Seedbank cali trip
Search
Close this search box.

Legalizace je na spadnutí

Podpořte petici za legalizaci konopí

Spolek Legalizace.cz představuje novou petici požadující legalizaci pěstování, přechovávání a užívání konopí pro osobní potřebu všemi dospělými občany České republiky.

Cílem petice je nasbírat nejméně 10 000 podpisů, které jsou nejnižší hranicí pro to, aby petici musela projednat Poslanecká sněmovna České republiky. Oproti dřívějším obdobným snahám se nyní poprvé v historii podařilo získat plnou podporu dvou politických stran – České pirátské strany a Strany zelených.

Hlavním požadavkem petice je ukončení nefunkční a kontraproduktivní prohibice konopí a s tím spojeného pronásledování nevinných nemocných (kteří se nemohou spolehnout na státem řízené fiasko a nenaplněný záměr legalizace „léčebného konopí“ zpřístupnit konopí všem nemocným lidem, a kteří jsou tak odkázáni v nejlepším případě jen na své pěstitelské schopnosti), seniorů a vůbec všech, kdo si konopí pro vlastní potřebu pěstují a následně ho užívají, aniž by tím škodili komukoli jinému.

Jak ukazují zkušenosti ze zahraničí, legalizace konopí, které je prokazatelně mnohem méně škodlivé člověku než legální tabák nebo alkohol, je společensky prospěšná. Statistiky z Colorada, Oregonu a dalších amerických států, které konopí během posledních čtyř let legalizovaly, ukazují, že nedochází ke zvýšení počtu uživatelů mezi mladistvými, nezvyšuje se ani kriminalita či nehodovost, zato klesá počet uživatelů nebezpečných léků a rapidně se snižuje počet zatčených za přečiny spojené s konopím, díky čemuž má policie volné ruce na řešení opravdové kriminality.

Po ukončení represivního přístupu ke konopí volají po celém světě i odborníci na závislosti a veřejné zdraví, lékaři a v čím dál větším počtu i významní světoví politici. Je proto načase vystrčit hlavu z písku a skoncovat v České republice s konopnou prohibicí, která jednotlivcům i celé společnosti přináší mnohem více škod než užitku.

Zásadní důvody petice, kterou spolek Legalizace.cz připravil, jsou následující:

  • Prohibice konopí je z dlouhodobého hlediska společensky neudržitelná a představuje závažné porušování základních lidských práv.
  • Represivní přístup dlouhodobě nedosahuje deklarovaných cílů a plýtvá prostředky státního rozpočtu zbytečným zatěžováním orgánů činných v trestním řízení.
  • Represivní přístup dlouhodobě a zásadním způsobem komplikuje nemocným přístup k všestranně léčivé rostlině, jejíž účinky byly potvrzeny v celé řadě odborných studií a výzkumů.
  • Prohibice vytváří podmínky pro rozvoj černého trhu, na němž se obohacují zejména organizované zločinecké skupiny.
  • Ve srovnání s legálním alkoholem a tabákem je zdravotní a společenská nebezpečnost konopí prokazatelně nižší a jeho ilegální status je z hlediska drogové problematiky neospravedlnitelný.
 • Zastaralé mezinárodní protidrogové úmluvy ztrácejí v současnosti na relevanci a neustále přibývá vyspělých států, které konopí legalizují a pozorují pozitivní dopady tohoto kroku.

Z těchto důvodů spolek žádá, aby i Česká republika upustila od prohibice konopí vycházející z dávno přežitých mýtů a vyvrácených polopravd a vytvořila legislativu postavenou nikoli na domněnkách a předsudcích, ale na důkazech a faktech ověřených v odborných pracích a výzkumech.

Jak můžete legalizaci konopí v ČR podpořit?

  • Využijte přiložené petice a podpisového archu v tomto čísle časopisu ROOTS nebo si ji, prosím, společně s petičním archem, stáhněte na internetové adrese petice.legalizace.cz
  • Nechte petiční arch vyplnit a podepsat plnoleté spoluobčany ve vašem okolí
 • Řádně vyplněné petiční archy (čitelné jméno a příjmení, celá adresa včetně názvu obce) zasílejte na korespondeční adresu Legalizace.cz, Jaromírova 18, 128 00, Praha 2

Za spolupráci při sběru podpisu pod petici za legalizaci konopí vám děkujeme!

Za petiční výbor:

  • Robert Veverka, Jaromírova 23, 128 00, Praha 2 (Legalizace.cz)
  • Michal Ketner, Obchodní 541, 411 08, Štětí (Česká pirátská strana)
 • Bronislav Tomek, Nuslova 42/V, 37701, Jindřichův Hradec (Strana zelených)
Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

happy seeds 2
happy seeds 2

Další články:

Nepřehlédněte:

Podíváme se na dvě nejoblíbenější příslušenství stolních vaporizérů (hadička a balónek) a na to, jak si vedou ve vzájemném srovnání.
Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.