Seedbank cali trip
Search
Close this search box.

Indiáni kmene Huni Kui žádají o pomoc

Za účelem připravované expedice do Amazonie jsme navázali spolupráci s indiány kmene Huni Kui, jejichž zástupci vystoupili na akci Science Meets Tradition během návštěvy v ČR.

Kmen Huni Kui nyní čelí hrozbě nového prezidenta Jaira Bolsonara, který několikrát otevřeně prezentoval své rasistické myšlenky proti domorodcům. V ohrožení je i území deštného pralesa, které nová vláda otevřela pro těžbu dřeva, produkci sóji a chování krav. Vláda plánuje prodat domorodou půdu farmářům, ropným a těžebním společnostem.

Z vyjádření indiánů:

„Jako lid Huni Kui jsme se podíleli na jednom z největších projektů týkajících se ochrany planety v lidské historii. Co se týče ochrany a udržení amazonského deštného pralesa s celou jeho biodiversitou: pro nás a naši historii a kulturu je prales posvátné místo, které je momentálně ohroženo aktuální politikou Brazílie, speciálně po prvních činech nového prezidenta, jako byl zánik ministerstva životního prostředí, FUNAI (vládní organizace uplatňující práva indiánů v rámci vládních rozhodnutí) a SESAI (sekretariát na vládě pro věci domorodých kmenů). Jen vládní agentury nám mohou dát podporu a bezpečí. Jsme znepokojeni úvahami o naší budoucnosti, naší kultuře a pralese. Potřebujeme vaši podporu k uspořádání tohoto velkého setkání našich lídrů za účelem diskuze, plánování a společné organizace následujících kroků v této situaci. Počítám s vámi, stejně tak i lid Huni Kui.“

Indiáni mají v plánu se proti krokům nové vlády bránit. K tomu je potřeba se sjednotit a učinit rozhodnutí. Kmen Huni Kui je jeden z nejrozšířenějších kmenů v povodí Amazonky v Brazílii a Peru, většinou obývající brazilský stát Acre, území, které má rozlohu dnešní Francie. Vzhledem k tomu, že využívají přírodních zdrojů převážně pro vlastní obživu, nemají mnoho příležitostí, jak „vydělat peníze“. Finanční zdroje potřebují hlavně k zajištění této akce, zaplacení cestovného zástupců ze 104 vesnic, přičemž některé jsou vzdálené až 4 dny plavby či vyžadují leteckou přepravu, taktéž jako multimediální vybavení a produkce. Každý dar pomůže uskutečnit toto setkání, aby lidé kmene Huni Kui mohli prodiskutovat skutečné problémy jejich denní reality, jejich příčiny a společně vypracovat akční plán a plán na přežití.

„Domorodé kmeny brání ekonomickému růstu země zabíráním území deštného pralesa.“ J. Bolsonaro

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

happy seeds 2
Cali trip za Growshop.cz 400x400

Další články:

Nepřehlédněte:

Podíváme se na dvě nejoblíbenější příslušenství stolních vaporizérů (hadička a balónek) a na to, jak si vedou ve vzájemném srovnání.
Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.