happy seeds
Search
Close this search box.

Feminizovaný pyl

Abyste mohli správně využít feminizovaný pyl, musíte nejdřív vědět, že rostliny se dělí na jednodomé (monoecické), u kterých se na jedné rostlině objevují jak samičí, tak samčí květy, a dvoudomé (diecické), které naopak vytváří na jedné rostlině buď květy samičí, nebo samčí.

U dvoudomých rostlin může být tato vlastnost uměle (nebo přirozeně – okolním stresem) pozměněna, a tím vyvolán takzvaný hermafroditismus (obojpohlavnost).

Samičí rostliny, které jsou takto (např. uměle, působením koloidního stříbra) pozměněny, začnou produkovat i samčí pylové váčky.

Tyto samčí pylové váčky ale obsahují samičí chromozom X, když se tedy pyl z nich dostane, nebo je aplikován, na další samičí rostlinu, do semene se tímto způsobem dostane pouze 2x chromozom X. Vzniklé semeno je tak feminizované.

Tím se dostáváme k feminizovanému pylu, který je letošní horkou novinkou na trhu.

Na trh s ním přichází společnost Holy Seeds Bank se sídlem ve Španělsku, která letos vystavovala na veletrhu Cannafest. Její zástupci se s úsměvem podělili o vše, co jsme se chtěli dozvědět.

1 4

Kdy a jak vaše společnost vznikla?

Naše společnost vznikla poměrně nedávno, založila ji v roce 2017 skupina přátel, která se zabývá pěstováním konopí již více než 15 let.

Řeknete nám něco o vaší filozofii?

Naše filozofie je i naším mottem: „To, co děláme v životě, zanechá svůj odraz ve věčnosti“. Pro HSB tým nejde však jen o filozofii, ale i o způsob života, práce a výzkumu. Souvisí to s vášní, s jakou neustále hledíme do budoucnosti, s níž hledáme věci, které můžeme v našem milovaném a fascinujícím odvětví změnit.

Jak vyrábíte pyl, jaké je za tím kouzlo?

Není to o kouzlu, je to o tvrdé práci.
Feminizovaný pyl se získává z rostlin vybraných námi a našimi kolegy, přičemž některé z nich jsou elitními klony. Shromažďování pylu z nich se provádí ručně a velmi opatrně.

Jak se pyl používá?

Použití pylu je jednoduché. Nanesete ho na květ štětečkem nebo vyklepete z naší speciální nádobky, což je vlastně taková malá slánka.
Každý pěstitel, který chce zachovat vlastnosti určité rostliny, má nyní příležitost ji v kontrolovaném prostředí opylit. Získaná semena ve svém genu nesou požadované vlastnosti z mateřské rostliny. Feminizovaný pyl může také využít každý, kdo chce vytvořit nové hybridy ze své oblíbené rostliny.

Jak dlouho pyl vydrží a jak ho skladovat?

Pyl je možné skladovat v chladničce po dobu až 6 měsíců nebo v mrazáku až 18 měsíců. Je ale vhodné použít jej do 6 měsíců od sběru. Hlavním nepřítelem pylu je mokro, případně zvýšená vlhkost.

Co když zakoupím pyl týden před opylením a nebude fungovat?

Před uvedením produktu na trh jsme provedli řadu testů v extrémních podmínkách, v různých skladovacích podmínkách a s rozdílnými způsoby manipulace, což nám dává jistotu, že kvalita produktu je prvotřídní. Dosavadní zpětná vazba je velmi dobrá, z čehož máme radost. Také to ale pro nás znamená zodpovědnost za udržení kvality. Žádáme naše klienty, aby oznámili jakékoli potíže, které se vyskytnou. Poskytneme jim veškerou podporu.

Jak často pyl z rostlin sbíráte?

Kvalita našeho produktu je zaručena soustavným sběrem. Tým HSB shromažďuje pyly každý měsíc a pyl starší než 6 měsíců je z trhu stažen.

Kdy je nejlepší čas na opylení rostlin?

Nejlepší doba k opylení je v období mezi 23. do 32. dnem režimu 12/12 v závislosti na odrůdě využité pro opylení. Nezapomeňte, že vývoj semen až do úplné zralosti trvá 3 až 5 týdnů.

Jaká bude kvalita vzniklých semen, co můžu očekávat?

Díky stresu je normální výskyt velmi malého procenta hermafroditů. Tato vlastnost je vlastně základem tvorby feminizovaných semen. Kvalita semen bude standardní a budou feminizovaná. Každý může produkovat semena. Pomáháme obyčejnému pěstiteli, provádíme výběr a stabilizaci rostliny a nabízíme produkt připravený k použití. Nejtěžší součástí tohoto procesu je výběr, který může trvat roky. My tu práci ale udělali za pěstitele.

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

happy seeds 2
Cali trip za Growshop.cz 400x400

Další články:

Nepřehlédněte:

Podíváme se na dvě nejoblíbenější příslušenství stolních vaporizérů (hadička a balónek) a na to, jak si vedou ve vzájemném srovnání.
Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.