seedbank -30%

Zajeďte si do areálu Salaš Travičná na Slovácku

Sdružení INEX pořádalo i letos v červenci mezinárodní dobrovolnický workcamp v Tvarožné Lhotě na Slovácku. INEX připomíná, že pro volnočasový areál Salaš Travičná není návštěva zahraničních dobrovolníků ničím neobvyklým.

INEX – Sdružení dobrovolných aktivit tu organizuje workcampy již od devadesátých let. „Dobrovolníky čeká v Tvarožné Lhotě především fyzická práce. Budou pomáhat s nejrůznějšími činnostmi v areálu Salaš Travičná, sbírat bylinky pro výrobu místních čajů a připravovat celý areál pro dětský festival,“ podotýká projektový koordinátor INEX Vít Hrdoušek. Dobrovolníci se tak dovědí o lokálních produktech, organickém farmářství, historii a potenciálu regionu. Česká vedoucí workcampu Martina Cibochová ale potvrzuje, že během workcampu bude i dostatek času na volnočasové aktivity.

Zdejší turistický výletní areál byl otevřený už v roce 2003 a stojí pod rozhlednou Travičná. Najdete tam malé muzeum kopaničářských roubených staveb, pobavíte se na ekologické naučné stezce a podíváte se i na arboretum původních dřevin Bílých Karpat. Na místě nechybí ani sportovní atrakce pro všechny generace (lávky, lana, horolezecký strom). V areálu se děje i řada kulturní akcí, proto tu funguje i povedený přírodní amfiteátr. Chcete tam přespat? Také žádný problém. Součástí Salaše Travičné je tábořiště pro stany a týpí.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků. Pobočka INEX-SDA Bílé Karpaty se snaží v místě svého působení o rozvoj venkova a výchovu k trvale udržitelnému životu. V Tvarožné Lhotě provozuje dobrovolnické centrum INKLUB, Muzeum oskeruší a kousek nad obcí pak oblíbený výletní areál Salaš Travičná.

 

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

Další články:

Nepřehlédněte:

Časopis Roots se stává mediálním partnerem prvního ročníku Festivalu konopí Growfest, události slavící Světový den konopí v roce 2024.