Weedshop 696x86
Search
Close this search box.
hhc gumídci

Jak HHC zabíjí legalizaci

Upozorňujeme čtenáře, že následující text obsahuje soukromý názor autora.

Před několika měsíci jsem varoval před tím, že přimíchání dalších látek do procesu legalizace konopí může zhatit mnohaleté snahy o zařazení této rostliny mezi legálně užívané a dostupné látky. Zprvu se řešilo „jen“ HHC, poté přišel na řadu kratom, nyní se na českém trhu objevilo vysoce potentní a potenciálně velmi nebezpečné THC-P a podle představ některých by měly následovat i další látky.

Proto jsme se rozhodli publikovat na našich stránkách text Vojty Karbana (s jeho souhlasem), který zveřejnil na svém Facebookovém profilu, který je již mnoho let nedílnou součástí naší komunity a do celé problematiky vidí jako málokdo.

Spoléhat na etiku prodejců těchto novodobých, polosyntetických sajrajtů je asi na úrovni premisy, že uděláte ze svého psa vegetariána.

Pamatuji si tu dobu, kdy sem vstoupilo HHC (o něco slabší polosyntetická tráva). Když se začalo celkem rozumně diskutovat o tom, že by to na trhu být nemělo, strhla se lavina lobbingu a prodejci se dušovali, jak je to bezpečné, jak na to zpracovávají s vědeckými pracovišti studie bezpečnosti, jak na své automaty namontují čtečky, jak se k tomu nedostanou děti a zakládali všemožné asociace, které měli garantovat nějakou etiku prodeje, prostě klasika, slibem nezarmoutíš.

A výsledek? Cca. několik miliard (ano, miliard) obratu, plný internet i sociální sítě reklam na extrémně koncentrované produkty typu gumídci (kde, když to omylem sní dítě, máte veliký problém), sušenky (co na to SZPI?), vapy, více jak 50% moonrocky, nabalené a další super produkty.

V momentě, kdy vláda vyhlásila, že to zatím zakazovat nebude, vypuklo to pravé PEKLO. Placené reklamy na seznamu, facebooku, instagramu a to včetně takových neprokázaných léčebných tvrzení a popisků, že by se za ně nemusel stydět kdejaký dealer pervitinu. Studie doteď nedodali žádné, čtečky (kvůli prokázání plnoletosti) také ne, a když na ně začali tlačit asociace, které spoluzakládaly, tak se jim raději vysmáli a vystoupili, přitom oproti jejich ziskům by ta investice do čteček byli fakt drobný.

Mezitím zde nadále honíme minidealery s pytlíčkama klasické trávy, mastičkáře, hrozíme jim vězením a já nevím čím ještě a likvidujeme tím naprosto zbytečně jejich životy a způsobujeme nemalé psychické potíže lidem, kteří se do toho namotali taky, jsou to normální pracující a daně platící občané, bez výraznějších sociálních patologií.

Ano, řešením by mohl být připravovaný zákon o psychomodulačních látkách, stejně tak umožnění lidem si těch pár kytiček vypěstovat (ono to není zase tak jednoduché udělat fakt kvalitní a silnou trávu), sklidit a zpracovat.

Celé to trvá již nebezpečně dlouho, spousta evropských zemí přehodnocuje svůj přístup ke klasické marihuaně a spouští různé pilotní projekty možné regulace, přitom tato syntetika povětšinou zakazují. My ne, my tu prostě podporujeme bandu neetických hovad, kterým je naprosto fuk, že díky jejich výdělku to odnese spousta děcek.

Opravdu se přestávám divit lidem z konopné komunity, kteří si myslí, že se toto celé děje na základě hodně silného lobbingu, protože jiné racionální vysvětlení zde zatím nevidím. Čím déle budeme nechávat tento opravdu solidní problém vyhnít, tím větší paseku to napáchá v budoucnu. Já chápu, že si chceme postavit pomník jako země, která první nastoupila faktickou a rozumnou politiku stran psychotropních látek, ale dle mého názoru na to společnost není zatím připravena, což jasně dokazuje chování prodejců těchto novodobých polosyntetik.

Největší absurditou je, že se mezitím snažíme ztížit nebo kompletně zlikvidovat prodej bezpečných a nepsychoaktivních CBD produktů, které spoustě lidem zdravotně pomáhají. To už je taková třešnička na hodně hořkém dortu….

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

Cali trip za Growshop.cz 400x400
seedbank -30%

Další články:

Nepřehlédněte:

Podíváme se na dvě nejoblíbenější příslušenství stolních vaporizérů (hadička a balónek) a na to, jak si vedou ve vzájemném srovnání.
Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.