happy seeds
Search
Close this search box.

KONOPEX Ostrava – 2. ročník konopného veletrhu!

Ostrava se opět zazelenala

Byl pátek 21. 4. a v krásném industriálním prostředí Dolní oblasti Vítkovic se začaly shromažďovat lidé s jediným cílem – nechat se očarovat konopím na druhém ročníku konopného veletrhu Konopex, jehož mediálním partnerem byl opět i náš časopis ROOTS.

Unikátní prostředí starých továrních hal v kombinaci s všudypřítomným úsměvem na tváři návštěvníků vzbuzovaly pozitivní náladu již od příchodu do areálu haly Gong, kde se tento celovíkendový veletrh odehrával.

Konopí jako beton, izolace, léčivo, oblečení a nespočet dalších využití, do toho semena, kuřácké potřeby a pěstební technika, perfektním způsobem umixovaná a zcelená zajímavými přednáškami a workshopy přivedla ke zvědavosti bezmála 3500 návštěvníků.

Tento veletrh opravdu nejde zaškatulkovat, a to ani z hlediska věku návštěvníků, vizáže nebo společenského postavení. Organizátoři se opět přesvědčili, že když jde o konopí, jdou všechny malichernosti a kastování stranou – zájem o tuto léčivou rostlinu roste takovým tempem, že v dnešní době už by to snad nebylo ani možné, zájem o ni mají totiž naprosto všichni stejný.

Hned u vstupu do haly jste mohli vyzkoušet konopné i nekonopné speciality, případně se zavlnit v rytmu hudby u stage, která byla naproti vstupu.

Atrium areálu nabízelo možnosti nákupu semen, hnojiv a pěstební techniky, případně poradenství přímo s výrobci a producenty. Na tomto místě se také usídlil generální partner veletrhu, společnost na výrobu kuřáckých filtrů Rolls.

První výstavní část byla kombinací všeho, co si pod pojmem konopí dokážete představit. Od textilu,  kuřáckých potřeb a vaporizérů přes chuťovky z konopí, konopná piva – prostě mix, jak se patří.

Pro chvíli odpočinku a zábavy se v prvním podlaží také ukrývala Workshopová FUN zóna, kde bylo možné zasoutěžit si v limbo pod konopným stonkem, zkusit nabrat největší hrst konopného semene,  případně se zapojit do ankety a zahrát si o spoustu zajímavých cen. Kdo neměl chuť soutěžit s Konopexem, mohl si zasoutěžit proti přátelům třeba ve fotbálku, virtuální realitě, případně speciálních extrémně rychlých autíčkách.

Druhé výstavní patro mělo podstatně jiný charakter – spíše informační a relaxační. Jako prvního jste při vstupu do tohoto prostoru mohli vidět našeho redaktora, Mr.Josého, který tam komunikoval s pěstiteli o nejrůznějších problémech při pěstování a propagoval své knihy “Jak pěstovat indoor” a “Jak pěstovat outdoor”. Dále byly velice zajímavé dvě firmy, které zde dělaly rozbory účinných látek obsažených v konopí. Pro chvíli uvolnění od každodenního stresu zde byly konopné masáže, případně stánek Konopné církve s jejím veleknězem – Dušanem Dvořákem.

Ve druhém poschodí byla také přednášková místnost, kde se za 3 dny veletrhu vystřídalo 21 přednášejících z Česka a Slovenska. Mluvilo se jak o léčbě, společenské důležitosti konopí, tak o jeho pěstování pro léčbu i průmysl a o nejrůznějších aspektech jeho využití a výzkumu.

Pokud jste se odtrhli ze židle a z nějaké z přednášek odešli, nejspíše jste zavítali do světa plného bylin, umělého osvětlení a konopné masti. To byla totiž hlavní workshopová zóna, kde se odehrávaly workshopy vaření konopných mastí a řízkování bylin. Zájem o tyto workshopy byl oprávněný, neboť co se týkalo léčiv, informace zde byly uvedeny na pravou míru a nic nebylo zamlčeno. Pokud jste přišli o něco později, mohli jste se ponořit do hlubin řízkování bylin, kde jste se mohli zeptat na nejrůznější otázky týkající se řízkování do substrátů, aeroponických systémů a podobně. A nejspíše jste odtud i s nějakou bylinou odešly.

Druhý ročník veletrhu KONOPEX Ostrava předvedl 57 vystavovatelů z Česka, Slovenska, Polska, Německa, Holandska, Francie, Španělska a Slovinska. A že bylo opravdu na co koukat!

Vzhledem k situaci, která proběhla při minulém ročníku, nedocházelo ani k přestupkům za kouření konopí v areálu – během 3 dní byly pokutovány pouze 2 osoby, což je vzhledem k účasti policie na podobných akcích opravdu číslo, nad kterým je třeba se pousmát.

Nezbývá než se těšit na další ročníky a doufat nejen v konopnějšuntitled 254í Ostravu,untitled 165ale celý svět.untitled 207

untitled 117

untitled 71

untitled 111

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

happy seeds 2
happy seeds 2

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.