happy seeds
Search
Close this search box.

Kovbojské hry

Divoký západ. Kovbojové, saloony, širé pláně, mustangové, harmonika, supové, Clint Eastwood – každému se pod tím vybaví něco jiného. Herní průmysl nemá tolik želízek na krávy v ohni jako ten filmový, to však neznamená, že bychom se několika zajímavých kousků nedočkali, tak trochu popoženeme koně, ať jsme brzo cíli a můžeme si při stahování nových her dát v klidu režnou.

Co je ikonické pro život kovboje? Ano, nahánění krav, ale této tématice se herní vývojáři vcelku pochopitelně vyhýbají. Co třeba souboj? Pistolnický souboj, kdy proti sobě na prašné ulici stojí dva muži s rukou připravenou okamžitě tasit. Podobných her bylo hned několik, ale svou primitivní hratelností nás opravdu neoslovily.

Pokud si chcete zastřílet, zkuste třeba Six-Guns. Je to velké dobrodružství drsného pistolníka se vším, co k Divokému západu patří. Jízda na koni, přepadávání vlaků, holky ve šněrovačkách a samozřejmě spousta střílení. Skloubit nějak rozumně pohyb postavy a střílení není vždycky jednoduché, ale Six-Guns tady obstálo a jestli chcete kovbojskou výpravu, je to pro dotykáče dobrá volba. Pokud byste chtěli něco podobného, ale hodně podivného, sáhněte po Oddworld: Stranger’s Wrath. Není to přímý nástupce legendárních Oddworldů, ale stále zajímavý kousek s roztomilými potvorami.

Ale nemusíme hned běhat po prérii a střílet bandity. Co takhle sednout ke kartám? Kovbojských pasiánsů asi také najdete hodně, nám k tomu o fous více sedí poker a pokaždé, když se řekne poker z Divokého západu, musíme zmínit legendu Governor of Poker.

Tady musíme trochu zpozornět, klasickou hratelnost – tedy offline turnaje po celé zemi, kde se postupně zlepšujete a obsazujete jednotlivá města – zažijete jen v prvních dvou dílech. Třetí vychází z této klasiky, je hezčí, ale také nabízí veškeré svody moderního světa jako dokupování žetonů za skutečné peníze a podobné, přičemž tady spolehlivě nevyhrajete nic kromě virtuální slávy. A za to utrácet peníze teda nebudeme.

Hra, kvůli které jsme nakonec v tomto čísle Roots vzali kolty do ruky, se jmenuje Infinite West. Je to jistá variace na férové přestřelky, akorát teda proti vám nebude stát pistolník jeden, ale postupem času klidně 10. Férové to už moc není, zábavné rozhodně.

Každý z protivníků má totiž jiný útok. Modří bodají nablízko, žlutí střílí rovně, zelení šikmo a na další si určitě přijdete sami. Když vy uděláte krok, všichni protivníci také. Vy v základním módu můžete jenom bodat rovně do čtyř stran, ale stejně tak máte možnost využít omezených bonusů jako výstřelu na dálku nebo přeskočení na jiné políčko ve hře. Hra se s vámi moc nemaže a přes 10. úroveň se budete chvíli probojovávat, ale odměnou jsou parádní akce, kdy si budete připadat jako Old Shatterhand.

Infinite West chvílemi připomíná šachy, kdy musíte promýšlet více tahů dopředu, co udělají protivníci a kde v tu chvíli bude váš statečný cowboy. Postupem času si můžete vylepšit dostřel nebo doskok, začít pumpovat zkušenost do svého zdraví nebo využívat některé fintičky jako doléčení, pokud zabijete jedním vrzem alespoň tři bandity. Což jde vcelku snadno třeba trefením sudu se střelným prachem.

Pozor, tohle je skutečně taktická a přemýšlivá hra, jestli jste zatížení na frenetické střílení, pak vás sotva uspokojí, ale víte co, pistolníci? Vyzkoušet si ji můžete sami. Infinite West je ke stažení zdarma, celou včetně nového módu si odemknete za něco málo přes 100 kachlí, a když budete chtít zkoušet déle, dají se odkoukat reklamy. Tolik kovbojské hry na dotykáče, my jdeme se Samem Hawkensem do místního barber shopu.

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

happy seeds 2
happy seeds 2

Další články:

Nepřehlédněte:

Podíváme se na dvě nejoblíbenější příslušenství stolních vaporizérů (hadička a balónek) a na to, jak si vedou ve vzájemném srovnání.
Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.