happy seeds

Konopí si v Kalifornii už brzo koupíte i na farmářských trzích

Na coffee shopy narazíte v nizozemském Amsterdamu na každém kroku. Chtěli byste si ale koupit marihuanu na farmářských trzích? V prosluněné Kalifornii to už možná od ledna 2018 bude realita.

V jednom bodě novely zákona totiž najdeme i pasáž o prodeji marihuany na regionálních veletrzích osobám starším jednadvaceti let. Nečekejte ale, že si koupíte konopí a bez problémů ho hned někde u stánku budete konzumovat. Platí zde to samé co u alkoholu. Na veřejnosti je v USA jakékoliv požívání marihuany zakázáno. Mezi stánkaři s regionální zeleninou a pečivem si tak určitě zelenou bylinku nedáte.

Řada pořadatelů kalifornských trhů se ale prodavačům konopí brání a povolení jim dát nechce. Například velký veletrh Fresno to rezolutně odmítá. Pochybnosti májí i zástupci dalších velkých akcí. Pořadatelé okresního veletrhu Madera zatím vyčkávají. Řada organizátorů se bojí, že by ztratili dobrou pověst. Na akce chodí i děti a podobné stánkaře prý na svém území nechtějí.

Připomeňme, že občan, kterému předepíše konopí lékař, si jej ve státě Kalifornie může koupit už od roku 1996. Dříve k tomu byly určené jen výdejny. Výhodou nové varianty je, že se zákazníci mohou s pěstiteli dohodnout i na ceně. Jsou ale ještě benevolentnější státy než Kalifornie. Třeba ve státě Washington či v Coloradu už si může zájemce marihuanu koupit bez lékařského předpisu.

Z marihuany se tak stává opravdu výnosný byznys. Problémem v jeho rozvoji teď může být nová administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa. I přesto se legálnímu obchodu s konopím v zámoří nebývale daří. V roce 2018 mají být ve státě Kalifornie vydávány pěstitelské licence, díky čemuž by se sumy z prodeje konopí mohly do deseti let vyšplhat až na 40 až 50 milionů dolarů. Ke dvěma desítkám amerických států, ve kterých platí benevolentní zákony, se možná brzo připojí i sousední Kanada. Od července 2018 by tam podle nové právní úpravy, mohla v domácnosti každá rodina pěstovat hned několik konopných rostlin.

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

weedshop 3
happy seeds 2

Další články:

Nepřehlédněte:

V pátém pokračování našeho povídání o chilli a koření se ještě jednou vrátíme do země chilli a především koření zaslíbené - indická kuchyně.
Ženská bylina. Tak by se ve stručnosti dal charakterizovat kontryhel. Odhalte tajemství kontryhlu ve světě magie a léčitelství.