Weedshop 696x86
Search
Close this search box.

Tichá sdělení – Cedr

Jarní větřík roznáší po krajině sladkou uklidňující vůni. Nese se nad krajinou a očišťuje ji od všeho starého a nefunkčního. Letošní jaro nevtrhlo do krajiny plnou silou, spíš jen tak opatrně našlapovalo se sestrou zimou stále po boku a přemýšlivě zkoumalo, zda je již vhodná doba pro započetí nového období.


Kolo života se však nikdy nezastaví, takže i pro nás opět vysvitlo slunce a stejně jako rostliny i živočichové se probouzíme i my. Nastavte jeho paprskům tvář a nechte se prozářit jeho energií. Cítíte tu sílu? Odhodlání? Nutkání vykročit kupředu? Nový astrologický rok nám dává pocítit příliv síly. Staré se rozpadlo v prach a před námi se otevírají nové možnosti.

Dokážete si představit, že stejně jako cedr prožijete takových jar třeba i tisíc? Stovky nových začátků, mnohé příležitosti a je jen na nás, zda je využijeme, nebo jen budeme sledovat, jak život proudí kolem nás.

Po zimě věnované odpočinku je nyní potřeba otřepat ze sebe prach a pavučiny, které by nás mohly dál svazovat s tím, co jsme měli opustit, a vrhnout se do proudu. Blahodárně očistná vodní lázeň se ještě umocní ve spojení se silou cedru. Je známým vykuřovadlem, jeho kouř pronikne do každého zákoutí a je jedno, jestli jsou to zákoutí vašeho příbytku, nebo vaší duše, a s lehkostí odnese pryč vše nadbytečné. 

V blízkosti cedru vás zahalí jemný opar nadhledu a trpělivosti. Cítíte to? Není to žádný kámoš od vedle, se kterým byste si otevřeli pivo k debatě nad právě odehraným zápasem místního týmu. A nebo možná ano a ještě by vám odhalil nečekané souvislosti. I duchovní učitelé se umí bavit, jak jinak by získali svůj odstup a moudrost než žitím toho nejběžnějšího života. A přesto nebo právě proto je z něj cítit harmonie a laskavost. Přátelství cedru vás podpoří v rozkvětu, v nalezení vnitřní síly, díky které upřete pozornost tím správným směrem. Nadšení vám dodá jiskru, to něco neuchopitelného, co vás prozáří. Dál budete kráčet se sebejistotou vycházející z hlubokého přesvědčení o svém životním poslání. 

Jen párkrát za tisíciletí je možné na Zemi najít cedr, který nevrací vstřebanou vesmírnou energii tak, jako jeho soukmenovci. Udržuje ji v sobě a jeho dřevo, je-li ve správný čas poražen, slouží k léčbě nemocí. O takovém cedru se říká, že zvoní. Díky jeho magickému dřevu může člověk pochopit mnohá tajemství života a stát se nadanějším a úspěšnějším. I když úspěch spíš záleží na našem odhodlání a píli, magie rostlin nás jen jemně popostrčí.

Éterický olej z cedru je spojen zejména s chorobami močových cest a dále s infekcemi pohlavních a močových soustav. Jeho přidáním do oleje masážního si rozproudíte zatuhlou lymfu a rozpustíte otoky a celulitidu. 

Tyto vysoké, neopadavé jehličnany jsou u nás vysazovány jako na půdu i povětrnostní podmínky poměrně nenáročné solitéry do parků i zahrad. Přirozeně se vyskytují na Blízkém východě, v severní Africe a střední Asii. Tak jako tak se k nám jeho dřevo dostávalo díky čilému obchodnímu ruchu.

Obrovská obliba cedrového dřeva dohnala tyto hrdé stromy, které dokázaly přežít na Zemi po tisíciletí, na hranici vyhubení. Šalamoun zdaleka nebyl první, kdo z něj nechal vystavět svůj chrám, a další ho následovali. Cedrové dřevo se díky své nádherné kresbě i vůni, kterou vydává, a zejména pro svoji schopnost odpuzovat škůdce stalo oblíbeným materiálem pro výstavbu lodí, domů i chrámů. Dodnes je ve stavebnictví i nábytkářství využívané. Chceš-li se stát nesmrtelným, zasaď cedr. A nebo jakýkoli jiný strom.


“Chceš-li se stát nesmrtelným, zasaď cedr.”

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

weedshop 3
happy seeds 2

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.