GrowShop -25%

Tip na výlet: Za netopýry s novou interaktivní mapou

Už vás nebaví tradiční výlety na hrady a zámky? Co zkusit něco jiného? Česká společnost pro ochranu netopýrů totiž zveřejnila novou interaktivní mapu tuzemska. Zájemci se díky ní mohou dozvědět nejrůznější zajímavosti o těchto tajemných létajících savcích.

Do zajímavého projektu se již zapojilo přes třicet subjektů a další stále přibývají. Jejich přehled najdete na webu napude.sousednetopyr.cz. Nejrůznější památky netopýrům poskytují úkryty na půdách, ve zdech či sklepích. Na vybraných místech se můžete těšit i na výklad průvodců. „Na třech lokalitách byly zřízeny netopýří videopozorovatelny, jejichž prostřednictvím mohou lidé nahlédnout v přímém přenosu do života zdejších letních kolonií,“ vysvětluje koordinátorka projektu Eva Cepáková.

Jednotlivé lokality jsou zaneseny v interaktivní mapě, ke každé lokalitě je připojen krátký článek s tipem na výlet. Na webových stránkách je možné najít i další zajímavosti o životě netopýrů včetně on-line přenosu z letní kolonie netopýrů velkých a doprovodného netopýřího deníku, přehled akcí pro veřejnost, ale i náměty na to, jak přispět k ochraně těchto živočichů a zapojit se do akce „Náš soused je netopýr“. Ke stažení jsou zde také jednotlivé pracovní listy – pokud si tedy naplánujete rodinný výlet na některou z netopýřích památek, můžete si společně s dětmi a netopýry hrát již během cesty.

Jak už jsme zmiňovali, jednotlivé lokality jsou zaneseny na interaktivní mapě, ke každé lokalitě je pak navíc připojen text s tipem na výlet. „V něm se lidé dozvědí, proč je daný hrad či zámek pro netopýry významný a jaké osvětové aktivity jsou zde pro návštěvníky nachystány,“ doplňuje Cepáková z České společnosti pro ochranu netopýrů. Na serveru napude.sousednetopyr.cz toho ale najdete mnohem víc. Jsou tam třeba i náměty na to, jak přispět k ochraně těchto živočichů. Ke stažení jsou zde také jednotlivé pracovní listy – pokud si tedy naplánujete rodinný výlet na některou z netopýřích památek, můžete si společně s dětmi a netopýry hrát již během cesty.

 

 

 

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

seedbank -50%
weedshop 3

Další články:

Nepřehlédněte:

V pátém pokračování našeho povídání o chilli a koření se ještě jednou vrátíme do země chilli a především koření zaslíbené - indická kuchyně.
Ženská bylina. Tak by se ve stručnosti dal charakterizovat kontryhel. Odhalte tajemství kontryhlu ve světě magie a léčitelství.