Weedshop 696x86
Search
Close this search box.

Rock iN Roll – rockový nášup v Nové Roli

Plážový open air festival Rock iN Roll to rozbalil opět ve velkém stylu, a i když tentokrát v novorolské porcelánce podšálky nenadskakovaly tolik jako loni, bylo o co stát. Festival se stává akcí, která směle hraje prim v mejdanu mejdanů Karlovarského kraje.

V sobotu 29. 7. proběhl v Nové Roli další ročník hudebního festivalu Rock iN Roll (RiR), který se může chlubit již devátým ročníkem. Ano, příští rok uplyne celá dekáda od prvního dějství. To bylo uskutečněno v prostorách kulturního domu za podpory čtyř lokálních kapel s návštěvou osmdesáti lidí. Tehdy by to kdekomu připomínalo spíše úsměvný rockový, vesnický bál než festival. Ale i takto se dá psát historie. Nicméně od té doby proteklo Rolavou hodně vody a RiR směle dospěl.

Navštívil jsem řadu hezkých míst. A musím se přiznat, že během devíti let, co v Nové Roli nežiji, jsem znovu našel kouzlo krásy novorolské pláže. Areál jednoduše festivalu sluší. Jeho atmosféře sympaticky sekunduje přilehlý rybník, který v sobotních vedrech poskytnul příjemné osvěžení a ve večerních hodinách romantiku. Vůbec pro pořádání takové akce tyto prostory nabízejí něco jedinečného, čímž se může chlubit jen hrstka jiných produkcí v ČR. Ostatně to v zákulisí potvrdili i někteří vystupující umělci. Jo a byla možnost si půjčit i loďku nebo paddle-board. Nádhera!

Festival byl oficiálně zahájen v dopoledních hodinách programem pro děti se skákacím hradem, různými hrami, Člověče nezlob se! v nadlidské velikosti, divadlem či malováním na obličej. Program doprovodil Eda Bartůšek, frontman kapely Zajíc Company, který je v regionu však více znám pod pseudonymem Levoruký Eda.

Na letním dnem vyhřátém pódiu jako první vystoupila sympatická Karolína Jägerová z projektu Karol. Za nimi následoval novorolák Marek Borský s kapelou, vítěz regionální Hitparády KVRM v roce 2014 (více na www.kvrm.cz). Obě formace nalákali první zvědavce, kteří se spokojeně pohupovali v rytmu jejich vystoupení. Areál se pozvolně naplňoval a kolem vládla taková ta líná, příjemná, a přeci svižná pohoda.

Horký letní den ochlazoval vlažný vánek a hodně stínu poskytovaly vzrostlé stromy. Nicméně organizátoři mysleli i na dodatečné úkryty v podobě gigantických stanů. Každý si tak mohl najít úkryt před sluncem bez nutného boje. Alternativní Jablkoň se představili jako třetí a klasicky skvělým koncertem jakoby nastavili „rytmus“ celého festivalu. „Pan učitel“ Xavier Baumaxa, mistr slova a „šlehač rýmů“, se mu ale nehodlal podrobit a rozbalil to ve svém svérázném stylu, kdy se mu podařilo některé jedince slušně rozparádit. David Kraus s kapelou měl tak již snadnou úlohu. Směle se jí ujali, strhli zbytek kolem postávajících a už to jelo. Stage tak byla během chvilky obležena bavícími se lidmi. Kraus, profík s osobitým stylem, prostě ví, jak s lidmi komunikovat.

Lidé, již výborně naladění a „rozjetí“, si poté střihli takovou pohodovou pauzu v Mišíkově stylu, kdy si starší ročníky mohly společně zavzpomínat a zazpívat a ti mladší vychutnat tóny žijící legendy bigbítové scény za podpory výborně sladěné kapely. Pan Mišík je velmi milý pán a gentleman, který to i přes svůj věk pořád dokáže pěkně rozjet. Klobouk dolů a díky!

Novou Roli zalil magický západ slunce a areál koupaliště byl hezky naplněn bavícími se lidmi, kteří netrpělivě vyhlíželi hlavní vystoupení. Čekání na hvězdu večera se protáhlo o půl hodinky, ale vyplatilo se. Čili až kolem půl desáté večer to celé vypuklo. Krom vlastního repertoáru Koller vytáhl i staré pecky z jeho předešlých působení. A posadil se i za bicí. Výborný koncert se stal skvělým vyvrcholením večera, který spoustě lidí vykouzlil nostalgické úsměvy, kdy většina doprovázela kapelu vlastním zpěvem. A došlo i na přídavek. Po výborném představení následoval ohňostroj.

Pak se stalo něco divného. A sice dobrá třetina lidí areál po Kollerovo vystoupení opustila. A to byla obrovská chyba, protože se na scénu dostal svěží klubový a festivalový vítr, česká formace Megaphone. Základem chuti je britskými ostrovy „lízlý“ rozmanitý a rozpoznatelný mix funku, rocku, reggae či disco okořeněný duem půvabných vokalistek. Megaphone byli moc příjemným zážitkem a příště by si definitivně zasloužili být v hlavním čase. Dle mého to byl nejlepší koncert festivalu! O nich určitě ještě hodně uslyšíme. Po půlnoci se vystřídali s duem DJ Swing Garden a Tomáš Havlínek, které v tanečním stylu doprovodilo skvělou party ke svému konci. Ještě ve tři ráno, kdy jsem odcházel, u pódia pařilo poměrně dost lidí.

Verdikt? Co se týče organizace, nelze nic vytknout – parking, stanové městečko, první pomoc, příjemná obsluha. Super! Zapomeňte i na otravná a nekonečná čekání na pití nebo něco k zakousnutí, která často bývají noční můrou festivalů. Vše náramně fungovalo jako dobře seřízený a promazaný stroj. Ovšem být ještě více „plastic free“ by festivalu určitě slušelo.

I když se našli brblalové, že to letos bylo takové „jaksi měkčí“, v Nové Roli se odehrál další parádní večírek, který oslavil pěknou muziku, přátelství, rodinu a radost ze života. Rock iN Roll je (už ne zas tolik) mladým, rostoucím a žijícím fesťákem. Je dravcem, jenž by si v příštím, jubilejním desátým, ročníku definitivně zasloužil i nějakou zahraniční hvězd(ičk)u. Přijeďte na tenhle mejdan i napřesrok, protože bude zase o co stát! A co víc? Prý se chystá výtah toho nejlepšího z uplynulých ročníků. Do té doby rock s vámi!

DSC01
Marek Borský 
DSC02
Jablkoň
DSC03
Xavier Baumaxa
DSC04
Nálada byla super a lidé se bavili!
DSC05
Novorolská pláž je vskutku hezké místo
DSC06
David Kraus
DSC07
Luxusní počasí přitáhlo hodně lidí
DSC08
Návštěvníci festivalu si to opravdu užili
DSC09
Vladimír Mišík
DSC10
Při koncertu Mišíka byl areál už pěkně naplněn
DSC11
David Koller

DSC12

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

Cali trip za Growshop.cz 400x400
seedbank -30%

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.