Seedbank cali trip
Search
Close this search box.

Proč mít chladno v ložnici?

S příchodem teplých letních dní je spánek čím dál těžší. Člověk má pocit, že se potí i ze spaní, ráno si připadá jako naložená rybička v láku a jako by skoro nespal. Nespavost je v Česku druhý nejčastější problém. Proč je tak důležité udržet v místnosti na spaní chlad a nízkou teplotu? Závisí na tom vaše fyzické i psychické zdraví.


Prášky na spaní zdarma

Věděli jste, že prášky na spaní fungují mimo jiné i na bázi toho, že ochladí tělo? Vaše tělo totiž asi hodinu před spaním sníží teplotu přibližně o jeden stupeň na povrchu a připravuje se tak na poklidný spánek. Můžete mu místo medikamentů napomoci třeba tím, že snížíte termostat na klimatizaci, pořádně vyvětráte a pustíte do ložnice chladnější noční vzduch, pustíte větrák s přehozenou navlhčenou utěrkou nebo zkusíte spát bez pyžama a jen s lehkou přikrývkou. Nahé spaní má prý také mimořádně blahodárný vliv na partnerský život. Během letních dní nechte žaluzie stáhnuté dolů, aby slunce pokoj tolik neprohřálo. A kolik stupňů v ložnici potřebujete? Budete se divit! Ideální je teplota ne víc než 19 °C.

Chladivý přínos

A proč se vlastně před spaním snížit na tak chladnou teplotu? Snížením teploty usnadníte tělu odpočinkový mód – začne automaticky produkovat melatonin, který pomáhá odbourávat stres, prohloubit spánek a zregenerovat během snění tělo. Spolu s tím přijde také svěží a krásnější pleť a méně se vám budou tvořit vrásky. Melatonin je lék proti stárnutí.

Ve spánku se hubne

V hluboké fázi spánku se odbourává stresový hormon kortizol, který má na svědomí přibývání na váze. Hlubokým spánkem v chladnějším prostředí dokážete tělu pomoci regulovat tvorbu tohoto hormonu, a tím budete během noci snadněji hubnout a spalovat kalorie. Nezhubnete sice za jednu noc, ale uvidíte, že to půjde mnohem snadněji.

Zabrání i nemocem

Netřeba se zrovna ukládat ke spánku do chladicího boxu, ale teplotou kolem 19 °C a méně zamezíte rovněž nástupu nemocí, jako je třeba cukrovka, deprese nebo srdeční choroby. Studie prokázaly, že chladnější prostředí v ložnici snižuje riziko metabolických onemocnění. Bonusem pro ženy je, že snížení teploty v ložnici zabraňuje také propuknutí kvasinkových infekcí a napomáhá zlepšit mužskou plodnost.

Vyspěte se dorůžova

To všechno má za důsledek klidnější psychiku, cítíte se více v pohodě a více vyspaní a zregenerovaní. Snadněji se vám bude vstávat. Možná budete mít i pocit, že vám to během dne lépe myslí a věci vám jdou lépe od ruky. A přitom je to tak jednoduché, stačí si ustlat ve tmě, klidu a chládku.


“Snížením teploty usnadníte tělu odpočinkový mód”

Foto: shutterstock.com

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

happy seeds 2
seedbank -30%

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.