Runt vaporizér

Přibližně před rokem jsme vám na stránkách časopisu ROOTS přinesli recenzi jedinečného vaporizéru Sticky Brick Junior. Tentokrát se mi do rukou / na stůl dostal další dřevěný fešák Sticky Brick Runt a na první vyzkoušení jsem se těšil okamžitě po vybalení. Vypadá totiž trochu jako prvek z alchymistické dílny z dob Rudolfa II. Na rozdíl od Juniora jsou totiž skleněné trubičky zcela odhalené a delší z nich z dřevěného těla trčí opravdu nápadně.


Tento vaporizér pracuje s konvekcí a vyniká úžasnými parami, nad nimiž má uživatel naprostou kontrolu. Sice to není tak jednoduché jako u digitálních vaporizérů, ale s trochou cviku to zvládne každý poměrně rychle. Kromě prvotřídních par má Sticky Brick ještě další výhodu – nemusíte řešit baterie a jejich nabíjení. K používání vám stačí plynový zapalovač.

Použití

Při používání Sticky Brick je rozhodně zapotřebí získat malou praxi. Chcete-li začít, naplňte kotlík asi 0,1-0,3 gramu nadrcených bylin. Poté zapalte zapalovač, namiřte ho asi centimetr od vstupní trubičky pro oheň a neustále natahujte vzduch.

Pokud chcete, vložte pod přívod omezovací kotouč, abyste snížili šanci na hoření. Sice budou jednotlivá potažení slabší, ale možnost hoření bylin drasticky klesá!

S trochou štěstí okamžitě získáte vynikající páry a pěkné silné potažení. Runt snadno rozložíte, abyste mohli bylinky promíchat. Nejlepších výsledků dosáhnete, když byliny promícháte po každém potažení.

Flexibilita teplot

Teplota, kterou chcete použít, závisí zcela na vás. Rychlost potahování a vzdálenost plamene od vstupu dramaticky změní vyvinutou teplotu a podobu páry. Pomalé potahování s plamenem blíže vstupu přinese mnohem vyšší teploty s rizikem hoření. Rychlé potažení s plamenem ve větší vzdálenosti naproti tomu jemnější a lehčí páry.

Vaporizér je navíc vybaven „turbo otvorem“ pro nasávání vzduchu, který můžete buď využívat a průběžně tak upravovat svůj zážitek, nebo jej uzavřít přibalenou korkovou zátkou.

Můžete získat velmi lehké páry, nebo dosáhnout přímého spalování, takže je důležitá opatrnost!

Pokud chcete přístroj, který je spíše jako auto s automatickou převodovkou a bude produkovat konzistentní výsledky, měli byste si asi spíš pořídit vaporizér na baterie s přesným a jednoduchým nastavením. Nicméně po zvládnutí zacházení s vaporizérem zahřívaným přímým plamenem vás naplní kromě jedinečných par i určitý pocit vítězství a uspokojení nad vlastními dovednostmi.

Kvalita par

Páry ze Sticky Brick Runt jsou přímo úžasné! Skvělá, čistá chuť se schopností využít celou komoru na byliny jedním pečlivě provedeným potáhnutím. Jakmile zvládnete techniku, můžete dosáhnout naprostého naplnění plic nebo získat chutné aroma.

Sestava Sticky Brick má skvělou kvalitu výparů napříč všemi produkty. Nejvíc se mi líbí, jak hladká je pára díky dlouhé cestě skleněných trubiček, což má za následek mnohem menší podráždění krku a plic, aniž by se tato příjemná chuť ztratila. Odpor při potahování je u vaporizéru Runt ve skutečnosti menší než u typů OG a Junior, čemuž mohou někteří uživatelé dávat přednost.

Runt Maple 2

Kvalita zpracování

Výrobky Sticky Bricks jsou zvláštní, ale jednoznačně atraktivní kousky. Dřevěné tělo je krásně opracované a v rukou působí opravdu příjemně. Runt má také integrovaný držák míchací tyčinky. 

V balení je pěkná sada skládající se ze samotného vaporizéru Runt, míchací tyčinky, zapalovače, sítka a o-kroužku, omezovacího kotouče, korkových zátek a základního manuálu. Nic jiného nepotřebujete. Tedy kromě bylinek.

Přenosnost

Už u modelu Junior jsem pochyboval o označení vaporizéru za přenosný a velmi podobné je to i zde. Díky odhaleným dlouhým skleněným trubičkám je to ve skutečnosti ještě komplikovanější a Runt tak zcela bez pochyby řadím mezi vaporizéry stolní.

Nejlepší je využívat jej doma, nanejvýš jej přenést na návštěvu do bytu kamaráda. Mnoho z vás si díky vynalézavosti určitě dokáže poradit a vymyslet způsob, jak Runt nosit i ven, ale v žádném případě to nedoporučuji. Pro venkovní použití existuje na trhu mnoho prvotřídních a vhodnějších alternativ.

Použití

Díky dřívějším zkušenostem s výrobky Sticky Brick mi zvládnutí vaporizéru Runt trvalo jen malou chvíli, ale většina lidí to zřejmě zvládne až na pátý / šestý pokus. Po počátečních překážkách se ale dočkáte skvělých výsledků.

Čištění je možná trochu obtížné. Na dřevěné části se nedoporučuje používat izopropylalkohol, ten je vhodný pouze na skleněné díly.

Na dřevu se nakonec vytvoří vrstva zbytků, kterou je nemožné zcela vyčistit. Sítko se poměrně rychle zalepí, proto je vhodné jej „opálit“ nebo namočit v izopropylalkoholu.

V případě, že dojde k hoření, je vhodné vaporizér ihned vyčistit. Nedovolte, aby se chuť a zápach po hoření usadily do dřeva. Pachuť může chvíli přetrvávat, ale po čase používání se vytratí.

Diskrétnost

Jak jsem již říkal, Runt je poměrně nápadný a používat jej na veřejnosti je docela odvaha. A navíc nepraktické. Tuto otázku tedy není zapotřebí dále řešit.

Hodnocení

Produkty se značkou Sticky Brick jsem si z mnoha důvodů skutečně oblíbil a Runt je jednoznačně skvělou volbou! Nejmenší odpor proti tahu, příjemný pocit z používání a naprosto jedinečná kvalita par. Navíc je tento krásný a kvalitně vyrobený kousek v prodeji za skvělou cenu.

Pro začátečníky a nezkušené uživatele vaporizérů sice asi nebude nejvhodnější, protože k jeho používání je zapotřebí mít zvládnutou alespoň základní techniku. A samozřejmě, pokud hledáte přístroj vhodný na cesty, poohlédněte se raději po něčem vhodnějším.

Verdikt

Sticky Brick Runt je úžasný designový kousek, který po zvládnutí základních technik používání produkuje jedinečné páry výjimečné kvality.


Technické specifikace

Sticky Brick Runt

 • Výška základny: 7,5 cm
 • Šířka základny: 7,5 cm
 • Hloubka základny: 3,5 cm
 • Výška včetně náustku: 15 cm
 • Váha: 200 g
Runt Padauk 1

Plusy

 • Vynikající kvalita par
 • Úžasná chuť
 • S trochou praxe možnost upravovat teplotu
 • Prvotřídní zpracování
 • Jedinečný přitažlivý design
 • Zapalovač místo baterie

Mínusy

 • O něco složitější na naučení techniky používání
 • Během používání je pro dosažení lepších výsledků zapotřebí míchat obsah kotlíku

HODNOCENÍ 96 %

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

happy seeds 2
happy seeds 2

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.