Weedshop 696x86
Search
Close this search box.

Konopí si v Kalifornii už brzo koupíte i na farmářských trzích

Na coffee shopy narazíte v nizozemském Amsterdamu na každém kroku. Chtěli byste si ale koupit marihuanu na farmářských trzích? V prosluněné Kalifornii to už možná od ledna 2018 bude realita.

V jednom bodě novely zákona totiž najdeme i pasáž o prodeji marihuany na regionálních veletrzích osobám starším jednadvaceti let. Nečekejte ale, že si koupíte konopí a bez problémů ho hned někde u stánku budete konzumovat. Platí zde to samé co u alkoholu. Na veřejnosti je v USA jakékoliv požívání marihuany zakázáno. Mezi stánkaři s regionální zeleninou a pečivem si tak určitě zelenou bylinku nedáte.

Řada pořadatelů kalifornských trhů se ale prodavačům konopí brání a povolení jim dát nechce. Například velký veletrh Fresno to rezolutně odmítá. Pochybnosti májí i zástupci dalších velkých akcí. Pořadatelé okresního veletrhu Madera zatím vyčkávají. Řada organizátorů se bojí, že by ztratili dobrou pověst. Na akce chodí i děti a podobné stánkaře prý na svém území nechtějí.

Připomeňme, že občan, kterému předepíše konopí lékař, si jej ve státě Kalifornie může koupit už od roku 1996. Dříve k tomu byly určené jen výdejny. Výhodou nové varianty je, že se zákazníci mohou s pěstiteli dohodnout i na ceně. Jsou ale ještě benevolentnější státy než Kalifornie. Třeba ve státě Washington či v Coloradu už si může zájemce marihuanu koupit bez lékařského předpisu.

Z marihuany se tak stává opravdu výnosný byznys. Problémem v jeho rozvoji teď může být nová administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa. I přesto se legálnímu obchodu s konopím v zámoří nebývale daří. V roce 2018 mají být ve státě Kalifornie vydávány pěstitelské licence, díky čemuž by se sumy z prodeje konopí mohly do deseti let vyšplhat až na 40 až 50 milionů dolarů. Ke dvěma desítkám amerických států, ve kterých platí benevolentní zákony, se možná brzo připojí i sousední Kanada. Od července 2018 by tam podle nové právní úpravy, mohla v domácnosti každá rodina pěstovat hned několik konopných rostlin.

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

Cali trip za Growshop.cz 400x400
weedshop 3

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.