Weedshop 696x86
Search
Close this search box.

Recenze – OmniVap Titanium XL vaporizér

V současnosti uživatel vaporizéru očekává zařízení narvané elektronikou, které má ve vybavení bluetooth a umí komunikovat s mobilním telefonem. Vaporizér Omni Titanium XL od americké společnosti DynaVap je jiný. Přesto, nebo možná právě proto, zároveň geniální.


U přenosných vaporizérů obvykle hraje obrovskou roli při jejich hodnocení výdrž baterie. Není tomu tak ale vždy. Mezi výjimky patří i aktuálně recenzovaný produkt, který oživuje vzpomínky na dobu, kdy se uživatelé spoléhali na správné načasování a vlastní zkušenosti. Ale jen částečně a naprosto novým způsobem. V každém případě nemusí panikařit ani úplní nováčci.

Inteligentní konstrukce a perfektní design

Při produkci vaporizérů DynaVap se na první pohled klade velký důraz na vzhled, funkčnost a nenápadnost. Jsou jednoduché, odolné, jejich používání je zcela intuitivní, nemají v sobě jedinou elektronickou součástku a jsou krásné.

Snadné použití

Využívání výrobků DynaVap může vypadat složitě a dosáhnout při zahřívání dokonalosti sice vyžaduje trochu cviku, ale nejde o nic, co by se nedalo rychle zvládnout.

I čištění vaporizéru je velmi jednoduché, protože celé zařízení lze snadno rozložit. Stačí vyjmout těsnicí kroužky a všechny kovové části namočit v izopropylalkoholu. Potom jen počkáte 5–10 minut a většina nečistot se odplaví. Následně se použije bavlněný tampon a ten zbaví přístroj zbytků nanesených nečistot.

8x10 Light VonG lineup P2280863

Diskrétnost

Nebudu vám nic nalhávat – zahřívání pomocí zapalovače na veřejnosti rozhodně není diskrétní. Na druhou stranu můžete vapovat za pár vteřin.

Velikost stovkové cigarety také usnadňuje skrývání v dlani. Není to ta nejdiskrétnější volba, ale pokud vaporizér nebudete neustále používat na očích nepřejících zvědavců, bude vše v pohodě.

Cvaknutí

Jak jsem již zmiňoval, v minulosti bylo nutné, aby uživatel vaporizéru uměl odhadnout dobu, po kterou materiál zahřívat. DynaVap to vyřešil naprosto geniálně. Uvnitř zařízení je bimetalový termostat, který po dosažení vhodné teploty prostě cvakne. Stejné cvaknutí se ozve v okamžiku, kdy teplota klesne pod hodnotu vhodnou pro vapování.

Tento systém je jednoduchý a geniální, ale pokud nebudete dávat pozor a cvaknutí vám unikne, můžete skončit se spálenou bylinou. A to nechcete. Pokud navíc začnete s opakovaným zahříváním dřív, než uslyšíte druhé kliknutí oznamující vychladnutí komory na byliny, další cvaknutí při dosažení ideální teploty se neozve (bohužel se to podařilo i mně). Abyste se této situaci vyhnuli, stačí trocha pozornosti.

Zahřívání

Všechny modely DynaVap se zahřívají pomocí ohně, což znamená, že komory u těchto vaporizérů se zahřívají ručně například pomocí zapalovače místo využití vnitřního topného tělesa. To, že DynaVap nemá žádné elektronické součásti, znamená, že se nikdy nebudete muset starat o vybité baterie, komponenty náchylné k poruše nebo přístup ke zdroji elektrické energie. Vždy ale budete potřebovat externí zdroj ohně.

10 Omni XL leaning against a Wenge XL stash TAGGED HOOT P2130116

Přenosnost

Vaporizéry tohoto typu od DynaVapu jsou opravdu malé. V podstatě jde o šlukovku mezi vaporizéry, takže lehce vklouznou do každé kapsy. A nezapomeňte s sebou vzít i zapalovač!

Sítko

Mnoho výrobců vaporizérů používá u svých produktů drátěné sítko podobné tomu, jaké se nachází na většině kuchyňských kohoutků. Společnost DynaVap tento design přehodnotila a hledala vhodnější a odolnější řešení. Konečným výsledkem je malý disk z pevného kousku kovu. V něm je řada malých štěrbin, které umožňují průchod maximálního množství páry, přičemž je dostatečně úzký, aby dokonale omezil propadnutí vapovaného materiálu.

Hodnocení

OmniVap XL Titanium je bezpochyby prvotřídní produkt firmy DynaVap. Kromě toho, že vypadá jako výrobek za desítky tisíc, je takřka nezničitelný. Můžete ho bez obav používat nejen doma, ale i uprostřed přírody, kde navíc nemusíte řešit přístup ke zdroji elektrické energie. K jeho používání vám stačí jakýkoli oheň.

Určitě bude vyhovovat každému, kdo si přeje high-end vaporizér a chce si ho užívat bez nutnosti nabíjení baterií.

Verdikt

V jednoduchosti je síla. A pokud ji obalíte krásným kabátem, není nad čím přemýšlet. Jeho
pořízení mohu s klidným srdcem doporučit.

10 P2280393

Plusy

  • K provozu není zapotřebí elektrická energie
  • Takřka nezničitelný
  • Zahřívání v řádu vteřin
  • Možnost využít i pro výtažky
  • Snadná údržba
  • Úžasný design
  • Pro někoho menší komora pro byliny

Mínusy

  • Pro někoho menší komora pro byliny
  • Poměrně slabý zvuk oznamující dosažení optimální teploty

HODNOCENÍ 89 %

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

Cali trip za Growshop.cz 400x400
happy seeds 2

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.