Weedshop 696x86
Search
Close this search box.

Recenze – PAX 3 vaporizér

Tentokrát mi k testování dorazil přenosný vaporizér suchých bylin a koncentrátů PAX 3 od výrobce Pax Labs v kompletní sadě – kupující si může zvolit i sadu základní, která obsahuje o něco méně prvků. PAX je jméno, které si získalo srdce mnohých mimo jiné díky vysoké kvalitě, elegantnímu vzhledu, snadnému použití, diskrétnosti a odolnosti.

Článek začnu dost zeširoka a hodně nezvykle – nebudu mluvit o použitých materiálech a vzhledu vaporizéru, o přípravě k použití, ani o jeho zapnutí. Začnu dojmem, který jsem získal v okamžiku otevření krabičky. Z pozornosti, jakou v Pax Labs věnovali všem sebemenším detailům, mi doslova spadla brada. Pohled na čistý design vnitřku pevné schránky nejen že uspokojil moje estetické choutky, ale také napověděl, že v rukou držím něco opravdu mimořádného.

Možná vám takový úvod přijde scestný a naprosto mimo mísu, ale za sebe musím přiznat, že bych si přál, aby tak ke svým výrobkům přistupovaly všechny společnosti.

Na testování PAXu 3 jsem měl čtrnáct dní a po celou dobu mě hliníkový výkřik nejmodernější technologie nepřestával udivovat. Pojďme se na něj podívat.

Konstrukce a design

Pokud již máte s PAXem zkušenosti, všimnete si prakticky okamžitě, že PAX 3 vypadá skoro stejně jako PAX 2. Z velké části se toho v designu moc nezměnilo – rozměry nebo zahřívací komora, vedení páry, náustek. Vše je prakticky bez rozdílu.

PAX 3 má stejný elegantní, ale robustní eloxovaný hliníkový kryt, který je dostatečně sofistikovaný, aby se hodil i pro ty nejvíce formální příležitosti, ale zároveň je natolik pevný a odolný, abyste ho mohli přibalit do batohu a vzít s sebou do přírody.

PAX 3 si navíc můžete pořídit v barvě, která se vám bude nejvíc líbit. Kromě krásné informační barevné LED signalizace má PAX 3 také hmatovou zpětnou vazbu – když je připraven k použití, zavibruje. Věřte mi, že tuhle vlastnost opravdu oceníte.

PAX 3 funguje prakticky stejně jako jeho předchůdce, nicméně s jedním přídavkem – přístroj je nyní vybaven připojením bluetooth, o jehož využití se zmíním později.

Co se týká zpracování, není vaporizéru co vytknout. O jeho kvalitě je výrobce skálopevně přesvědčen, o čemž svědčí i desetiletá záruka, kterou na svůj produkt poskytuje.

V jednoduchosti je síla

Prakticky vše je u tohoto vaporizéru „user friendly“, tedy uživatelsky příjemné. V základu je funkčnost systému založena na využití jediného tlačítka. Na to nejelegantnější řešení ale narazíte v okamžiku, kdy budete chtít otevřít komoru pro byliny. Otevření je snadnější než výměna baterií v autíčku na dálkové ovládání. Víčko totiž drží na místě pouze díky magnetům, takže na něj stačí zatlačit jedním prstem a následně jej vyjmout. Za tohle řešení, které je podle mě navíc takřka nerozbitné, palce nahoru.

Mobilní aplikace PAX 3

Dostávám se ke slíbenému popisu využití připojení bluetooth, a tím je ovládání přístroje za pomoci chytrého telefonu. Nejenže lze v aplikaci pohodlně nastavit teplotu vaporizování, nabízí také různé módy zahřívání, což dramaticky mění možnosti použití vaporizéru.

V aplikaci je dostupných pět módů nastavení – Standard, Flavor, Boost, Efficiency a Stealth. O tom, jak jednotlivé módy fungují, si můžete přečíst v samostatném okně u tohoto článku.

Byliny i extrakty

V Pax Labs se rozhodli přidat k běžnému víčku na komoru pro byliny i víčko upravené, které umožňuje používat přístroj s menším množstvím bylin, po čemž uživatelé PAX 2 poměrně hlasitě volali. S PAXem 3 navíc může uživatel vapovat nejen bylinky, ale díky speciální vložce i oleje a koncentráty.

Rychlé zahřívání, kvalitní výpary

Mé nadšení umocnilo první zapnutí, kdy se vaporizér zahřál během opravdu velmi krátké chvíle. Asi nejrychleji ze všech vapíků, které se mi kdy dostaly do rukou.

