Dobrovolníci z celého světa zkusí žít tři týdny bez civilizace

Už vás nebaví ten každodenní městský stres a stereotyp? O tom, že to jde i jinak vás přesvědčí dobrovolníci, kteří stráví na přelomu srpna a září tři týdny v nádherné přírodě Chráněné krajinné oblasti Český les.

Do projektu Back to nature se zapojili dobrovolníci z celého světa, od Taiwanu po Mexiko. Účastníci budou ve dnech 20. srpna až 8. září vzdálení několik kilometrů od nejbližší civilizace, a jak název projektu napovídá, vyzkouší si život bez moderních vymožeností, jako je elektřina, teplá sprcha nebo signál pro mobilní telefony a internet. Jak uvádí Jana Černá ze Sdružení dobrovolnických aktivit (INEX – SDA), bydlet budou v tradičních indiánských týpí, veškerá vegetariánská strava bude připravována na táborovém ohni a k osobní hygieně poslouží nedaleký potok s průzračně čistou vodou.

Dny budou dobrovolníci trávit ručním sečením louky, kam kvůli chráněným orchidejím nemůže nastoupit technika, sběrem biomasy a také údržbou tábořiště. Tento rok se navíc zúčastní také neopakovatelného festivalu, který na místě pořádá organizátor Milan Smrž k příležitosti pětadvacátého výročí místního tábořiště. Na festival dorazí především lidé, kteří se během posledního čtvrtstoletí účastnili dětských táborů i volných programů a také zahraniční dobrovolníci z předchozích let.

INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními tuzemskými partnery, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do Česka každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

INEX – SDA je nevládní nezisková organizace, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním. Jejím psláním je prostřednictvím dobrovolnických projektů, vzdělávacích programů a kampaní podporovat rozvoj tolerantní otevřené společnosti a aktivního odpovědného přístupu k okolnímu světu nejen v Čechách, ale i na celém světě.

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

weedshop 3

Další články:

Nepřehlédněte:

Capsicum Baccatum se obvykle odlišuje od ostatních druhů žlutými nebo světle hnědými fleky na okvětí a žlutými prašníky.
Vydatné deště, horké počasí a vysoká vlhkost vzduchu vytvářejí dohromady z oblasti jižního Pacifiku jeden velký skleník, ve kterém roste potrava takřka...