Search
Close this search box.

Festival Rock iN Roll 2016

V posledním vydání ROOTS jsem vám slíbil, že v tom následujícím přineseme reportáž z festivalu Rock iN Roll, který se tradičně koná poslední červencový víkend na pláži koupaliště v Nové Roli u Karlových Varů. Protože fotografie vydají za tisíc slov, rozhodli jsme se částečně (stejně jako u letošního pochodu Million Marihuana March v Praze) pro formu fotoreportáže, kterou naleznete na následující straně.

Cesta z Prahy do Karlových Varů vám při jízdě autem zabere necelé dvě hodinky, do městečka Nová Role je to potom již jen co by kamenem dohodil. A kdo neplánoval noční cestu autem zpět, mohl využít možností ubytování v jednom z mnoha hotelů v krajském lázeňském městě a jeho okolí, nebo zvolit nejlevnější variantu a postavit si stan na stanové louce hned vedle místa konání akce.

Pořadatelé festivalu Rock iN Roll i jeho návštěvníci (včetně nás) měli velké štěstí na počasí. Den před akcí pršelo, den po ní také, ale v sobotu, kdy se konala, je přivítalo slunné a poměrně teplé počasí.

Celý festivalový den začal již v dopoledních hodinách opravdu hodně vydařeným programem pro děti, v němž nechybělo divadelní představení a dostavil se i kouzelník. Drobotina se bavila a rodiče mohli relaxovat a chystat se na odpoledne a večer plný hudby.

Ta začala naplno znít kolem jedné hodiny, kdy se na pódium dostala pražská kapela Together, která má v popisu svého stylu uvedeno acoustic-alternative a hned poté, co jsem spatřil nástrojové obsazení, v němž nechyběly housle, mi bylo jasné, co to znamená. A začátek to byl velmi příjemný.

Poté se ke slovu dostala další pražská skupina Matahari. Ta zahrála hudbu z trochu jiného soudku – poměrně tvrdý rock s melodickými pasážemi návštěvníky, kterých rychle přibývalo, pěkně rozproudil.

Po této skupině přišly na řadu Loudky (ano, písmenko „d“ je v názvu úmyslně). O tomto projektu hlavního pořadatele festivalu RiR Jirky Švece jste si mohli přečíst i v rozhovoru, který jsme v ROOTS zveřejnili v únoru tohoto roku.

Přibližně od půl páté se na pódium začaly dostávat hlavní hvězdy. První z nich byl Vilém Čok & Bypass. Zpěvák Vilém Čok je rocker tělem i duší a na jeho vystoupení to bylo znát více než dobře. V tu chvíli už na louce u koupaliště bylo kolem dvou tisíc návštěvníků a jejich počet se stále zvyšoval.

Kolem šesté hodiny to potom rozjela legendární Vltava, která s jednou delší přestávkou funguje již od roku 1986 a za tu dobu si vybudovala mezi fanoušky rockové hudby velké jméno.

Poté se za mikrofonem objevila další legenda – Kamil Střihavka, jehož příchod v doprovodu Leaders přinesl bouřlivé ovace nejen mezi přítomnými fanynkami.

To už pod pódiem bylo na 2.500 rozvášněných milovníků hudby, kteří se rozjeli ještě víc v okamžiku, kdy se nástrojů chopili členové punk-rockové legendární skupiny Wohnout.

Po desáté hodině večerní rozproudila krev v žilách rockových fanoušků proslulá kapela Arakain a celý úžasný večer rockově zakončil pod hvězdným nebem za klesajících teplot Viktor Dyk & WAW (parádní rozhovor s Viktorem jsme vám přinesli v ROOTS 04/2016).

Celodenní party definitivně zakončil DJ Swing Garden za doprovodu živé violy v rukou Tomáše Havlínka.

Na letošním festivalu Rock iN Roll měl ROOTS poprvé svůj stánek, o který se parádně postaraly Míša s Markétou, za což jim děkuji, protože já si díky tomu mohl užít hudbu.

Poděkování a hluboké uznání si zaslouží i pořadatelé, kterým se podařilo během několika málo let vybudovat skvělý hudební podnik. A jestli můžu radit, dorazte příští rok i vy. Plážových festivalů je v ČR poskrovnu a s tak nabitým lineupem ještě méně.

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

Cali trip za Growshop.cz 400x400
seedbank -30%

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.