PAX 3 využívá, stejně jako jeho předchůdce a velká většina přenosných vaporizérů na trhu, kondukční zahřívání. O výhodách a nevýhodách různých druhů zahřívání jste si mohli přečíst v posledním vydání ROOTS v článku „Úvod do vaporizace“.

Vdechované výpary jsou jemné a díky různým módům nastavení zahřívání si je uživatel může do značné míry upravit podle svých preferencí.

Během používání vaporizéru se mi osvědčilo používat opravdu dobře usušené bylinky.

Silnější baterie

Co mě hodně potěšilo, je použití výkonnější baterie, než jaká byla u předchozího modelu. V číslech navýšení o 500 mAh nepůsobí nějak markantně, ale v realitě to znamená dvě, možná tři použití navíc, což může být na místě bez možnosti nabíjení značný rozdíl.

Když k tomu přičtu skutečnost, že opětovné nabití z nuly na sto procent trvá přes USB pouze kolem hodiny a půl, zvedám opět palce nahoru.

Hodnocení

PAX 3 je jedním z nejkvalitnějších přenosných vaporizérů bylin a koncentrátů na trhu. Jeho výkonnost je prvotřídní a při využití propojení s chytrým telefonem mají uživatelé v ruce přístroj odpovídající 21. století.

Vše podtrhuje ultra rychlé zahřívání bylin a extraktů a více než dostatečná výdrž baterie – vlastnosti, které jsou u přenosného vaporizéru klíčové.

Desetiletá záruka poskytovaná výrobcem z něj sama o sobě dělá velmi dobrou a výhodnou investici, která se časem mnohonásobně vrátí.

Verdikt

PAX 3 je výkonný, odolný a elegantní vaporizér, jehož obsluha je tak jednoduchá, jak jen může být. Určitě si ho oblíbí nejen vaporizující nováčci, ale i zkušení bylinkáři.

Módy zahřívání bylin v aplikaci PAX 3

Screenshot 20190322 133636

Standard – Základní nastavení, které zvedne během potáhnutí z vaporizéru teplotu zahřívací komory o pět stupňů Celsia, ta díky tomu neklesne pod požadovanou hodnotu.

Flavor – Toto nastavení funguje podobně jako předchozí, ale teplotu zvyšuje a snižuje rychleji. Díky tomu je mezi jednotlivými potáhnutími lépe zachována chuť a vůně.

Boost – Tento mód je nejvhodnější pro uživatele, kteří prahnou po rychlém a účinném vapování. Výsledkem je hustější pára.

Efficiency Mode – Zajišťuje pomalý nárůst teploty během užívání vaporizéru o 1 stupeň.

Stealth Profile – Překlad slova Stealth zní „Tajný“ a to přesně vystihuje i jeho funkci. Mezi jednotlivými potáhnutími se teplota snižuje mnohem agresivněji, čímž je udržena uvolňovaná vůně na minimu.

Plusy

 • Množství možností nastavení přes aplikaci v chytrém telefonu
 • Elegantní a odolný design
 • Nenápadnost
 • Překvapivě velké množství vytvořené páry
 • Krásné minimalistické uživatelské rozhraní
 • Lze využít i pro vapování koncentrátů
 • Možnost výběru ze dvou cenově rozdílných balení
 • Rychlé nabíjení a dlouhá výdrž baterie

Mínusy

 • Kompletní sada je o něco nákladnější (ale už jen kvůli desetileté záruce se vyplatí)

Technické specifikace

 • Výška: 10,5 cm
 • Šírka: 3,6 cm
 • Hloubka: 2,2 cm
 • Váha: 95 g
 • Desetiletá záruka

HODNOCENÍ 95 %

Co je v balení
Vaporizér PAX 3XX
NabíječkaXX
Plochý náustekXX
Tvarovaný náustekXX
10letá zárukaXX
Sada pro údržbu a čištěníXX
Standardní víčko komoryXX
Poloviční víčko komoryX
Vložka na extraktyX
Náhradní sítkaX
Víceúčelový nástrojX
Ochranné pouzdroX

PAX3 BLK COMPLETE

Tento a další vaporizéry pro správné užívání léčebných bylin zakoupíte v největším specializovaném obchodě s konopnými produkty pro zdraví => Canatura.com

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

happy seeds 2
happy seeds 2

Další články:

Nepřehlédněte:

Poznejte vítězný strain Banana Punch od Barney's Farm, který vyniká jedinečnou vůní a chutí zralých banánů.
Asi to pro vás nebude překvapením: vaporizace se pomalu stává stále oblíbenější metodou užívání bylin – dokonce předhání i balené jointy.
Podíváme se na dvě nejoblíbenější příslušenství stolních vaporizérů (hadička a balónek) a na to, jak si vedou ve vzájemném srovnání.