Weedshop 696x86
Search
Close this search box.

Konopex – první konopný veletrh v Ostravě

Konopná kultura už má bezesporu v České republice své neodmyslitelné místo. Není proto divu, že se příznivcům této úžasné rostliny nabízí stále více příležitostí pro setkání, diskuze a objevování nových i tradičních způsobů využití prastaré byliny.

Konopex Ostrava

Začátek května letošního roku dost možná znamenal začátek další příjemné tradice, neboť se uskutečnil první ročník konopného festivalu v Ostravě – Konopex 2016. Redakce ROOTS u toho samozřejmě nemohla chybět. Přečtěte si, jak to na Konopexu vypadalo.

Veletrh se konal ve dnech 6. – 8. května a provázelo ho krásné jarní počasí. Původně jsme plánovali přijet do Ostravy v pátek po poledni, ale trošku jsme podcenili vzdálenost od našeho domova. Přihasili jsme si to tedy nakonec až v pět hodin odpoledne, což bylo hodinu předtím, než páteční blok veletrhu končil. Přesto jsme měli ještě čas poklábosit s některými vystavovateli, prohlédnout si výstavní prostory, a navíc zajít na večerní afterparty. Výstavní plocha nebyla příliš velká, ale výborně vyhovovala počtu vystavovatelů i návštěvníků. Celé výstaviště se dalo projít za půl hodinky bez toho, aby se člověk někde zastavoval. Při běžné prohlídce, kdy člověk sledoval, co který stánek přinesl za program, byla výstava pro jednotlivce na zhruba půl dne. Páteční návštěvnost nebyla největší, ale dávala tušit, že sobota bude stát za to.

Překvapením pro nás bylo množství policistů, kteří se motali kolem výstaviště i na něm, a kteří neváhali zabavit i technické konopí kamarádovi, který na podobných akcích vždy prodává konopnou zmrzlinu. Aktivita policistů pokračovala i večer v nedalekém klubu. Pro jistotu jsme šli omrknout i známou Stodolní ulici, jestli zde potkáme také nějaké komando. Viděli jsme tam leccos, ale všichni ostravští cajti asi byli vyčleněni na Konopex. Samozřejmě to byly vyhozené peníze…

V sobotu byla aktivita policie naštěstí o něco nižší, alespoň těch uniformovaných. Celkem v klidu proběhl i happening Milion Marihuana March, který proudil z nedalekého náměstí přímo na výstaviště. Průvod jsme bohužel nestihli, ale je dobře, že se uskutečnil. Počet návštěvníků v sobotu byl opravdu slušný a předčil naše očekávání. Odhadujeme, že se mohlo zúčastnit celkem kolem dvou tisíc lidí, možná více, ale oficiální čísla nejsou v době uzávěrky známa. V neděli jsme již na veletrhu nebyli, protože jsme museli pokračovat dále.

Program

Na veletrhu se představili domácí i zahraniční producenti semínek, konopného oblečení, konopných potravin, stavebního materiálu z konopí a pěstitelského vybavení. Zakoupit bylo možné i řadu léčebných produktů z konopí jako je kosmetika nebo stále oblíbenější CBD oleje a extrakty. Workshop probíhající v přízemí dal lidem příležitost vyzkoušet si setí semen, klonování rostlin a další dovednosti. Program byl doplněn i celou řadou přednášek zabývajícími se právní problematikou pěstování i využívání konopí v naší společnosti, pěstováním technického konopí i pěstováním domácím – indoor a outdoor. Nechyběla ani projekce filmu Rok konopí, která uzavírala sobotní program. Kdo neměl dost, mohl využít hned několik afterparty, které se konaly v blízkém okolí ostravského výstaviště.

Konopex skončil a vyslal jasný signál. Zájem o podobné akce je v Ostravě a okolí zřejmý. Pevně věříme, že se sem za rok zase vrátíme. Do té doby buďte s námi a čtěte ROOTS!

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

Cali trip za Growshop.cz 400x400

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.