Recenze – AirVape XS GO vaporizér

Nové vydání ROOTS, nová recenze vaporizéru. Tentokrát jsem měl možnost vyzkoušet kousek AirVape Xs GO. Xs GO je momentálně nejlehčí a nejpohodlněji přenosný přístroj od společnosti Apollo Vaporizer. Má elegantní tvar, pět přednastavených teplot a lze jej pořídit výrazně levněji než většinu ostatních přenosných vaporizérů suchých bylinek.


Extrémně snadné použití

Použití Xs GO je velmi, skutečně velmi snadné. Na přední straně přístroje je jediné tlačítko, které slouží k jeho zapnutí/vypnutí a také k nastavení teploty. Třemi stlačeními vaporizér zapnete nebo vypnete.

Nastavení teploty

Po zapnutí stačí stejné tlačítko přidržet, a tak změnit teplotu v komoře na byliny.

Uživatel má k dispozici pět různých nastavení teploty: 185, 190, 200, 210 a 215 °C. Na přední straně zařízení je pět postupně se zvětšujících proužků, z nichž každý představuje určitou teplotu.

Po zapnutí zařízení proužek odpovídající nastavené teplotě bliká. To znamená, že se zařízení zahřívá. Po přibližně 30 sekundách se lišta rozsvítí, což signalizuje, že přístroj je zahřátý a připravený k použití.

Design & zpracování

Design AirVape Xs GO nepůsobí zrovna ultramoderně, ale z ergonomického hlediska je ideální. Skvěle padne do ruky, držení je celkem pohodlné a díky skvělému povrchu neklouže.

Xs GO je v prodeji v jediné barevné kombinaci – šedé s černou. Působí díky tomu elegantně a je nenápadný.

Skvělou vychytávkou Xs GO je, že ve spodní části je zasunutý kovový multifunkční nástroj. Lze ho snadno vytáhnout a po použití zasunout zpět do těla vaporizéru. 

Přístroj je vyroben převážně z plastu, a i když osobně tento materiál u vaporizérů nemusím, váží díky němu vaporizér jen pár gramů.

95463329 129618218687418 7920449812735470296 n
Kvalita par

Kvalita par u Xs GO není vyloženě špatná. Jsou poměrně hladké a chutné, ale o poznání horší než u dražších výrobků.

AirVape Xs GO nejvíc ocení nováčci mezi uživateli vaporizérů a ti, kteří potřebují přístroj, který je diskrétní a snadno se přenáší.

Přenosnost

Tento vaporizér byl vyroben hlavně s ohledem na použití na cestách. V batohu nezabere prakticky žádné místo a prakticky nic neváží. Díky tomu není problém ani jeho přenášení v kapse.

Velikost a váha

Jak jsem již psal, Xs GO je velmi malý a je také neuvěřitelně lehký – váží pouhých 56 gramů! Zvednutí této věci je jako zvednutí pírka. Pohodlně se vejde do ruky a v průměrně velké dlani jej celý skryjete. Jde o jeden z nejmenších a nejlehčích vaporizérů na trhu.

Zahřívání

Komora na byliny je u Xs Go umístěna v horní části zařízení a je přístupná po sejmutí náustku. Je oválná a je vyrobena výhradně z keramiky. Vejde se do ní asi čtvrt gramu nadrcených bylin.

Časovač

AirVape Xs GO je vybaven tříminutovým časovačem. Pokud je vaporizér zapnutý po dobu tří minut, z bezpečnostních důvodů se automaticky vypne.

Baterie

Xs GO je vybaven vestavěnou baterií 1 200 mAh, což odpovídá 4–5 sezením. Pro zařízení této velikosti a hmotnosti to není špatné. Pokud ho bude využívat opravdu usilovně a často, má průběžné nabíjení, které vám umožní vapovat během nabíjení. Z úplného vybití do plného nabití to trvá asi tři čtvrtě hodiny.

Čištění a údržba

Údržba tohoto zařízení je naprosto jednoduchá. Stačí po každém použití vysypat komoru na byliny a každých několik týdnů ji i s náustkem pořádně vyčistit. K tomu můžete použít vatovou tyčinku namočenou v isopropylalkoholu. Náustek potom můžete celý ponořit do isopropylalkoholu na 20–30 minut a poté jej opláchnout teplou vodou. A je to!

Hodnocení

AirVape Xs GO nejspíš nebude sbírat ocenění v kategorii „nejchutnější páry“ – i když si ani v této oblasti nevede úplně špatně. Je ohromně snadno přenosný a díky robustnímu a ergonomickému tvaru nemá v tomto ohledu mezi přenosnými vaporizéry mnoho konkurentů. Díky tomu je tento vaporizér skvělou volbou na cesty.

Závěr

AirVape Xs GO patří ve své cenové kategorii mezi nejlepší. Zkušenějším uživatelům vaporizérů, kteří hledají optimální kvalitu páry a pokročilé funkce, zařízení stačit asi nebude. Pokud jste však začátečník, Xs GO je právě pro vás.

106507391 323926771947043 7872849270891271503 n

Technické specifikace

AirVape Xs GO

 • Výška: 10 cm
 • Šířka: 3 cm
 • Hloubka: 2,5 cm
 • Váha: 56 g

Plusy

 • Diskrétnost
 • Ergonomický design
 • Integrovaný multifunkční nástroj
 • Snadné použití
 • Rychlé zahřívání
 • Extrémně lehký

Mínusy

 • Plastové tělo
 • Průměrná kvalita par
 • Nemožnost výměny baterie
 • Slabý magnet držící náustek

Hodnocení: 75%

Tento a další vaporizéry pro správné užívání léčebných bylin zakoupíte v největším specializovaném obchodě s konopnými produkty pro zdraví => Canatura.com

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

seedbank -30%

Další články:

Nepřehlédněte:

Časopis Roots se stává mediálním partnerem prvního ročníku Festivalu konopí Growfest, události slavící Světový den konopí v roce 2024.